www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 2:16 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011ELLIPSIS13»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 2:56 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
nekoj ne gi pratis novostite, starite kopii tocno deka go imaa toj problem so klipceto ,ama novite i te kako se odlicni.
ene go jane ima orginal but svingeri u kopija mivardi so koj faka 2 god, u se kolne deka se napraveno odlicni ,a ner kako porano. za sekoja imnformacija za da ja plasirate treba da ja doznaes, a ne iskustvo koe prestanalo pred poveke god,,
texnikata odi sekoj den napred a kamo li poveke god,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 3:16 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Јас имам дома два сњингера имитација на Мк 2, ми ги поклонија лани, човекот што ми ги поклони не е крапџија така да не знаел што купил.

Кој сака можам да му ги поклонам !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 5:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
а да ги продадеш ?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 5:13 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Што е нормално и што е најбитно кога имаш мал буџет?
Нормално е да купиш нешто што е средна класа, а најдобро е да го купиш најдоброто за парите на пазарот!

Дали Миварди е најдоброто за парите тоа треба да знаат поискусниве, а дека нема споредба до оригиналот...
тоа не е ни дискутабилно!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 5:41 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Dime Mivardi kako i mnogu drugi ( da ne gi nabrojuvam me mrzi da pisuvam ) pakuvaat i prodavat na pazarot eden ist proizvod.
Ne se toa losi svingeri , za parite si ja vrsat rabotata taka da e besmisleno da se pravi sporedba so nesto koe e klasa nad daden proizvod.
Podobro e da se nasocite kon prasanja kakov da e svingerot(vo odnos na prikacuvanje za najlonot) dali svinger ili henger , tegot gore dole kolku bi trebalo da e tezok. Toa se nesta sto treba da gi znaete i ke vi se korisni otkolku pet strani prepukuvanja.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 6:19 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
pa pet strani normalno, nekoj se trudi da objasni deka svinger od 5 evra i od 30 isto rabota vrsat, zatoa sto sekoj nemoze da kupi, a pa od drugata strana povtinite se odlicni za toa sto se nudi,,

i odmaa rdgosuuvaat se krsat itn,, jas 10 godini imam svingeri od bugarija za 3leva kupeni pa uste rabotat,,, :)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 7:25 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
vasil НапишиCOLON
Podobro e da se nasocite kon prasanja kakov da e svingerot(vo odnos na prikacuvanje za najlonot) dali svinger ili henger , tegot gore dole kolku bi trebalo da e tezok. Toa se nesta sto treba da gi znaete i ke vi se korisni otkolku pet strani prepukuvanja.
така е васил баш за ова треба да се разговара - да не испадне дека од чатија куќа ке прајме

чекаме мислења баш од овие погоре работи

поздрав

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 9:42 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON819
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
абе јас навистина не ве разбирам,ова било добро ова било копија ,ова било вака ова било онака.
Па земете параболици SPORTEX, машинки BBLC, сигнализатори DELKIM ,свингери FOX ...и завршена работа ама треба 2500-3000 евра па да не му ја мислиш.

Ај да го видиме тој што може да го купи тоа одеднаш, не верувам дека 2посто од форумов не можеме да си го дозволиме тоа.

Мислам дека кога некој ќе побара совет или мислење за одреден производ за одредена сума на пари, да му се даде на човекот образложение дали е добро, дали вреди за парите а не одма напад.

Сите знаеме што е добро што е убаво, а сепак само убедувања дека ова не чини ова било ѓубре-а зошто затоа што тоа е ефтино и дека не е реномирана фирма ,дека е некаква си копија итд.

Овдека испаѓа работава да човек нешто што го купил и сака да го сподели на форумов ......страв да го фати.

Сепак на крај останува секогаш познатата стара,добра и за жал вистинита поговорка.......колку пари толку музика

_________________
www.ribar.com.mk


Последна промена од 1 на SALE CARP, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 01, 2012 10:41 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
SALE CARP НапишиCOLON
абе јас навистина не ве разбирам,ова било добро ова било копија ,ова било вака ова било онака.
Па земете параболици SPORTEX, машинки BBLC, сигнализатори DELKIM ,свингери FOX ...и завршена работа ама треба 2500-3000 евра па да не му ја мислиш.

Ај да го видиме тој што може да го купи тоа одеднаш, не верувам дека 2посто од форумов не можеме да си го дозволиме тоа.

Мислам дека кога некој ќе побара совет или мислење за одреден производ за одредена сума на пари, да му се даде на човекот образложение дали е добро, дали вреди за парите а не одма напад.

Сите знаеме што е добро што е убаво, а сепак само убедувања дека ова не чини ова било ѓубре-а зошто затоа што тоа е ефтино и дека не е реномирана фирма ,дека е некаква си копија итд.

Овдека испаѓа работава да човек нешто што го купил и сака да го сподели на форумов ......страв да го фати.

Сепак на крај останува секогаш познатата стара,добра и за жал вистинита поговорка.......колку пари толку музика

Сале, никој никого не нападна и никој овде не прашае за мислење за некој прозивод туку затоа што некој пробуваше да не убеди дека копијата е исто толку добра или пак во најмала рака скоро иста со оригиналот за 10 пати помала цена нели.

Никој никого не осудува со каква опрема лови.

Моментално поседувам опрема од средна класа која супер ми служи за Вардар и за пократки излети, што не значи дека треба некој да ме осуди за тоа.

Но ако кажам дека моте сигнализатори на пример кои се копија на FOX се исто толку добри колку и оригиналните а коштаат 5 пати помалку, тогаш се разбора дека ширам дезинформации.

Копијата никогаш не може да биде добра колку и оригиналот и тоа сите го знаеме, па ни приближно.

Кога ја прифатив модератосрската функција на крапскиот дел од форумот си ветив самиот на себе дека нема да дозволам да се случуваат нешта што порано им се случувале на напи форуми, од одредени и овде присутни членови, со ширење на дезинформации и стварање на зајадлива и неподнослива атмосфера со тролање и пишување на наерагументорани глупости се со цел да се заработи на неукоста и незнаењето на неискусните колеги.

Во моментот кога ќе се дозволи овде на форумов да се шират дезинформации заради остварување на лична добит овде на форумот, ќе си заминам без поговор и објаснување.

90% од старите крапџии се познаваме меѓу себе и знаем кој сме , што сме и какви сме.

Нема потреба од фарбање фасади и мавање четки, не сме вчерашни.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: swngeri-hangeri
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 01, 2012 10:45 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
howitz НапишиCOLON
а да ги продадеш ?

Зошто би ги продал, да заебам некого ?

Можам да му ги поклонам на некого долклку иснситира, не и да ги продадам!

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011ELLIPSIS13»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 15 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum