www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 03, 2020 12:39 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: carbonska kobra
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 27, 2014 11:00 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
e pa ovaa nee e mazna za zal :D :D :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: carbonska kobra
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 28, 2014 12:48 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
не ме разбра пак ке напоменам.. мазна е.. тоа ти што го осеќаш на прсти не се жлебови туку структурален карбон, везе нема со жлеб тоа..
а да читам за нив не мислам.. ниту пак читам.. ја фрлав на пепи убава е не е лоша но има место за подобрување.. е сеа што е тоа.. секој како што кажав има различен стил.. затоа нештото кое е custom е многу подобро него general population... барем ти брате Јанко знаеш..

На Ицо му објаснив како се прават и ме сфати човекот.. џабе е овде и да објаснам кога ке се нафрлите со муабетите скрши па види.. не треба затоа што е многу пороста логика.


Цојата е изработена од сплетен 2 Х 2 карбон, 4 слоеви вкупно, од кои 2 еден внатрешен и еден надворешен, карбон туба онаа како Келтан што ја покажа.. измеѓу нив се паралелно поставени карбон тоу платно (2ком.) и здебелување на кичмата..

Изработена е на 4 делна мандрила и не е печена.. Импрегнирана е со TO-20 епоксидна смола.. време на сушење 4 саати..

2 слоја уретански 2 компонентен лак надворешно.. или стендокс или мобихел.. кој е поефтин во моментот..

Повеке технички информации треба?? ;)


п.с. трска да се изработи е тешко и технолошки захтевно.. цевка за боили.. јок..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: carbonska kobra
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 28, 2014 8:42 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Zemete i napravete cim e tolku ednostavno i lesno pa ke sporeduvame,dosta samo pisi brisi

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: carbonska kobra
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 28, 2014 10:08 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Како што кажа Келтан.. иде материјал.. ке пробаме.. ке успееме.. :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: carbonska kobra
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 09, 2015 11:37 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Денеска ми пристигна новата верзија на најголемата румунска кобра Long Distance,Ф24мм, 120см. долга, тешка 61гр. убава изработка, долг ракохват
Единствено не ми се допага футролата, во однос на цената требало малку повеќе да се потрудат
Бидејки сум ја користел старата потешка верзија сигурен сум дека оваа ке е за класа подобра


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: carbonska kobra
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 20, 2018 10:04 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
[ img ]

уште еден новитет ... околу 70 Еври

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: carbonska kobra
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 21, 2018 7:23 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
prologic 110 sm

[ img ]

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: carbonska kobra
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 14, 2019 4:10 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 13, 2013 12:52 am
МислењаCOLON 99
ЛокацијаCOLON Свети Николе
Сакаам да купам карбонска кобра мислење за оваа ДАМ
https://www.google.com/search?q=MAD+Car ... 657#imgrc=_
или што би ми препорачале вие?


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum