www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Феб 28, 2020 12:56 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 29 30 31 32 33 ELLIPSIS 35 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 21, 2013 9:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Ako e povlecen od proizveduvanje zosto go ima vo katalogot 2013
http://www.daiwa.de/dw/en/products_1/li ... rows2=2000

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 21, 2013 9:43 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Ocigledno necitas ubavo.3 godini ne se proizveduvase.Mozese da se zeme samo stara zaliha kaj luge kako mesarosh i zare i ribolovacki pribor

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 21, 2013 10:16 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Citam ama stvarno ne te razbiram.Logicno e nesto sto ne se proizveduva da go nema vo katalogot za taa godina,a ovoj konec go ima vo katalozite za 2011,2012,2013 god.Za 2011 stoi i naznakata NEW.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 21, 2013 10:22 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
JaneMK НапишиCOLON
prekinato e pred nekolku godini ne lani.Ama ako zagledate ke vidite deka e novoto logo na daiwa.So koj kvalitet e neznam.Stariot bese vrv
Podvlecenoto mislam deka e jasno

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 21, 2013 10:34 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Jas ke takmicam so vakov konec na sekoja izgubena riba radi konecot sledi kazna za Jane da pravi salata :filip: :filip: :filip: :filip: :filip: :filip: :filip: :filip: ....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 21, 2013 10:55 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Ako e kako stariot ke se turam od dipuvanje kaj tebe :lepi: :lepi: :lepi:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 21, 2013 11:06 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Од причина што Формакс е од годинава главен дистибутер на Даива во Србија, гледам дека овој монофил
го има на понуда и таму...

http://www.formaxstore.com/proizvod/7082

Иста цена е ко кај жаре..

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 23, 2013 3:43 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
[ img ]

Спремни за сезона 2013

3 X Gardner GT80 0,30mm
3 X Gardner Sure Cast 0,35mm

Отидоа 4000+ метри на трите шпулни :roll:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 11, 2013 12:09 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 19, 2011 7:29 pm
МислењаCOLON 698
ЛокацијаCOLON Свети Николе
Денеска си купив од кај Жаре Daiwa Infinity Duo 0,36мм 840м 10,7кг. конец. Се надевам дека сум направил добро што го зедов oвој. ;)
Па ке видеме како ке се покаже овој.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 14, 2013 4:50 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
Spaiva НапишиCOLON
1000ден. Daiwa Infinity DUO ...ги има сите димензии. Т.Ц Буњаковец.

[ img ]

За сите можни услови и неуслови.
Благодарение на Спаива денес конецов стигна и кај мене :NotWorthy:
0.33 мм за лов на поблиски дистанци и паста на олово како што најчесто ловам.

Прв впечаток за 5 мин. (само што ми стигна) :D :D
е дека досега или се фалситикат конци сум имал или овој не е 33 ама е 0.22 дебелина :D :D
и е прилично крут.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 29 30 31 32 33 ELLIPSIS 35 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum