www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jул 15, 2020 5:59 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Пумпа за вода
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 29, 2014 6:04 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
[ img ]

Не ретко сум попагал во ситуација сабајле да неможам да се измијам или да го измијам приборот за јадење а некој да нетреба да ми полива вода.
Затоа со задоволство ја купив оваа пумпа , работи со две батерии од 1,5 В. од најголемите, мала потрошувачка,вграден прекинувач на горната страна на пумпата, може да се монтира на туби од 10, 11 и 19л.
Па ако имате можност да ја купите ви ја препорачувам.
Цената кај нас е 19ЛВ.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum