www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jул 02, 2020 11:15 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 31 32 33 34 35 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 29, 2016 12:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON 1581
Krki НапишиCOLON
Da ne ja rasipuvam temana na Filip..
Momentalno go poseduvam ovoj konec so dijametar 0.30 od mad i sum strasno zadovolen...
[ img ]
Na drugite spulni imam gadner 0.35....
se pokaza o.35 predobar i za vo krsh a i celi mrezi sose riba vadi od voda(mrezata skinata i frlena vo kapini :)

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 29, 2016 12:32 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Jas so 30 na kasting frliv 134 metri na palas...
Steta sto nema 0.25 da se proba.
Konecot mu e treta sezona i kako da nisto ne mu fali.
Ovaa sezona ke go smenam so nov.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2017 11:20 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
полека но сигурно доаѓа време за мењање на ланските конци ... прашањето е што да се става :crazy: :crazy: :crazy:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2017 11:36 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Го пробал ли некој овој да го користи за крап? Јак, мек, релативно точен дијаметар :lepi:

http://www.aspo-gmbh.de/shop/monofile-a ... /index.htm

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 05, 2017 1:05 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Berkley некако амбициозно 2017...Англичаните ја фалат плетеницата доста.[ img ]

[ img ]

[ img ]

Плетеницава засега ја има само во котур од 900м и е солена...90 фунти.

[ img ]

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 23, 2017 11:22 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON 605
Колеги го користел ли некој од вас овој монофил,има добра цена за 3 котури ќе ми искочи негде 20 јурци...
АтачментиCOLON
fxn 0,35.jpg
А овој би го земал за Х - спот-от пошто таа јаде 800+

http://formaxstore.com/product/fxn-avan ... 5mm/12697/


Ако не ги бива давајте некој предлог да пунам време е веќе,ама по можност да не ставам потпунки :mrgreen:

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 24, 2017 12:28 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Formax na vremeto kradea vo debelina kupis 0.30 a realna debelina 0.33 ili povece imav navremeto eden kako na slikata zolt dali bese ist ne se secavam ali bese bajagi podebel od deklariranoto

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 24, 2017 10:50 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Мене ако ме прашаш, јас не би зел вакво нешто.
Сум го јадел со тамба ламба конци.

Ќе заштедиш нешто пари, но ти гарантирам дека кога-тогаш.... скапо ќе те кошта.

Имаш Суфукс или МАД кај Пепи...со конци нема шала. :ok_ok:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 25, 2017 10:12 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON 605
Исто и јас сум го јадел,затоа прашувам не да заштедам него сакам да добијам 430м по шпулна без потпунки,па бидејќи нема толку големи котури сакам да најдам по 500м и да зеам 3 комада...

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски МОНОФИЛ (што користиме)
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 25, 2017 7:56 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
не бе потпунки. намотај чурук/стар...па после 300 метара салам нов. 100 пати подобра опција него оној од формакс.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 31 32 33 34 35 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum