www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Феб 25, 2020 10:50 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 06, 2014 9:57 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Како човек кој најголем дел од својот рибарски живот се изградил од пракса, сметам дека искуството е најважниот човеков учител. Од таму, сметам дека во секој подфорум треба да имаме една ваква тема.

Тука во крапски - Портфолио на места кои форумџиите-крапари ги посетиле ловејќи крап, евентуално улови, чисто да се знае кој со какво искуство настапува тука на форум, а и младите кои нешто читаат тука на форумот да знаат какво искуство стои позади напишаното.

Значи места на кои сте ловеле крап, ако сакате и слики. Понатамошните искуства преку модераторите или во самата тема ќе бидат надополнувани.

Еве јас ќе почнам, јас од мои 25 години риболовен живот, пред некои 5 години се впуштив во крапскиве води и сеуште се сметам за аматер во тој дел. Досега со крапски кампањи сум ги посетил:

1. Велешко
2. Козјак
3. Глобочица
4. Липа
5. Мантово
6. Вратница
7. Калиманци
8. Вардар
9. Берово
10.Подлес
11. Преспанско

Без учество на спортски натпревари, без искуство на води надвор од МК

Без некои посериозни капиталци


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 17, 2015 11:26 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
ubava tema, no ne znaci za ovie sto pecaat cela sezona liga 3kola :mrgreen:

mozam okolu 600 strani za vardar da napisam so fotografii komotno :mrgreen: :mrgreen:

nemam vreme sega

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 22, 2015 12:13 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jул 31, 2013 10:08 am
МислењаCOLON 388
ЛокацијаCOLON Свети Николе
од искуство како крапски риболовец имам сигурно 9-10год така и започнав не сум бил никогаш пливкар.
за многу излети кампањи имам многу ама сите се сведуваат само на нашето езеро мавровица па и затоа ја познавам доста кога каде на што и зошто. :mrgreen:
а за други езера го имам посетено еднаш крушево..два пати мантово, еднаш на охридско од 12сати.и и да ги спомнам гогомонт,,гиновци и аквариум и тоа е тоа што паметам за крапски риболов.
а за пливка имам доста езера и на повеќе пати посетено али како реков не сум пливкар за да се ги наведувам а и темата е за крапски риболовци.

_________________
КД електроника.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 01, 2015 11:59 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON 3008
Наум сум да пишам, професионално, една мини-монографија за 100 крапџии во МК. Не се обврзувам, зошто на врат ми се 3 основни студии на правен, ПМФ и ФФК, три постдипломски и Две докторски студии. Но ме влече, како аманет да остаам трага за овие 100 крапџии. А ги има и треба да оставиме тестамент. Прашање е на време и воља. Воља има, а време, верувам ќе се најде.
Така да, планирајте се, сите крапџии, да се најдете во една скромна едиција за нашиот пат и догодовштини, почнувајќи од првите почетоци па до тазе шампионите Крсте и Кременадла. Нека читаат децата, нека се мотивираат и дај боже, нека се множат.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 02, 2015 3:21 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
убава идеја Професоре, само напред


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 30, 2015 3:37 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Само да потсетам и на оваа тема бидејќи има многу експерти на форумов па добро е да напишат на кои води го стекнале досегашното искуство, еве од мене, генерално најголем дел од сликите се од различни риболови

Велешко

[ img ]

Козјак

[ img ]
[ img ]
[ img ]

Липа

[ img ]

Вардар

[ img ]
[ img ]Вратница

[ img ]
[ img ]

Глобочица

[ img ]


Калиманци

[ img ]

Мантово
Преспа

[ img ]

Беровско

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 30, 2015 10:17 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Boris НапишиCOLON
Само да потсетам и на оваа тема бидејќи има многу експерти на форумов па добро е да напишат на кои води го стекнале досегашното искуство, еве од мене, генерално најголем дел од сликите се од различни риболови

Велешко

[ img ]

Козјак

[ img ]
[ img ]
[ img ]

Липа

[ img ]

Вардар

[ img ]
[ img ]Вратница

[ img ]
[ img ]

Глобочица

[ img ]


Калиманци

[ img ]

Мантово
Преспа

[ img ]

Беровско

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Bravo kolega :~~ Kako sum ja utnal ovaa tema da mi e da znam :head_bang: Od sega natamu mnogu vnimatelno ce citam sto pisuvas za krapot :shake_hand: Gledam imate poseteno mnogu vodi , nekako slabo sliki so krapovi , ama nema veza ......iskustvo si e iskustvo :~~

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 30, 2015 10:35 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Абе Владо јас не сум само крапски риболовец, туку ги сакам и другите типови на риболов. Второ немам време на претек и не одам многу често по риба и не се срамам да признаам кога ќе си отспијам 3 дена без крап...таман работа сите излети да завршуваат со убави примероци....трето како што сум пишал со моето 5-6 годишно искуство со овој риболов сеуште се сметам за аматер. Така што тоа е и толку е, јас барем гледам да истражам повеќе пред се диви води и да стекнам искуство на тој план....согласно тоа искуство и сум повоздржан на форумов во делот на солење памет во крапскиот. Него ме интересира другиве со кое искуство располагаат, еве ти на пример како еден од најекспонираните на формов може ли да ни кажеш колкугодишно е твоето практично искуство во крапскиот риболов и на кои води во државава, или надвор. Ако имаш и некоја слика уште поубаво. Еве ти уште еден староседелец од Подлес
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 30, 2015 10:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4779
ЛокацијаCOLON skopje
starosedelec od podles vredi zlato :lol:
pobrzo bingo ke fatish nego vakov ppartal,bravo majstore :lepi: :~~
neveruvam deka vishe vo taa voda vakvi ribi ima....


ps baterijata da ne si ja zaboravitte :mrgreen:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 26, 2016 3:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON 1119
ЛокацијаCOLON Аеродром
Mi padnaa vo race nekoi postari spisanija i kog vnatre op selektorot

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum