www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 29, 2024 4:41 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1234»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 11, 2012 11:37 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Темава прoизлезе од разговорите на форумот но и од големата потреба на еден ваков крапски викенд каде постои можност да се запознаеме, видиме, научиме но и да ги договориме нашите заеднички следни чекори.
Би требало убаво да се организира и пронајде термин кој одговара на повеќето.
Јас веќе кажав дека Подлес Ви стои на располагање, па ако сметате дека водата одговара, не е проблем да се резервира езерото за овој настан ( без други рибари ) и со сета логистичка подршка која би можеле да Ви ја дадеме. Мислам дека втората половина на октомври би била идеална за овој настан.
Убаво би било да се произнесат поискусните крапџии за термин кој одговара ( бидејки во октомври има повеќе купови и натпревари надвор од земјава ).

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 11, 2012 12:03 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ic ne mi e jasna temava , ili kasnam malku :(

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 11, 2012 12:05 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONВто Aпр 05, 2011 12:33 pm
МислењаCOLON66
Smetam deka vtora polovina na Oktomvri e idealno,a i Podles e sosema OK,edinstveno moze da bide problem prostorot,odnosno poradi namalenoto nivo na vodata neznam kolku ekipi bi mozele da se smestat.
Isto taka i predlogot na Mrco zasluzuva vnimanie

Razmisluvajte,davajte predlozi,sugestii,kreirajte ja realizacijata na ovoj vreden nastan


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 11, 2012 12:09 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Саше идеата е убава но во погрешен временски период , не дека тогаш не се ловат крапови но веќе крајот на Септември и Октомври станува поладно , колегите кои треба да се соберат па и да пренокеваат треба соодветно и да се опремени за тој период од годината.
Би ве советувал најдобро тоа да го направите напролет и тоа на езеро каде што со сигурност ќе се фати крап за да се видат сите методи при негово ловење, прихранување , контрирање при удар , вадење , прифаќање со кепот сам или со помош на партнерот и така натака.
Ви посакувам успех , се надевам дека нема да биде поредната тема која само се дискутира!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 11, 2012 12:15 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 1:56 pm
МислењаCOLON678
KAKO PRESTAVNIK OD RIBOLOVNOTO DRUSTVO ZRLE CRN DRIM LABUNISTA GLOBOCICKO EZERO GO NUDAM ZA OVAKVO DRUZENJE A POSEBNO KOGA SE RABOTI ZA STARI ISKUSNI KRAPDZI ZADOVOLSTVO MI PRAVI VI STOIME NA RASPOLAGANJE BISTRO.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 11, 2012 12:23 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Колеги, се почна од постовите во темата на МКА.

Карло подигна иницијатива да се организира едно едукативно дружење каде во тим би дошле
еден искусен крапски риболовеци еден помлад риболовец....
Се да биде од едукативен и пријателски карактер, каде натпреварувањето ке биде формално....
Spaiva НапишиCOLON
Не можеме без вас, ве почитуваме, сакаме да слушнеме, пробаме, ловиме заедно...
Karlo НапишиCOLON
Pottiknat od textot na Dime,sakam nesto da predlozam,odnosno da potegnam edna inicijativa sto izvesno vreme mi e vo glava,a se odnesuva na site mladi krapdzii,koi sto imaat zelba da naucat nesto od postarite.
Ideata mi bese da se sobereme na bilo koja voda istovremeno (postarite i pomladite),so namera da napravime edno zaednicko druzenje,kade ke ima ribolov od 2-3 dena i istovremeno ke ima i edukativen del,kade sekoj eden od nas postarite bi bil vo sator (box) so eden ili dvajca pomladi kolegi.Voopsto nema da ima natprevaruvacki karakter,tuku imperativ bi bila pred se edukacijata.Mislam deka site ke me razberat sto mi e ideata.Dokolku imate nekakvi mislenja,sugestii i poinakvi predlozi,mozeme da iskontaktirame i da gi ispeglame detalite.
Ubeden sum deka ideata e odlicna,no istovremeno sum svesen deka e mozebi poteska za realizacija od objektivni i sekako subjektivni pricini.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 11, 2012 12:31 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
velesko e najdobar izbor, globocica e dobar,samo da ne se fati nekoj kapitalec od 74lb toa e problem :D :D
velesko e poblisku za da se sretnat site na pola pat, i nudi najdobri uslovi za edukacija na mladi kadri :D :D
riba sigorno ke se fati, se zavisi koj so koj ucitel ke bide :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 11, 2012 12:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ucitele aj pocni da vrtis telefoni i vie majstorite dogovorete dadum i mesto(pozelno bi bilo kako vika Vasil da se odrzi na ezero ili komerciala kade sekoj tim bi ulovil Krap),a nie sto sakame da ucime ke se prilagodime na datumot sto ke go dogovorite.Gogomon pak ke kazam e odlicen za vakva namena

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 11, 2012 12:51 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Јас сум дефинитвно за вода каде никој од нас помладиве нема некој разултат или воопшто нема.
Подлес е одлично место за ова. Велешко е исто така одлична локација како и Глобочица.
На гого (ако јас се прашувам) имам извадено преку 50 крапа последниве 2 години, некако не ми е интересно а и тешко тамо со ноќевањето.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 11, 2012 12:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
filip030682 НапишиCOLON
Ucitele aj pocni da vrtis telefoni i vie majstorite dogovorete dadum i mesto(pozelno bi bilo kako vika Vasil da se odrzi na ezero ili komerciala kade sekoj tim bi ulovil Krap),a nie sto sakame da ucime ke se prilagodime na datumot sto ke go dogovorite.Gogomon pak ke kazam e odlicen za vakva namena
Филип, на Гогомонд ќе треба да го молиме Момо, ќе дојдат туристи, ќе прават галама, други ќе фрлаат олово итн. Најдобро би било дива вода каде што цела концепција се менува почнувајќи од екдукативен карактер па се до практика.
Велешко езеро или Подлес, се разбира на неколку дена.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 25 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum