www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 11, 2020 6:09 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полнач на сончева енергија
ТемаИспратеноCOLON Нед Дек 22, 2013 7:57 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aвг 05, 2013 12:30 pm
МислењаCOLON 108
ЛокацијаCOLON Skopje - Kisela Voda - Karpos 1
еве нешто ново благо речено кофа со струја :) си зимаш си ја носиш на пат http://www.aliexpress.com/item/1pc-free ... 53019.html


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полнач на сончева енергија
ТемаИспратеноCOLON Нед Дек 22, 2013 9:23 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
http://www.ebay.co.uk/itm/Portable-13W- ... 1e84832872

gore spomenatite se igracki I ke cekate cel den nesto da se napuni.ako veke sakate da imate stvadno dobro da raboti I lap top I da se puni mobilen od nekolku saati samo nesto vakvo

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полнач на сончева енергија
ТемаИспратеноCOLON Чет Дек 26, 2013 8:58 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Ное 13, 2013 11:07 am
МислењаCOLON 15
ee ova e spas za kamping se na edno mesto :) :D \


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полнач на сончева енергија
ТемаИспратеноCOLON Чет Дек 26, 2013 2:26 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
јас има за продажба ако некој сака, мене ми го донесоа од америка, ама не сум го искористил ниту еднаш на терен, ова е добро за некој со повеќе слободно време кој кампува повеќе денови


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полнач на сончева енергија
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 15, 2014 11:55 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Korisni napravi , ova prvovo e dovolno za telefoni i slicni uredi . . .

[ img ]

A ova mi e noviot milenik . . .8600mAh baterija . . . moze laptop ,tablet , moze satelitski telefon . . . moze dosta raboti da napolnis :ok_ok:

[ img ]

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полнач на сончева енергија
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 16, 2014 8:44 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jул 31, 2013 10:08 am
МислењаCOLON 388
ЛокацијаCOLON Свети Николе
me interesira kako mozes da napolnis lap top so 9v polnac koga treba da e primer 19v ili 18v ili 12.
ne sum ja videl ovaa tema bidejki e stara i gledam spomenuvate lap top a toa e nevozmozno

_________________
КД електроника.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полнач на сончева енергија
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 16, 2014 8:54 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Каде прочита дека е 9 Волти?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полнач на сончева енергија
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 16, 2014 9:40 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Нед Јан 26, 2014 11:05 pm
МислењаCOLON 100
9V e уредот на Кристијан ... (првиот пост во темава)

_________________
KEEP CALM AND CARP ON !!! ... or ... RIDE A BITCH ... :filip:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полнач на сончева енергија
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 16, 2014 10:20 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
:lepi: Благодарам


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum