www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Aпр 27, 2024 9:55 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 13, 2013 2:18 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Ајде :ico: насмевни се и оди понатаму. Имав прилика да правам бојли со таква. Мераци.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 13, 2013 2:20 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Gledas deka te zkacam be petel netuku se bursi odma,samo preteruvate so falenje.Utre ke idam da si kupam edni volneni corapi i ke gistavam da se falam so slika.Na vlecki za poriba odlicni se :jane: :jane:

Temata e sosema druga rabota e ne koj shto kupil

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 13, 2013 2:27 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
temava e Krapska Oprema neli???ili ja sum greska....do sega imas postaveno 289 sliki i 348 videa..nikagas ne sum ti prerekol za toa...
Ne se falam so ova sto go postaviv...ednostavno merak mi e da vidat kolegite od forumot deka postojat luge krapdzii i kolegi so dusa i srce...

Masinava mi e poklon od Milco i e napravena od postovanje...i ne kosta dinar...ete za toa e postavena na forum u vistinska tema..

A za toa sto si resil da me zakacas vecerva mene....i da me iznerviras...gresna adresa druze..za mene forumov e razonoda na mozokot i nemam namera istiot da go optovaruvam....

p.s. Mislam deka redno vreme e da se uozbilis i da stanes ,malku pokonstruktiven ovde..deckive sakaat da podnaucat nesto od majstori kako tebe :D

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 13, 2013 4:59 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
Prvo kako sto e redot da recam Daniel so zdravje i dolgo da te sluzi masinata :D
Videoto sto go vidov mi dade idea i jas da napravam ista vakva masina :D
Malku burickav denes niz kuka i si najdov NOV MOTOR GORENJE OD MASINA ZA PERENJE.
[ img ]
[ img ]
Masini za melenje meso imam nekolku,klinest kais imam rezerva od kolata,iverica dal gospod i najbitnoto ZELBA ZA RABOTA :D
E sega bi bil blagodaren ako nekoj mi objasni nekolku raboti na primer kako se fiksira motorot,kako se povrzuva strujata,dali i golemata sajbna na masinata za meso e od peralna,gledam deka treba da ima otvori na kutijata od motorot za da ne zagreva.............ednostavno nekoj da mi objasni kako da ja izvedam masinata za kolbasi.
p.s ako mestoto na ova ne e vo ovaa tema togas mozi da se premesti samo ve molam ne go brisete :!:
:spiro: so velis ;)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 13, 2013 6:33 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Mora da stavish i kondenzator toest ispravljac.Golemiot kruge od mashina za perenje i se stava na mashinata za melenje meso.Na motorot se stava mal krug so toa dobivash na namaluvanje na vrtezite odnosno na sila.od zadnata strana na mashinata za melenje meso mora da se proshiri i da se stavi ili piksna ili lager vo koj ke vleguva sredniot del vrtliviot.Reshetkata odnapred mora da se isece nemoze da sedi so dupkite.Na srafot odnapred se stava modifikuvana jaka plastika kaj shto doaga cuclata.samoto svrdlo ili sreden del mora da se pomine na drebong zoshto grugot od mashinata e cetvrtast.Motorot se srafi okolu nego se stavaat stegi,E sega elektricniot del so prekidac i so kabel na vovlekuvanje kako kaj pravosmukalka mi go pravese elektricar i pojma nemam kako ide.Od vreme navreme ke si stavash zejtin za podmackuvanje nikako ulje mashinsko zoshto ke vlijae na boilite

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 13, 2013 7:19 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Јан 12, 2012 9:48 pm
МислењаCOLON496
ЛокацијаCOLONBitola
Даниел со лес да ти излегуваат колбасите :thumbs_up:
Доне ако ти треба помош за електриката јави се!

_________________
Anyone who truly understands the passion for
angling knows, only true happiness exists by the
waterside. All other time is spent either thinking or
dreaming about it.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 13, 2013 9:10 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
JaneMK НапишиCOLON
Mora da stavish i kondenzator toest ispravljac.Golemiot kruge od mashina za perenje i se stava na mashinata za melenje meso.Na motorot se stava mal krug so toa dobivash na namaluvanje na vrtezite odnosno na sila.od zadnata strana na mashinata za melenje meso mora da se proshiri i da se stavi ili piksna ili lager vo koj ke vleguva sredniot del vrtliviot.Reshetkata odnapred mora da se isece nemoze da sedi so dupkite.Na srafot odnapred se stava modifikuvana jaka plastika kaj shto doaga cuclata.samoto svrdlo ili sreden del mora da se pomine na drebong zoshto grugot od mashinata e cetvrtast.Motorot se srafi okolu nego se stavaat stegi,E sega elektricniot del so prekidac i so kabel na vovlekuvanje kako kaj pravosmukalka mi go pravese elektricar i pojma nemam kako ide.Od vreme navreme ke si stavash zejtin za podmackuvanje nikako ulje mashinsko zoshto ke vlijae na boilite
Jane fala ti za opsirniot odgovor :NotWorthy: dvaeset pati go procitav postot i momentalno sum :confused: :hit_head: da prespijam mozda ke mi bidi utre pojasno :head_bang:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 13, 2013 9:13 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Najubavo e da skoknes do kaj daniel ili do kaj mene i se ke ti bide jasno

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 14, 2013 10:18 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
Se slozvam deka najpametno e da vidam vo zivo kako izgleda celata napravija :D samo uste edno prasanje dali ima nekoe majstorce sto gi pravi site onie prepravki na masinata za meso primer jas da mu pustam masina za meso a toj da mi ja vrati nazad gotova za montiranje :?:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 14, 2013 10:23 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Milco neznam kade gi pravi.JAs gi dadov na mojot partner nekoj negov drugar da gi napravi.Taka da stvarno neznam.Pisi mu na Milco(ivanov na forumov) ke ti kaze.Covekot e dusa

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 37 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum