www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Феб 26, 2020 4:56 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Дигитална машинка
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 04, 2016 8:46 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Дали јас не гледам добро (од оправдани причини :mrgreen: ) или не знам што е, ама мислам дека оваа убава девојка во рака држи нешто слично на џојстик за ловење риби, држи дигитална машинка :o :o :o :o
Ако е така ..... еб.ти риболовот, тоа би било како да ловиш риби на компјутер :hit_head:
Ова последново важи само ако оваа девојка не е со мене во јахтата :D

[ img ]

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дали ?????
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 04, 2016 11:55 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8358
ЛокацијаCOLON Skopje
Taka e Emil.

Postojat masinki, elektricni, koj se na akumulatorsko napojuvanje i se koristat pri ribolov na golemi dlabocini, na ribolov na golemi predatori i vo komercijalniot ribolov.


_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дали ?????
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 04, 2016 11:57 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
.....
Inace odamna pravat masinki na struja .......dunda ...dundo li Daiwa gi krsti da ne nurkam po net da baram :D
.....

Slobodata koja ti e ovozmozena so pisuvanje na se i sesto vo krapskiot ribolov nema da ja imas vo spinot ili vo morskiot oddel. Drzi se do temata.

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum