www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 12:50 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2930313233
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Соништа за КРАПСКА ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 02, 2015 2:25 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
I ja bi sine ama 3.75lb.. Edno 4 komada lepotici i 4 aero techniumi.. Vaka na oko ubavica e epten..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Соништа за КРАПСКА ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 02, 2015 9:18 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
800 евра за трска во најголем случај е само плаќање на брендот, ништо више.
Не постои толку скап карбон кога е во прашање мала количина на него во трска.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Соништа за КРАПСКА ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 02, 2015 9:49 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Spaiva НапишиCOLON
Незнам за вас, ама јас сеуште сонувам... :D

DAIWA Basiair Z 45 AGS 13 ft - 3.50 lb

[ img ]

Weight: 205 g


долго ке сањаш за ова :lol: :lol: :lol: освен ако не те опне некоја седмица на лото :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Соништа за КРАПСКА ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 02, 2015 10:24 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
howitz НапишиCOLON
800 евра за трска во најголем случај е само плаќање на брендот, ништо више.
Не постои толку скап карбон кога е во прашање мала количина на него во трска.
Taka li e ? Ajde togas najdi druga trska teska 205 grama . I ne mora da e brend :D I prekinete so toa skap karbon , da skap e karbonot ama mnogu poskap e nacinot kako e upotreben toj karbon .I vide li kakvi okca ima :D

Mene licno onaa sto titan okca mi e podobar izbor :ok_ok:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Соништа за КРАПСКА ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 02, 2015 10:32 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
veke ima fama za fujik okcata,barem kaj hrvatite-nasprema obicnite okca.edino sto pomal otpor ima konecot,ama toa zdravje vo druga tema
jas im veruvam zosto lugeto rabotat non stop na extremni dalecini,a ne na nekoja reklama za prodavanje

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Соништа за КРАПСКА ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 02, 2015 10:57 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Keltan НапишиCOLON
howitz НапишиCOLON
800 евра за трска во најголем случај е само плаќање на брендот, ништо више.
Не постои толку скап карбон кога е во прашање мала количина на него во трска.
Taka li e ? Ajde togas najdi druga trska teska 205 grama . I ne mora da e brend :D I prekinete so toa skap karbon , da skap e karbonot ama mnogu poskap e nacinot kako e upotreben toj karbon .I vide li kakvi okca ima :D

Mene licno onaa sto titan okca mi e podobar izbor :ok_ok:
Дали мислиш дека навистина тежината е клучна дури и со 50 гр + ?
Да не се сфатиме погрешно, трскава е die beste само што малку е претерано со цената, карбонот не е толку скап, а верувам и изработката, за 150 грама карбон 800 евра ?
Колку и да е иновативно сето ова , too much e.
Иако окцата се стварно перверзија.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Соништа за КРАПСКА ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 02, 2015 11:14 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Pak ne razbiras , 200 grama e :D Trska dolga 3.9 metri sposobna da frla 100 grama olovo bogu pod noge .....Do pred nekoja godina plajcav debeli pari za spin trska 2.7 m 20-50 gramec ....za samo 200 grama da tezi .A denes imas ovaa AGS BOLEST trska :D Tehnologija e ova , i toa skapa ....A klucno e sto Daiwa proizveduva oprema za da zaraboti , ne mene da mi pokloni . Licno jas sakam povejce meso da ima vo trskata , posebno krapska trska . Pogledaj kolku tezat blankovite od Daiwa za natprevari vo frlanje na dalecina i sporedi so ovaa preizgladneta manekenka :hit_head:
I da mislam deka tie 50 grama se klucni ....za cenata . Ako pratis moto sport bi trebalo da ti bide jasno zosto ....zemi za primer edna trkacaka Honda .Imas magneziumski bandasi , lesni perduv i kostaat kolku kostaat ...i sega ako sakas uste nekoj gram tezina da skines odis na karbonski ...e tie kostaat mnogu povejce ..a razlikata vo tezina ne e pregolema . Isto so titaniumot , zameni aluminot , celikot so titan i dobivas usteda na tezina ...ama kostaaaaaa .Oloven akumulator e 5-6kg za motorcikl , imam racing akumulator koj tezi kolku kutija cigari , ama kostaaaaaa :D U stvari znaes ti i podobro od mene ....istata prikazna i e kaj tocacite :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Соништа за КРАПСКА ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 02, 2015 11:22 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Uste ova , ovaa trska ne e za Spaiwa , ne e za zajakon veleski .Ovaa trska e za lujge koj znaat kako so nea .A izvinete gospoda ne gledam deka ste vie tie :D Ke ja skrsite posle pola saat . Da lesna e , da i jaka e najverojatno , AMA saka prefinet oset za nea .Zatoa ne tuku sanjajte nego barajte si trski so malku povejce meso , koj ce gi pokrijat vasite sitni nedostatoci .Ova ne e trska da e akas 72 saata na natprevari , ovaa e za uzivanje ..................U stvari e i za natprevari , samo ne za sekogo :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Соништа за КРАПСКА ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 02, 2015 11:36 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Keltan НапишиCOLON
I da mislam deka tie 50 grama se klucni ....za cenata . Ako pratis moto sport bi trebalo da ti bide jasno zosto ....zemi za primer edna trkacaka Honda .Imas magneziumski bandasi , lesni perduv i kostaat kolku kostaat ...i sega ako sakas uste nekoj gram tezina da skines odis na karbonski ...e tie kostaat mnogu povejce ..a razlikata vo tezina ne e pregolema . Isto so titaniumot , zameni aluminot , celikot so titan i dobivas usteda na tezina ...ama kostaaaaaa .Oloven akumulator e 5-6kg za motorcikl , imam racing akumulator koj tezi kolku kutija cigari , ama kostaaaaaa :D U stvari znaes ti i podobro od mene ....istata prikazna i e kaj tocacite :shake_hand:
Во вториов случај карбонот се користи како материјал кој е поцврст, поиздржлив и по крут за разлика од алуминиум итн.

Карбонските влакна Toray издржуваат 1 тон на 1 цм квадратен ударна сила.
А дали трската ќе тежи 200 или 300 грама не мења толку многу колку тежината на машинката, конецот па натопи тоа во вода итн.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Соништа за КРАПСКА ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 02, 2015 11:43 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Masinkata ...pa isto li e da stavis lesna-teska masinka na stap tezok 400 grama ili na stap tezok 200 grama :D Vidi , za titanot vikaat deka e pojak od celikot .Ama ne e pojak , ubavinata kaj nego e sto srazmerno na negovata tezina ima ogromna jacina .Znaci kade treba da stavis 10mm debelina alumin , stavas ajde na pamet , 3mm titan i brkas rabota . Istoto so karbonot , niti e pojak od celikot niti nekogas ce bide .AMA ja ima potrebnata cvrstina so mnogu mala tezina ..............Sto mislis kako uspeaa MGS-te da gi napravat ispod 500 grama ?
Da ne ja tupime bez veza ...JAKO a LAKO kostaaaaa sto bi rekol drugar mi GLOD :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2930313233

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum