www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 29, 2024 12:55 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 12, 2012 2:34 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
ico baits НапишиCOLON
goce, so dimko tetratki da ne zaboravite :D
dobro e sto ke se uklucat i iskusni krapdgii, i ke pridonest za razvoj na krapskiot ribolov u mk..

treba uste.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 12, 2012 3:18 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONВто Aпр 05, 2011 12:33 pm
МислењаCOLON66
Ajde generacijo!!!!
Ajde site da dademe skromen pridones za pomladite generacii,da ja neguvaat i usovrsat ovaa granka vo ribolovot.Da inicirame sto pogolema masovnost vo ovoj sport,dosta bevme kriticna masa za odrzuvanje na bilo kakvi natprevari,da se gordeeme so nivnite rezultati i da se polnat nivnite albumi so trofejni primeroci.
Znam deka ne ima dovolno (postari) koi bi pomognale da ja isturkame ovaa inicijativa,koi nesebicno bi dale svoj pridones.Ednostavno svatete go toa kako najobicna kampanja,vo koja bi se lovelo riba pred se,bi pomognale so soveti okolu samiot ribolov,no i okolu podiganje na ekoloskata svest na site ucesnici vo prirodata,sto podrazbira griza za ribata i prirodata vo celost.
Isto taka mozeme toa da go napravime vo nekolku kampanji,na toj nacin sto mozeme da rotirame so duata,odnosno,ona sto jas sum go izostavil da go objasnam,toa ke go napravi onoj posle mene i taka bi se nadopolnuvale,a deckite bi se nadgraduvale.
Dokolku ima nesto nejasno okolu samata idea,ve molam kontaktirajte me


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 12, 2012 9:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Sekoja cest za Karlo uste koga se zacleni lani covekot mi go ostavi negoviot mob za bilo kakvi soveti i prasanja,znaci saka da pomogne samo sto za takva ideja treba da se priklucat povece kako nego.Vo sekoj post se pisuva vo stil,mene be ucese ovoj majstor,sampion,mi prenese znaenje......a sega koga e red na niv se cuti

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONЧет Сеп 13, 2012 12:27 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON2186
ЛокацијаCOLONСкопје
Убаво замислено, посебно ако се реализира идејата на Диме сето тоа да се
сними во облик на еден документарец за крапскиот риболов, кој би бил од помош и на оние што не
присуствувале на кампот. Супер идеја!

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONЧет Сеп 13, 2012 12:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Ajde i jas bi ucestvuval , za site onie sto sakaat da lovat so Mctch ili Stek tehnika

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONЧет Сеп 13, 2012 2:42 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON605
Кога би било викенд ова би било прекрасно...Мислам дека ова ми треба на мене и на сите млади и неискусни крапџии,кои полека сакаат да навлезат во овој спорт.Оваа дисциплина е преубава но мислам дека е многу тешка да се научи без некој да ни покаже на лице место,се од интернет е џабе.Друго е кога гледам и ми објаснува некој мајстор,а друго е на компјутер па неможам да го прашам ако ми е нешто нејасно :lol: :lol:

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONЧет Сеп 13, 2012 7:33 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
COVEK UCI DODEKA E ZIV
vakva druzba bi bila od golema korist za site sekoja cest za KARLO za inicijativata se nadevam deka idejata ke se ostvari :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONЧет Сеп 13, 2012 7:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Секоја чест за идејата,многу ми се допаѓа.Може да направиме еден убав камп,па да развртиме и скари,дружење и едукација.Јас би сакал да видам како се работи со штек на пример,а да бидам искрен би фрлил око и кај крапџиите :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 15, 2012 12:29 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Одлична идеа, треба допрецизирање на неки работи и соодветна организација


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Едукативен камп
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 15, 2012 7:03 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Некои учат од книги. Некои се сајбер подготвени за секакви предизвици. Некои памтат визуелно, а некои акустично.
Ловењето крап никогаш не престанува да биде предизвик за нови сознанија. Во спортското натпреварување критериум за квалитет е успехот постигнат на натпревари. Кај крапџиите тоа е надополнето и со успешните приватни сесии наречени слободен риболов. Јас во животот имам прочитано книги и книги колку што еден на пр. Ицо-бајтс има фатено крапови. Не знам колку Ицо има прочитано книги, или колку Јане има поминато време на сајтовите на Нутрабајтс, Солар или некои други. Но она што Ицо го покажува на терен (особено бев сведок на СП во Франција), она што Сергеј го покажа на Сурулешти во Романија (и на многу други места) не е резултат на завршен курс или школо или факултет за крапски риболов. Веројатно на сите им е јасно дека најважно е да се риболови често, долго и во добро, искусно друштво. Теоријата не е доволна за докажување.
Најважно од се е, верувајте, квалитетното поминато време со добри искусни крапџии и внимавајте, расположени да споделат знаење и вештини. Ако нема доволно натпреварувања многу помали се шансите за едукација. Моето скромно искуство ми кажува дека сите кои се заинтересирани за спортски крапски риболов треба најмногу да вложат во обидите да се направи добра, масовна крапска лига, евентуален пласман на врвни меѓународни натпреварувања, што поголем број квалитетни купови. Само така се стекнуваат шанси за учење и стекнување знаење и искуство. Штета за Аквариум.
Овој т.н. едукативен камп може да биде и покана за средба на сите крапџии од постарата и поновата генерација со цел пред се да се видат некои повторно (по подолго време), некои да се запознаат и ако се сите заинтересирани да поразговараат за минатото но и за иднината.
Се почнува со иницијатива (како оваа) и ако се има навистина голема желба тогаш Рибар 2011 нека биде организатор, еден нареден викенд ( некој и не мора да лови) една сабота и (или) недела да се сретнеме сите заинтересирани.

Велешко езеро и не е лош избор ако се преспива една ноќ. Можеби еден камп на рибар 2011 со неколу шатори, секој заинтересиран во колата барем со столче. Кој е заинтересиран нека риболови, кој нема доволно време нека дојде, да се поздрави запознае сподели желби и искуство.
Јас со задоволство би присуствувал.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 17 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum