www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Феб 23, 2020 12:09 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 35 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Саб Maр 12, 2011 9:21 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 719
ЛокацијаCOLON Skopje
Сите информации за крапски монофили...

Променето името на темата во кирилица за подобра прегледност. Spaiva


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski monofili sto koristime
ТемаИспратеноCOLON Саб Maр 12, 2011 9:56 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 719
ЛокацијаCOLON Skopje
Значи правец Србија. Чим го земам новиот пасош ке гледам да тркнам натаму
Само не знам каде има продавници таму. И за превоз како се снајдувате со воз или автобус
Од каде го набави конецот PROCARP?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski monofili sto koristime
ТемаИспратеноCOLON Саб Maр 12, 2011 10:24 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... дечки, јас прам една нарачка од Германија да ми стигнит до Великден ... Нарачката се состои од ситни рибарски реквизити, како на пример Жила, Јадица, Блинкери, Воблери, Тапи и други не многу кабасти артикли ... ако е некој заинтересиран кажете ми да видам шо имат на лагер и да ви кажам цени ;)Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski monofili sto koristime
ТемаИспратеноCOLON Нед Maр 13, 2011 1:06 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Го користев Даивата и сум многу задоволен ;) сега користам на Корда и исто немам никакви примедби.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski monofili sto koristime
ТемаИспратеноCOLON Нед Maр 13, 2011 1:56 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
filip030682 НапишиCOLON
So infiniti se site srecni tuka nema greska kodinite modeli se mnogu skapi korda adrenaline za kalemi do 200m kosta okolu 22evra,neznam za drugi ali za mene toa se mnogu pari za nesto sto do godina treba da go frlis
Мислам дека отприлика за тие пари ми донесоа од Англија ролка од 1000 метри Корда конец....така да си вреди.Си наполнив 3 машинки(секои 250 метри од конецот ти се бележани со лепенка)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski monofili sto koristime
ТемаИспратеноCOLON Нед Maр 13, 2011 2:21 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 5:12 pm
МислењаCOLON 14
ЛокацијаCOLON bitola
dali nekoj koristel balzer i kakvo iskustvo ima so nego.600m mislam deka e okolu 500den????


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski monofili sto koristime
ТемаИспратеноCOLON Нед Maр 13, 2011 2:43 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON 819
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
jas lani zemav dva kotura vo ,Ribarski prikazni, -PLATINIUM CARP-i dobro se pokaza ima dobra nosivost 0.35-12.100gr.dosta e jak pogotovo za na Kozjak kade sto ima premnogu granki i korenja ,megutoa spored mene ima edna mana,konecot sto lezel vo voda posle ja menuva bojata ali ako ne ti smeta toa mislam deka vredi 600m-500den...pozdrav

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski monofili sto koristime
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 09, 2011 8:59 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Јас моментално користам конец на Стар Баитс:

ама не сум баш задоволен нема ни малку еластичност и сега се двоумам мегу други два.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski monofili sto koristime
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 16, 2011 8:34 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON 850
ЛокацијаCOLON bitola
nekoj dali ima koristeno CARP EXPERT UV FLUO i sto mozi da kazi za nego?????


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski monofili sto koristime
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 18, 2011 12:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Карло не те сватив GT80 од Gardner го имаш користено или само си го имаш видено,не ме свакај погрешно ама ми треба сигурна информација зошто сакам да го порачам или тоа влакно или Climax.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 35 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum