www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 4:45 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Двоглед
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 01, 2013 10:09 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Немора да си војник,полицаец или што ти знам да поседуваш двоглед.Често кога одам по риба или негде по планини,ридишта или шуми да се шетам обавезно носам со мене двоглед некогаш помалиот некогаш поголемиот.Двогледот го користам кога заприметам некоја убава птица/животно и сакам од поубаво и поблиску да ја видам без да ја исплашам и да избега или некогаш едноставно кога излезам надвор од Куманово или Гевгелија и се гледаат само врвови од згради и кровови па да видам дали ќе го најдам мојот стан :D
Колку доближува двогледот на него си пишува 7х52 ... итн итн покажува колку доближува двогледот но немојте да мислите се лежи во колку блиску ќе видиш битен е квалитет над се какви стакла се имаат користе колку внимавале кога го сосвавувале дали влегло прашина и ред други работи бидејќи со тој помалиот поблиску ќе видиш али нема да е толку детално но со тој поголемиот не се гледа толку одблиску али толку чисто се гледа да не ти се верува :cry: :D
Nortwest Territory
[ img ]
Помалиот го купив пред 10-11 години у америка мислам дека беше на попуст 20 долари,а нз колку бил предходно и доста компактен малечок за на каиш да го ставиш врши работа,а тој другиот незнам колку е стар ваљда постар е од мене :D
Made in USSR
[ img ]

Имам еден трет двоглед што го немам видено од незнам кога мислам дека е од америчка војска MIA ми е тој :D
Пишете збор два дали има дали користите која марка итн итн повелете :NotWorthy: :D :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum