www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Oкт 23, 2021 6:39 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 16, 2013 1:01 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
не се лоши ... едни пецале со такви па се фалеле :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 16, 2013 1:02 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Абе зајакот рано си легнува, се спрема за у лига да биде одморен. :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 08, 2018 11:45 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 13, 2013 12:52 am
МислењаCOLON 99
ЛокацијаCOLON Свети Николе
Здраво колеги.
Едно прашање и помош од вас, сакам да купам крапски кеп (црпка); па ме интересира во однос на нејзините димензии?
Дали на натпревари има ограничување околу користенјето на крапски кеп во однос на неговите димензии и должина на рачката?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 09, 2018 8:08 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
има ограничување , кепот несмее да биде помал од 80 цм во горниот најширок дел .
Стандарните крапски кепови ги исполнуваат тие критериуми скоро сите


[ img ]

[ img ]


додека овие подолу не ги исполнуваат нормите по правилник[ img ]

[ img ]

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 09, 2018 9:20 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON 3008
Мислам дека е 70, а не 80 цм. минимум.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 09, 2018 10:36 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
i jas mislam deka e 70 cm.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 09, 2018 11:26 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
џабе мислите , читајте правилници :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 09, 2018 12:07 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON 3008
На СП во Унгарија бараа 70 цм. минимум. Мислам и дека една екипа беше казнета со жолт, па направија дебата околу тоа и соопштија дека мин. е 70 цм. :lol: :lol: :lol:

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 09, 2018 1:55 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 13, 2013 12:52 am
МислењаCOLON 99
ЛокацијаCOLON Свети Николе
Значи мин 70цм.
А во однос на должината на рачката има ограничување.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 09, 2018 2:06 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Давид ... 80 цм . Остај ова пензионерите што им фалат по 10 цм :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum