www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jул 15, 2024 4:10 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 24, 2022 12:41 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONЧет Jул 05, 2018 12:50 pm
МислењаCOLON37
здраво,

ај ве молам совет, значи не ништо професионално како што читав тука воблери, дубиски олова итн.... туку онака, ко за курташак ладење у грчка. ловење риба наутро од брегот, да одморам мозок.... што да купам? какво влакно, која дебелина? јадици какви, која големина? имам 2 орши за езерски риболов, мада од каде да знам, може и да се и за друг риболов ама кога одам одам на езеро само. не се секавам какви беа ама знам дека се про бидејки еден куп пари ги платив. трски имам од 3 па до 6 метра, робинсони, даиви, и тие се све марка, ама се такви шупливи, не се оние полните, блинкри мислам дека се викаа. врвот им е толку тенок да мислам дека риба од 300-400 грама ке го скрши. така да ако треба да купам блинекр ке купам и тоа, мада не сакам и планирам дека ке фатам риба од 10 кг. туку оние тука локал што пливаат. у принцип факам и пуштам. и мамци... или нешто да се купи од тука шо ке трае или таму да барам? некој ми кажа на месо парчиња.... ама какво месо...? не се забеавам, мелено, пилешко, свински...? поима немам. така да не барам некој да ме учи, само кажете иди тоа и тоа купи, толку ми треба.

благодарам


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum