www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Феб 26, 2020 6:27 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 7 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brancin
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 18, 2015 10:49 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brancin
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 18, 2015 10:55 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Ова е ..рибетина.. :NotWorthy:

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brancin
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 18, 2015 11:30 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
oki dodeka ne ja probam nisto ne komentiram,, ako e ova riba, mrenata e ajkula :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brancin
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 08, 2016 1:47 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8358
ЛокацијаCOLON Skopje

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brancin
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 24, 2016 11:33 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Kako go snimile ova? Ili do ribata e mozda?
Ni kamera ni svetlo ni lugje mu smetaat, si ima povazna rabota :)

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brancin
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 25, 2016 7:25 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8358
ЛокацијаCOLON Skopje
Japancite redovno snimaat vakvi podvodni videa i na Youtube gi ima navistina mnogu. ( Lepi za prv pat napravi nesto slicno kaj nas ).
Ne znam kako gi snimaat, mozebi populacijata na brancinot e tolkava sto go ima vo golem broj i konstatno mora da e vo potraga za hrana pa i ne se plasi mnogu.
Obicno se kameniti, zatraveni predeli pa moze i da se potsokrie kamerata t.e. gnjurecot.
???

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brancin
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 28, 2016 2:28 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
eden proslogodisen so koj ja zatvorivme sezonata pred nova godina

[ img ]

prodolzuvame vo 2016 ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brancin
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 28, 2016 1:25 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
CTS-klen НапишиCOLON
eden proslogodisen so koj ja zatvorivme sezonata pred nova godina

[ img ]

prodolzuvame vo 2016 ;)
top

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brancin
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 28, 2016 5:54 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON 553
ЛокацијаCOLON Skopje
Prasica :volku_golema:

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brancin
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 04, 2016 10:06 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8358
ЛокацијаCOLON Skopje

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 7 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum