www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Oкт 23, 2021 6:52 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 9 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 9:05 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON 819
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
krste1978 НапишиCOLON
Ова се сигнализатори земени половни бидејки исти такви коштаат повеке пари е сега како фирмаа се топ па мислам за тие пари има да пиштат дури до релната кај мене дома.
carp-sounder

Крсте -брат добар избор на сигнализатори со здравје да си ги користиш,по се изгледа годинава многу свирки ќе има на Козјак

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 9:13 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Фала Сале мора да има ама полека почнувам се надевам еден ден ке поседувам барем дел од тоа што го имаш ти.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 9:15 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON 819
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
така е Крсте само полека со јака желба и трпение се се постигнува

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 10:03 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON 1581
ТафТабиТ НапишиCOLON
јас ги нарачав и ми стигнаа овие од Рон Томсон . Не се лоши , лесно се монтираат и вршат работа

[ img ]
mana im e sto posle udar na ribata postojano sviri da ti gi dupne usite,a ne mozes da go isklucis dodeka si zafaten so vadenje na ribata,zatoa predlagam podobro eftin indikator.

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 11:06 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
така е друже , затоа се вика темава колку пари толку музика и затоа се 350 динари српски ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 11:20 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
kladofora НапишиCOLON
mana im e sto posle udar na ribata postojano sviri da ti gi dupne usite,a ne mozes da go isklucis dodeka si zafaten so vadenje na ribata,zatoa predlagam podobro eftin indikator.
Mene mi se slucuvase totalna sprotivna rabota,pri pojak dril, pa i pri poslab konecot sekogas ispadjase od trkalceto,nekako pod pritisok na zateganjeto na konecot se krivese indikatorceto i konecot ispadne.Vo slucaj i da ostane so eden poteg so raka go trgame konecot i prodolzuvame so rabota.....vo prosport gi imase na vremeto od tamu gi kupiv i jas po cena od 240-250den mislam

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 02, 2012 2:45 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Stole НапишиCOLON
Фала богу ви текна дека не е важно каква сорта и боја е мачката...битно е да лови глувци.
Или ке утиња секој пат..

Значи да се разбереме, ако одите на води кој бараат да имате Century, Free Spirit, и фрлачки трски кој се наменети за големи води, работата нема да ја завршите ако земете некоја трска која не е за тоа предвидена.. секако решението на тоа е да развлекувате, но кој развлекувал знае дека е макотрпно сето тоа...

Дечки долго време немав спод.. па се мучев као незнам што, си купив спод и ми е милина дека имам со што да хранам, а и не само тоа туку се нервирам зашто сиве овие години не сум си оделил 100 евра за да си олеснам.

За мене одењето на риболов е уживање и тоа треба да е, а не мачење и импровизации.

Инаку од трски имам

2х Shakespeare Powerplay 3.66 2.75lbs - Full parabolik
2х Shakespeare Powerplay 3.66 2.50lbs - Full parabolik
2х Jaxon Profix 3.66 3.00lbs Fast Taper

На нив 3х Шимано ББЛЦ.

Со 2.75лб 75-85гр олово и мамец се фрла одолу 100-105 метри.
со 3лб фаст тапер имам измерено 154 кругови на шиманото, просек е 0.95м повлекување.

Се е до техника на фрлање, и познавањето на опремата.

Поздрав,
Мартин.

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 02, 2012 4:07 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Машинки за оваа сезона за крап ке се употребуваат овие....
http://www.daiwa-cormoran.info/co/en/pr ... -model.htm

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 02, 2012 4:26 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
не се малку мали крсте?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 02, 2012 5:11 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Нешто многу мал капацитет на шпулните. На најголемиот модел излегува дека може да намоташ околу 124м. најлон со дебелина 0,35мм
http://www.norre.dk/LineCapacity.zip


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 9 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum