www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jул 12, 2020 8:42 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 30 31 32 33 34 35 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 14, 2013 5:12 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Што монофили си имал претходно?

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 14, 2013 5:17 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
Formax, Trabuco i Jaxon. .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 14, 2013 5:38 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Епа сеа на кај те влече повеќе? :D

Јас имав претходно и Даива, и Фаса и Гарднер...овој највеќе впечаток ми остави.
Чиста 33-ка е, за тоа не се сомневај. ;)

Јас се мислев течниум да земам, ама овој си е одличен...идеална димензија е 0.33 од овој модел.
Тафта зема 0.31 што је малце потенок за зафрлување можеби подобро.

Цепај и лови, не се замарај со пресумции дека е фалц итн.
Истиве ги има и во нов каталог на даива, ги има и по србија и го има и во формакс гледам.
Формакс е Даивин дистрибутер....така да, уживај и пецкај. ;)

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 14, 2013 5:44 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Млад Риболовец НапишиCOLON

0.33 мм за лов на поблиски дистанци

Живко ова не е ли малку дебел најлон за како што си напишал поблиски дистанци ?
Тоа кога ловиш од ракак ли ?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 14, 2013 5:50 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
Дедо Васил поблиски дистанци мислам на 60-70 метра, со 50 или 60 грамко олово и храна на него досега не ми биле проблем да ги достигнам дури и со 35 конец.
vasil НапишиCOLON
Тоа кога ловиш од ракак ли ?
А ова цитираново не разбирам што сакате да кажете?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 14, 2013 5:56 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Млад Риболовец НапишиCOLON
Дедо Васил поблиски дистанци мислам на 60-70 метра, со 50 или 60 грамко олово и храна на него досега не ми биле проблем да ги достигнам дури и со 35 конец.
vasil НапишиCOLON
Тоа кога ловиш од ракак ли ?
А ова цитираново не разбирам што сакате да кажете?
Мислев од рака, те. од брег да ловиш , да не развлекуваш .
Така е Живко , не е проблем да се достигне таа далечина ама многу е полесно со 0,30 или 0,28 и шок лидер за полесно зафрлање. Освен ако местото каде што ловиш не е екстремно тешко за ловење па сакаш дополнително да се осигураш
И после едно три месеца заврти го најлонот на шпулните !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 14, 2013 6:05 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
Најчесто од брег од ловам.
И на чист терен, но несакам многу тенки најлони баш заради тоа што треба да врзувам шок лидер.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 04, 2014 6:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON 2075
ЛокацијаCOLON Kumanovo
STIGAO JE STIGAO 29 evra :D :D :D :D :D

[ img ]
[ img ]

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 04, 2014 6:23 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Абре кумановац , ти сам ли ке се закопујеш кд ке умреш ???

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 04, 2014 6:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON 2075
ЛокацијаCOLON Kumanovo
Zasto bre :D :D :D

P.S...Utre ke go dadam DIPOT na Martin i Maxim dali ti odgovara :?: :?: :?:

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 30 31 32 33 34 35 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum