www.ribar.com.mk
http://www.ribar.com.mk/forum/

КРАПСКА ОПРЕМА (колки пари-толку музика)
http://www.ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=94&t=1924
Страна 39

АвторCOLON  Sportex [ Пон Aпр 02, 2012 6:45 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА

martinMK НапишиCOLON
Stole НапишиCOLON
Фала богу ви текна дека не е важно каква сорта и боја е мачката...битно е да лови глувци.
Или ке утиња секој пат..

Значи да се разбереме, ако одите на води кој бараат да имате Century, Free Spirit, и фрлачки трски кој се наменети за големи води, работата нема да ја завршите ако земете некоја трска која не е за тоа предвидена.. секако решението на тоа е да развлекувате, но кој развлекувал знае дека е макотрпно сето тоа...

Дечки долго време немав спод.. па се мучев као незнам што, си купив спод и ми е милина дека имам со што да хранам, а и не само тоа туку се нервирам зашто сиве овие години не сум си оделил 100 евра за да си олеснам.

За мене одењето на риболов е уживање и тоа треба да е, а не мачење и импровизации.

Инаку од трски имам

2х Shakespeare Powerplay 3.66 2.75lbs - Full parabolik
2х Shakespeare Powerplay 3.66 2.50lbs - Full parabolik
2х Jaxon Profix 3.66 3.00lbs Fast Taper

На нив 3х Шимано ББЛЦ.

Со 2.75лб 75-85гр олово и мамец се фрла одолу 100-105 метри.
со 3лб фаст тапер имам измерено 154 кругови на шиманото, просек е 0.95м повлекување.

Се е до техника на фрлање, и познавањето на опремата.

Поздрав,
Мартин.
Убаво кажано, плус да не разглабаме што треба ако решиш да одиш на било кој натпревар на поголема вода каде е нормлано забрането развлекување!

Јас сум го јадел тој 2000/тата и тоа немиен, кога дечишта од Хрватска ме преслушаа на цел материјал само затоа што немав опрема со која ќе можам да фрлам и хранам над 120 метра и тоа со моите сопствеи боили кои им ги дадов пред натпревар.

АвторCOLON  Krki [ Пон Aпр 02, 2012 11:34 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА

Млад Риболовец НапишиCOLON
не се малку мали крсте?

Да ама има затоа и резервни кој се купени минатата год за евтини пари......
http://www.totalfishing.ro/mulineta-lin ... 17808.html

Нешто многу мал капацитет на шпулните. На најголемиот модел излегува дека може да намоташ околу 124м. најлон со дебелина 0,35мм
Ке користам 0,30 и затоа ке добијам малце повеке должина а има и втор тим за недај боже.

[ img ]

АвторCOLON  saso [ Пет Јан 11, 2013 12:25 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КРАПСКА ОПРЕМА (колки пари-толку музика)

Ovoj e veke spremen za borba so okupatorot

[ img ]

АвторCOLON  ico baits [ Пет Јан 11, 2013 12:26 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КРАПСКА ОПРЕМА (колки пари-толку музика)

xixxiiixixixixxixi se e caknato upm :lol: :lol:

АвторCOLON  Daniel [ Пет Јан 11, 2013 5:23 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КРАПСКА ОПРЕМА (колки пари-толку музика)

Abe ubavo vika tema, Kolko Pare Tolko Muzika, eve mene kolku me kostaat 3 parabolika rucni rad, okca,drzac,potpis se e moj licen izbor..


Blank-------------Century FG
Length------------12’
Test curve--------3lb
Finish-------------Matt Graphite
Reel seat----------ALPS Trilex 18mm black colour plus stainless steel collars
Handle------------- Duplon with short carbon butt grip
Butt cap-----------CFR Stainless
Guides/legs--------Fuji Alconite BSVAG 50 to 20mm plus 16mm tip.
Line clip-----------Not required
Whipping----------Dark brown
Inscription---------Carp Limited Edition
Cloth rod bag------Included


Total---------£1020

АвторCOLON  Zoki rib.prikazni [ Пет Јан 11, 2013 2:42 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА

kladofora НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
јас ги нарачав и ми стигнаа овие од Рон Томсон . Не се лоши , лесно се монтираат и вршат работа

[ img ]
mana im e sto posle udar na ribata postojano sviri da ti gi dupne usite,a ne mozes da go isklucis dodeka si zafaten so vadenje na ribata,zatoa predlagam podobro eftin indikator.

Eftin vodootporen indikator e kaj mene 450denari...bidejki ima popust za clemnovi na Ribar 10 % toa e uste poeftino a za 3 kupeni odobruvam popoust od 15 % ili 380 za parce ..sto e dobra cena :lepi:ili 1.140 denari za 3parcinja.... :filip:

АвторCOLON  ТафТабиТ [ Пет Јан 11, 2013 4:51 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КРАПСКА ОПРЕМА (колки пари-толку музика)

:~~ :~~ :~~ :~~

АвторCOLON  pepicarp01 [ Пет Јан 11, 2013 5:19 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КРАПСКА ОПРЕМА (колки пари-толку музика)

Ajde duki pofalise sto si kupil za vo liga

АвторCOLON  marks [ Пет Јан 11, 2013 5:33 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КРАПСКА ОПРЕМА (колки пари-толку музика)

:D

АвторCOLON  daniel_veles [ Пет Јан 11, 2013 5:50 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КРАПСКА ОПРЕМА (колки пари-толку музика)

My New Baby :D ..........Fox Stalker 4 rods

[ img ]

Страна 39 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/