www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 16, 2024 4:37 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 01, 2012 10:44 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
што ти значи ова последното, дека после вадењето треба храна со појак интензитет (мирис), или што ? И колку храна практикувате после вадење на рибата, од каде знаеш дали доле ти усмукале све, или пак си стои тепихот,...пак ќе кажам, зборувам за диви води и поголеми води


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 01, 2012 10:55 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Ицка во постот на Борис пишува Какви се искуствата и како после борба со еден крап да се стекне довербата кај другите, да се вратат (ако се избегани), да се хранат, да удрат ?
Значи од искуство напишав дека сум имал удари во серија на дива вода и после фатена риба фрлам по некоја боила.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 01, 2012 10:59 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
hranata e presudna posle vasdenje na riba, samo dobra analiza predhodno na se sto si napravil ,za da ja dobies taa riba,,znaci se vrakame nazad,,,koga pocnavme so ribolov kade hranevme, kolku hranevme, za kolku vreme dobivme,,,ribi,,,ne riba,,,
se e strategija i citanje na voda sto vikame nie krapdgiite,, moras na pazis na prihranata , moze i so nea da si ja izbrkas ribata, ili pa da ti dojde koga ke ti zavrsi kampanjata, zatoa se prihranuva so mala kolicina, i mnogun tisina na obala a naroci so hranjeto sto pomalku buka vo voda ,,narocito hranje so raketi,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 01, 2012 11:23 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
krapot e osetliva riba, mora da se zapameti deka mora da go nadmudris , dodeka go lovis, zatoa treba tisina narocito dodeka vadis riba i posle toa,, veke ribata si ja dobil,,
ne e osetliv na kacenje samo od vremenski usluvi, proprateni so severen vetar, i zakaceniot krap da odi kontra so vedtyerot koj vo 99% slucai e taka, tuka veke negovata pretpazlivost i osetlivost e namalena na minumum, od samata buka na vodata i branovite,, sum vadel krapovi na sever jakl, dodeka go drzam edniot, na druga trska udira drug,,, na mirno toa e nevozmozno ako ti se blisku mamcite,,zatoa sakam malku da ja razbudam temava, koja e najdobra verujte,,, ovaa e moja zivotna krapska strategija, koja ja proucuvam so godini,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 01, 2012 11:36 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Значи викаш дека треба да имаш повеке од две хранилишта.. за секоја трска по едно хранилиште.. објасни малце по добро.. не те свакам..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 01, 2012 1:21 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
тука веќе се отвара прашањето после која риба треба да делуваш, едно хранилиште да речеме и вадиш една, (незнаеш дали ќе има друга - делуваш ли некако), вадиш друга (незнаеш дали ќе има трета - делуваш ли некако), вадиш трета .....


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 01, 2012 5:31 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
poveke hranilishta se zatvaras sam sebe i doaga momentot sam sebe go ubija :D :D :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 01, 2012 5:33 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
тука веќе се отвара прашањето после која риба треба да делуваш, едно хранилиште да речеме и вадиш една, (незнаеш дали ќе има друга - делуваш ли некако), вадиш друга (незнаеш дали ќе има трета - делуваш ли некако), вадиш трета .....
Sekogas se prihranuva so kobra ili catal ili sredstvo koe ne e bucno posle sekoja riba.Dokolku si vo moznost se razbira.za da jatoto ostane na pozicija.Cim udrilo znaci dole veke nema hrana ili e pri kraj i ako ne ja zadrzish ribata ke cekash novo jato

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 01, 2012 5:39 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
JaneMK НапишиCOLON
Sekogas se prihranuva so kobra ili catal ili sredstvo koe ne e bucno posle sekoja riba.
Во повеќе случаи да но незначи дека е правило, зависи од водата !


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 01, 2012 6:00 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
vasil НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
Sekogas se prihranuva so kobra ili catal ili sredstvo koe ne e bucno posle sekoja riba.
Во повеќе случаи да но незначи дека е правило, зависи од водата !
Vasile nezboram za komercijalni ezera tamu vazi sprotivnoto ;) ;) ;)

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum