www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jул 15, 2020 6:40 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кампинг локации
ТемаИспратеноCOLON Пет Jул 26, 2013 9:23 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Декса, нема Бадарско езеро, туку има дупки од стара сепарација кај с. Бадар.

Одиш по стариот пат низ Катланово, го поминуваш мостот преку Пчиња и продолжуваш право како што те води патот, паралелно со автопатот за Велес. Малку ќе возиш по блага угорница, ќе поминеш едно мало руинирано мовче и на 20 метри после мовчето ќе свртиш десно (има стар знак “еколошка зона Бадар“), надолу по удолницата до крај, ќе поминеш под еден мал премин под автопатот и ќе ги видиш езерцата. После е се лесно :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кампинг локации
ТемаИспратеноCOLON Пет Jул 26, 2013 12:08 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Jун 14, 2013 2:51 pm
МислењаCOLON 88
ЛокацијаCOLON Skopje
Тоооо царе! Фала на инфо :) И уште едно лесно прашање:
Има ли концесионер? И постапка за дневна карта ако можеби знаеш?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кампинг локации
ТемаИспратеноCOLON Пет Jул 26, 2013 12:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Концесионер е Вардар од Скопје,одиш на Југодрво си вадиш дневна и си цепаш по риба ;)

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кампинг локации
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 21, 2013 12:43 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
Aj da pretstavime nekoja lokacija za kampiranje dodeka ne jade ova studov :D

jas ce vi predstavam edna lokacija vo zapadniot del od Makedonija koja vo minatoto bila destinacija za semeen vikend i lov na recna pastrmka


se vika Ajdarovi livadi a se naogaat pod Mavrovo vo pravec kon Debar na nekolku kilometri se vrti desno kon selo Nicpur i Strezimir.

Samo okolu 2 km ne se asvaltirani,no se vozi po dobar tampon.mestoto izobiluva so prekrasna priroda i moznost za ribolov na pastrmka i planinarenje.


https://maps.google.co.in/maps?ll=41.73 ... ms,weather


[ img ]

ce iskopam uste nekoja slika pokasno :D

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кампинг локации
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 21, 2013 2:29 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
Tapa pisi na jutub reka radika od mojit kanal akiriba ke gledas videjo bas tuka snimana rekata kakva ubavina,e mestovo e prekrasno za letno vreme da pravis skara ladis puvo bostan I sobiras cauri :)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кампинг локации
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 30, 2013 10:15 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
aj edna poznata kamping lokacija ! :D ..ama nekoj i ne znae pa ??...neka ja proba !!

https://maps.google.co.in/?ll=41.4189,2 ... 9&t=h&z=18


[ img ]


[ img ]


[ img ]


[ img ]


[ img ]


[ img ]

[ img ]

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кампинг локации
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 30, 2013 10:25 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Prekrasno u pm....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кампинг локации
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 30, 2013 10:28 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
a be ubavo ovie livadive ama koga e polna vodata tesko na niv kampiranje :D :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кампинг локации
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 30, 2013 10:30 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON 583
ЛокацијаCOLON Скопје
Ова првото видео...многу лош квалитет со што е снимано ?
Сигурно со фиксен телефон :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кампинг локации
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 31, 2013 4:25 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Убаво место :ok_ok:
Последнава слика јака !!!
Колега, молим те да не вадиме сега и ние арсеналот од по дома па да си ги „мериме“, ок ? :lol:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum