www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 11, 2020 1:56 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Асталче за кампинг
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 23, 2015 5:44 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Гледам и на оваа масичка може лесно да се преработат ногарките да се телескопски!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Асталче за кампинг
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 23, 2015 6:14 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Јан 25, 2013 4:27 pm
МислењаCOLON 185
Ногарките се на принцип на хармоника, штом ке се рашират, доаѓаат две шипчиња, кои ги фиксираат, па врз кои се монтира основата, т.е. ролетната, така да како ве разбирам, ногарките се статични..

У секој случај како што вели чичко Васил, можат да се пренаменат у телескопски..ваше е да решите
Мој совет е да се слушнете со дечкото, незнам уште колку му имаат останато, за тие пари, асталчето е супер

_________________
FxCxRxSx


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Асталче за кампинг
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 24, 2015 10:33 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
vasil НапишиCOLON
Гледам и на оваа масичка може лесно да се преработат ногарките да се телескопски!
:confused: Некоја идеја?
Бидејки и јас барам таква со телескопски ногарки.
Ја гледав и јас оваа масичка ке купев ама баш поради ногарките се премислив.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Асталче за кампинг
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 24, 2015 10:40 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Vecer ke nacrtam Dimitar


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Асталче за кампинг
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 24, 2015 11:39 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Dimitar НапишиCOLON
vasil НапишиCOLON
Гледам и на оваа масичка може лесно да се преработат ногарките да се телескопски!
:confused: Некоја идеја?
Бидејки и јас барам таква со телескопски ногарки.
Ја гледав и јас оваа масичка ке купев ама баш поради ногарките се премислив.
Димитар, јас прави нешто за кај мене на работа слично. Зема профил малку поголем од ногарката на масичката и на него навари еден мутер и со штраф ги стегам. Значи на профило прво дупка, на дупката навари го мутерчето и после со соодветен штраф навијам низ мутерчето и оно стегне на ногарката од масичката.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Асталче за кампинг
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 24, 2015 10:07 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
[ img ]

1. Ногарките на масичката
2. Наставци, харежен навој на долниот дел, четири броја изработени од Дурал, залепете ги со поксипол за постоечките ногарки на масата
3. Лептир штрафови М5X10 или слични 4 броја
4. Долни ногарки , дијаметарот да е 2мм помал од внатрешниот дијаметар на постоечките ногарки.Должината ја одредувате по желба
Најдоле може да поставите некои пластични или гумени тапи


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Асталче за кампинг
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 24, 2015 10:15 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
[ img ]

Јас користам ваква масичка на англиската фирма за камп опрема Ванго!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum