www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 11, 2020 12:24 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 8 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 10:53 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Добро друже...

Ај те молам стави ми линк од Беркли (европски или амерички) каде во техничка спецификација имаат котур од 600 метри?

Било кој дијаметар, било која големина и носивост, боја итн.

Јас неможам да најдам... :cray:

Го најдов само ова...
[ img ]

Или па не лажат овие од беркли, формакс има се и тоа за 20 евра??

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 11:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Prvo cenata ne e 20 evra nego 40 i kusur kako sekade vo svet za taa metraza,toa sto e kraj na godina i toa sto ostanalo resile da go turat na popust e druga rabota.
Drugo nanofil e edinstven takov proizvod vo svetot a ti tvrdis deka toa ne e nanofil,mozda formax uspeal toa sto ne mu uspea na na nikoj,da go kopira nanofilot :lol:
Ako odreden generalen zastapnik misli deka na negovo trzistee musteriite bi barale nanofil na kotur od 666,5 metra Berkley ima takov kotur da mu napravi pod uslov da se naraca vo pogolema kolicina,a godisna potrosnja na formax od ovoj brend e ogromna so sleperi dobivaat roba imas i sliki.
Za anglisko trziste imas kotur od 50m a za americko go nema,znaci li toa deka e falc.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 11:28 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
filip030682 НапишиCOLON
Za anglisko trziste imas kotur od 50m a za americko go nema,znaci li toa deka e falc.
Точно!
Но за англиско, германско, америчко и за никакво "тржишштее" нема 600 метри...шо праиме сеа?

Мош само за српско има 600. :yahoo:

И не ми вметнувај зборови, не реков никаде дека не е нанофил и не реков никаде дека е фалц...само дека е чудно. :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 11:45 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Cudo ste vie :D Za so gubite vreme da kuckate po tastatura :hit_head: I sto ako nema koturi od 600 metra ? Sto mu fali na 270 metra ??????????????????????????????????????????????????

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 11:49 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Станува збор за следново, а дечково погоре ме учи како да претворам либражи пустиот. :D

http://www.formaxstore.com/product/nano ... mist/7018/

Све ова за 20 евра...јас реков дека ми е чудно, само типчево мисли дека сум сметал либражи и да сум ги прашал спинерџиите... :D

Јас никаде на ниеден Беркли офиц.сајт ни на тој од марс :D не видов дека беркли во техничка спец. има 600 метри.

Тоа е се...кој милува, ете му у формакс за 20 евра нанофил. :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 11:55 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Gledas deka e poluprazen koturot kaj Formax na slika :D A berkley ima vo prodazba koturi od 1500 yardi = 1371 metri makedonski ..... jasno li ti e sega Spaiwa-men :D Se kladam deka na koturot na slikata od Formax pisuva 1500yards :shake_hand: Prodavaat na metro , poeftin ispajga .Tamu 2002 li bese ,kupuvav Whiplash od Germany na metro od kotur kako kalem za kabli od Mobimak :D .......Ajde gitla sega od temava , vi razjasniv trilemata :howitz:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 18, 2015 12:14 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Аааа на метро ги продавале нанофиливеее....ок. :lol:

И не туку се клади, ќе изгубиш. :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Нанофил за КАСТИНГ
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 18, 2015 10:32 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
270м е кратко.. фали ако треба да го намоташ целосно без потпунки.. ако одиме на варијанта да ставаме потпунки.. тогаш иста дебелина на конец да е потпунката за да го сложи конецот како што треба.. 6000 Power Aero XT шпулна ми збира 0.20 335 - 345м.. 0.17.. 500м ќе прибере :)

Е сеа дали пецкале на 0.17 (нанофил) или на 0.20 (конецот на зајакот) или на 0.235 (катран) тоа незнам.. не ме ни интересира.. Ако пецкале со нанофил тогаш многу помалце енергија трошеле за исфрлање.. тоа е дефинитивно..

Sufix Super 21 - 0.20м страшно јак за дебелината, а мек свила.. ради а не чује се кога лета..
Colmic Fendreel - треба да се проба.. наводно Хрватите многу го фалеле..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Нанофил за КАСТИНГ
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 18, 2015 10:50 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
abe koj sufix,, sekoaj 20 ka ke leta no kolu drzi,, sufisot 20 ka e slab konec,,

i zaboravete nanofil,, se e prikazni,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Нанофил за КАСТИНГ
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 18, 2015 10:51 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
i akako moze 270 m odzgora da bide kratko,, taman e

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 8 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum