www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 10, 2020 6:03 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9 ELLIPSIS 11 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 30, 2016 9:17 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Феб 10, 2012 1:25 pm
МислењаCOLON 281
ЛокацијаCOLON Штип
saso НапишиCOLON
samo za Boris

[ img ]
И дедо би!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 04, 2016 12:39 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Со вакви риби 3 дена на море+3 месеци живот


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 05, 2016 12:26 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON 553
ЛокацијаCOLON Skopje
Posto nekoi od nas ke nosat trski na odmor I normalno ke probaat da fatat I isprzat nesto, eve Edno predupreduvanje koe se pojavi na bugarskiot forum spiningmania, za riba koja od skoro se pojavila vo crno I egejsko more a e opasna po zivot duri I pri konzumiranje vo mali kolicini.

[ img ]

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 05, 2016 9:12 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Luan ja fati vo Turcija, lani ili preklani.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 05, 2016 10:09 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
На river monster имаше за рибава и нејзината брза експанзија во водите и смртни случаи од КАСНУВАЊЕ..агресивна риба!

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 05, 2016 10:40 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Јан 27, 2013 2:16 pm
МислењаCOLON 51
a,kako se vika i dali ja ima vo grcija


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 05, 2016 10:58 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
pufferfish, puffers, balloonfish, blowfish, bubblefish,
za tie sto sakaat poveke da naucat
https://en.wikipedia.org/wiki/Tetraodontidae

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 06, 2016 9:14 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 24, 2011 9:26 am
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Pristina
Ja sam ulovio ovu varijantu,"lagocephalus sceleratus". U Hrvatskoj i u Crnoj Gori je zovu Cetvorozupka.

https://www.youtube.com/watch?v=qXi_TGK2AHE


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 06, 2016 11:25 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Digitech НапишиCOLON
Ja sam ulovio ovu varijantu,"lagocephalus sceleratus". U Hrvatskoj i u Crnoj Gori je zovu Cetvorozupka.

https://www.youtube.com/watch?v=qXi_TGK2AHE
Ovaa kako cvicangla mozes da ja koristis :lol:

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 06, 2016 1:17 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11612
ЛокацијаCOLON Скопје
Ауу страшно, што угриз ќе имаше рибиштево гадно

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9 ELLIPSIS 11 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum