www.ribar.com.mk
http://www.ribar.com.mk/forum/

КРАПСКА ОПРЕМА (колки пари-толку музика)
http://www.ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=94&t=1924
Страна 19

АвторCOLON  Krki [ Нед Aпр 01, 2012 7:35 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  КРАПСКА ОПРЕМА (колки пари-толку музика)

Инспириран од Спиро и некој други темава ја отворив со надеж дека ке можеме да коментираме кој што поседува дали се исплати за парите и дали врши работа.
Темава ја ставив во општи информациии каде да му дојде нешто ко лав муабет или разно во крапскиот риболов за почетници.
Со оглед на можностите и финансиите што ги имаме еве до сега што набавив а имам у план уште да набавувам.

Наредно што ке го земам е овој родпод за цената ке ми брка раб........
[ img ]

АвторCOLON  kircask [ Нед Aпр 01, 2012 7:41 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА

Znaci vaka po moe gledanje , ubavo vika naslovot kolku pari tolku muzika, i jas pocnav so normalna oprema i najnormalni svingeri indikatori itn, kako sto rece Sporteks i Ico site sme pocnale taka da se ima nekoja oprema kolku da moze da si ja ostvarime posakuvanata cel na voda , da si go cekame krapco, e sega so pogolemo iskustvo i drugite poiskusni kolegi koi ni pomagaat poleka ke se uprejduvame i nie nikoj ne pocnal so skapa oprema od odma da se razbereme.

АвторCOLON  risteto [ Нед Aпр 01, 2012 7:52 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА

krste1978 НапишиCOLON
Инспириран од Спиро и некој други темава ја отворив со надеж дека ке можеме да коментираме кој што поседува дали се исплати за парите и дали врши работа.
Темава ја ставив во општи информациии каде да му дојде нешто ко лав муабет или разно во крапскиот риболов за почетници.
Со оглед на можностите и финансиите што ги имаме еве до сега што набавив а имам у план уште да набавувам.
http://www.carpologija.com/index.php?pa ... t&Itemid=2
Е темата е супер!!! Редно беше да има ваква тема , па тука на форумов на прсти се бројат луѓето што имаат скапа опрема, па и во цела МК , иначе Крсте тоа што си го купил нормално дека ќе ја брка работата како род под ,со исклучок на цврсти каменити или бетонски брегови но кај нас такви се ретки.
Со здравје да си го користиш!

АвторCOLON  Krki [ Нед Aпр 01, 2012 7:56 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА

Ова се сигнализатори земени половни бидејки исти такви коштаат повеке пари е сега како фирмаа се топ па мислам за тие пари има да пиштат дури до релната кај мене дома.

carp-sounder

[ img ]

АвторCOLON  Krki [ Нед Aпр 01, 2012 8:06 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА

Полека ја читав цела тема околу индикатори и врти сучи ребаланс на буџетот се решив за овие индикатори....

http://www.carpologija.com/index.php?pa ... t&Itemid=2

[ img ]

АвторCOLON  risteto [ Нед Aпр 01, 2012 8:16 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА

krste1978 НапишиCOLON
Полека ја читав цела тема околу индикатори и врти сучи ребаланс на буџетот се решив за овие индикатори....

http://www.carpologija.com/index.php?pa ... t&Itemid=2
Мое мислење е дека подобри се свингери што имаат подвижно тегче а не е лошо и горе каде се закачува конецот и тоа да се штелува

АвторCOLON  Krki [ Нед Aпр 01, 2012 8:42 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА

Земено за на вардар наменето за крап и за некоја друга риба за терени кај што е лош просторот за родподови....

[ img ]

АвторCOLON  Илчо [ Нед Aпр 01, 2012 8:45 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА

krste1978 НапишиCOLON
Земено за на вардар наменето за крап и за некоја друга риба за терени кај што е лош просторот за родподови....
Колку пари е оваа чудо и кај може кај нас да се најде ако уопште го има ? :D

АвторCOLON  risteto [ Нед Aпр 01, 2012 8:52 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА

Flore ги има истите од сликата знам дека ги купил од србија , иначе се одлични (сум ги користел неговите) , одоздола имаат копче и се вклучени само кога се прицвстени на стапот
тонот не им е мн. јак но е доволен и работат на истиот принцип како нормалните сигнализатори само немаат штелувања, мана им се само ремчињата за прицврстување но лесно се преправаат

АвторCOLON  ТафТабиТ [ Нед Aпр 01, 2012 8:58 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА

јас ги нарачав и ми стигнаа овие од Рон Томсон . Не се лоши , лесно се монтираат и вршат работа

[ img ]

Страна 19 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/