www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Aпр 27, 2024 9:48 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910ELLIPSIS13»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONПет Maр 30, 2012 8:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Едно е да си умерен во критика.
Друго е да си го задржиш мислењето и да сугерираш на недостатокот на производот.

Најлесно е да кажам, „за ништо не ги бива“ и после да викам ... „еј без љутиш“.

Конструктивна критика ќе развие дискусија и можеби после ќе си го подобри производот човекот.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONПет Maр 30, 2012 9:06 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Ете така, темата исчистена, спасено е тоа што може да се спаси, нема потреба од кинење на темата, може да се надоградува.......во однос на некои од последните коментари кои ги избришав, пробајте со ПП во докажување на некои работи и квалификување на коментарите вакви или онакви, овдека темата е swingeri-hangari


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONПет Maр 30, 2012 9:36 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
што се однесува до моето искуство, оние најстарите модели на свингери за мене се најдобри и незнам која би била причината за да ги сменам, функионираат одлично, ја извршуваат својата работа, не сум видел ама баш никаква штета од нив, стварно незнам што би ме натерало да ги сменам

[ img ]

Во споредба со другите, дефинитивно се подобри од оние со ланче, затоа што тие со ланче доста се мандаат на ветер, а споредба со овие третиве, или четвртиве кои ги дискутиравме неможам да направам, не сум користел, ама баш би ме интересирало што се подобри од овие моиве


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONПет Maр 30, 2012 10:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Edno prasanje do Howitz.Dali si vo zivo videl ili dali si drzel vo raka FOX MK2 swingeri ili pak spomenatata kopija od Maver.Se izvinuvam ama ke si zemam za pravo sam da si odgovoram.Najverojatno nemas videno ni eden model na FOX.-------Normalno deka FOX e orginal ali samo zaradi edna pricina,taa firma go ima izmisleno toj tip na swingeri i mehanizmite za zakacuvanje i otkacuvanje,i neznaci deka nekoj drug nemoze da napravi isti ili podobri.Vasil dade edna konstatacija deka e mozno da korodiraat,mozda i e vo pravo,kako i da e da sme zivi i zdravi za nekoj mesec ke se navratam na temata pa ke pisam dali e vo pravo ili ne e.Za razlika od nekoi drugi Fox modeli MK2 e mnogu prost,nema nikakva elektronika,podesuvanje za konecot ili pak zateganje na federot.Vo globala se sostoi od soviena zica zakacena za plastika i eden teg od 25gr,eve sega go drzam vo raka i stvarno nemoze da mi bide jasno sto e toa sto nemoze da se napravi so ist kvalitet kako FOX koj cini 30evra parce.Dokolku nekogas se sretneme so vas na voda ili kafana ne e bitno mestoto,ke gi imate na uvid i FOX i Maver modelot pa bi sakal togas da mi ja kazete razlikata

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 3:49 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
По природа сум искрен човек, па ќе ти одговорам на прашањето. Не, немам видено ФОКС МК2 свингер. Колку што и ти нема да си дозволиш за да го имаш оригиналот па мораш да се задоволиш со лоши копии.

Затоа ќе те замолам учтиво, биди културен и користи кирилица во иднина.

Бистро.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 10:28 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Единствено што другите фирми не можат да го ископираат од МК 2 е клипот за најлонот кој како и да го прават, никако не функцинира онака како кај оригиналните МК 2 свингери.

Ако некој те убедувал дека се многу блиску до оригиналот и дека вредат за парите, ТЕ ЛАЖЕЛ !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 11:47 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Sportex НапишиCOLON
Ако некој те убедувал дека се многу блиску до оригиналот и дека вредат за парите, ТЕ ЛАЖЕЛ !
Фала ти Спортекс што му ја разби мистиката на Филип за „оригинална“ копија.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 11:58 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Па нема потреба од Фала, се трудиме да пласираме вистинити и релевантни информации за да не излаже уште некој да де пари за нешто што навистина е скоро неупотребливо. Проблемот е дека клипчето не се отвара кога ќе пробаш да го подигнеш стапот од род подот и конецот или заглавува или излегува со голем напор, а може да заврши и со кинење.

5 години работев како презентер на саеми кај Томислав Поовиќ (Тома Карп) и имам видено како се нудат секакви копии и измислици кои ни оддалеку не си ја вршат работата за која се наменети.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 12:03 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Токму така, нема импровизации со опрема.
Или ќе потфрли или можеби да заврши фатално, оштетување на опрема и ред други работи.
Јас сум долги години со специфичен спорт, покрај риболовот и знам дека секогаш кога се оди на „копија“ или некоја замена за адекватата опрема најчесто тоа завршува со разочарување и + изгубени финансии.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 2:55 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Sporetex sekoj go kupuva toa neli za sto ima pari,eve i jas se nudam da go donesam mojot ili pa pomini od kaj Ico i vidigo vo zivo,jas vcera go testirav klipot bas da vidam kako ke reagira i so celosna odgovornost tvrdam deka se otvara od 100 vlecenja 100 pati bez nikakov rizik po konecot ne ni stvara otpor pri vlecenje,a vo isto vreme i pri dosta jako vlecenje simulacija na dril najlonot si stoi zakacen za swingerot bez predvremeni otkacuvanja.Ispadna kako ispadna,muabetot mi bese da prezentiram odreden proizvod za koj mislam deka dobro i dosta dolgo ke mi sluzi za pomalce pari,a vo isto vreme i ke mu se najde na nekoj koj ima u plan da go nabavi.Site znaeme deka so kupuvanje na FOX nema da se zgresi,greski se pravat koga se kupuva nekoja kopija so slab kvalitet,sum videl isti FOX kopii izraboteni od tenka plastika koi necinat za nisto,spomenatiot Mivardi e po mene e odlicen.Neznam od kaj se javi taa odbojnost prema eftina oprema od strana na pocetnicite na krapskiot ribolov,eve ke go zamolam sportex ako e vo moznost da se seti so kakva oprema zapocnal toj da vleguva vo krapskite vodi

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910ELLIPSIS13»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 41 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum