www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jул 12, 2020 5:02 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 17 18 19 20 21
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OPASNOSTI PRI RIBOLOVOT I PREVENTIVA !
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 31, 2012 10:26 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
следниот пат, швркни го ти, ама кога ќе спие онака со стомакот гол, на стомак закачи му ја :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OPASNOSTI PRI RIBOLOVOT I PREVENTIVA !
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 01, 2013 1:08 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON 837
ЛокацијаCOLON Tetovo
Mala slikovita instrukcija

[ img ]

Uploaded with ImageShack.us

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OPASNOSTI PRI RIBOLOVOT I PREVENTIVA !
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 23, 2013 1:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Да се потсетиме на опасностите при риболовот, кој за жал овој наш колега го чинеше живот :(
http://grid.mk/read/news/505295886/3544 ... -se-udavil

Внимавајте на овие горештини, избегавајте директна изложеност на сонце барем во периодот од 12:00 до 16:00 часот, УВ-индексот е на највисоко ниво (9-10), губиме многу течности и треба што повеќе да се пие вода. За жал во 2012 загубивме еден драг пријател од Прилеп кој почина на Козјак од срцев удар, а причина за тоа во голема мера биле и горештините на кој бил изложен цел ден и дехидратацијата. Затоа колеги внимавајте, има време за риболов, избегавајте екстремни услови и чувајте го вашето здравје :lepi:
Поздрав

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 17 18 19 20 21

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum