www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 20, 2024 5:06 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 28, 2012 5:40 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON2299
ЛокацијаCOLONНа секоја локација,ха ха ха
http://media.snimka.bg/s1/0335/026913789.jpg?r=0 Бистро ОКИ РИБАР ..

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 28, 2012 5:41 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
okiribar НапишиCOLON
Mрена фатена на ВАРДАР .. ДЕМИР КАПИЈА .. ОКИ РИБАР ..БИСТРО
Више не ти помагам... :lol: :lol: :lol:
[ img ]

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 28, 2012 8:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Oki temava e Mrena na vestacki mamec...tvojava na sto e fatena????

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 09, 2012 2:26 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Keltan НапишиCOLON
... pa i mrenata isto taka ...
Читав една добра репортажа во еден од броевите на Spin & Fly, за периодот кога се мрестат “кедерите“, како мрените во брзаците и на преливите се ловат многу лесно на воблерите со minnow облици. Репортажата инаку беше од Сава.

Годинава го утнавме тој период на Вардар, ама следната обавезно ќе го посетиме, јас и Сашо :"-

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 09, 2012 2:36 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Edna edinstvena mrena na vobler i taa za grbna perka ,3kg a mislev deka e klen od 10 . . . :D Sum probal namerno nekolku pati ,ama jok . .. saka nekoi finesi da se sovladaat najverojatno.Planiram nekogas da i posvetam nekoj den ,pa ce vidime.Najverjatno najvazna pokraj tehnikata e upornosta...
Na dubinska na ripce za klen se lovela ,cesto . .. ama na vobler -problem :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 09, 2012 3:48 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Јас кога и да одам по риба на река пробувај да ја бркам мрената хендикеп ми беше трската со акцијата ми праеше геврек сега со на Спаива трската проблемот е решен,а имам еден куп од воблери што удираат по дното на самите камења во брзаците длабокоронци што брзината на водата ги тера на дно да останат.Во иднина на вардар имам во план да ја бркам читав на еден форум дена на главињари,а бојата не била толку важна :geek:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 08, 2013 1:07 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON1119
ЛокацијаCOLONАеродром
Само за Компир

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 08, 2013 9:11 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Ezerska mrena,so ubajna nevidena... :~~

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 08, 2013 10:58 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 02, 2011 12:02 am
МислењаCOLON109
ЛокацијаCOLONSkopje
Видеово е мелем за душа во овие зимски денови.
Ова ме потсети на една екипа од Скопје која пред две години неколку пати ја среќавав на Козјак и која беше активна само ноќе кога ловеа мрена длабински на жив мамец (на олово) и добро се налеваа :eatdrink: а преку ден се трезнеја спиејќи. :s)
Тврдеа дека ваделе крупна мрена :confused:

_________________
На Вардар рипчиња мали, фрли вади-пржи јади


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 28, 2013 2:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Markos Vidalis..Odlicni videa za spin na mrena ima deckovo...Pa zamislete gi utepa na spineri...Ne e loso i ostanative da se cirnat... ;)

http://www.youtube.com/user/powerplay8/videos


_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum