www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 24, 2021 7:35 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 67 68 69 70 71 72 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 16, 2014 5:32 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
ОК, во право си !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 16, 2014 5:34 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
vasil НапишиCOLON
ОК, во право си !
+1 :lepi:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 16, 2014 5:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON 2075
ЛокацијаCOLON Kumanovo
Pravete kako sakate...... :papa: :papa: :papa: :papa:


P.S...Kupi si 2-3 bazi za rezerva aki :D :D

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 16, 2014 5:40 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
ke si kupam edna so zvuchki stereo :filip:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 16, 2014 5:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON 2075
ЛокацијаCOLON Kumanovo
Samo toa e majkata i sto poskapo da e .... :shake_hand: :shake_hand:

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 16, 2014 5:42 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Така е Даниеле , секој прави како ќе прецени дека му е најдобро.
А совет за две три бази да си купи било кој во најмала рака е несериозен.
ПС. ништо лично, просто треба да се коментира во темите малку по рационално и на место!
ПС 2. да и за скапото си во право, од тоа глава неболи, пробано на X работи


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 16, 2014 5:49 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
netija svakjam poenttata na postovite zashto bine ubeduval deka neshto shto mene mi treba deka nemi treba i neshto shto nemie skapo da go rachunam za skapo .
1 da netreba baza nebi proizveduvale i da nemi treba nebi zimal !
2 ako neznash shto e dobro zemi shto e skapo i skapo neshto e relativna rabotta za sekoj lichno!

samo sve mislam deka ke dojde denot koga kete vidam so 3 bazi ;)

tija kazav problematikata na fb vo poraka koga spijam neslusham signalizator ako nemie na uvo,ako sum vo kola isto taka,ako ima nevreme,ako shettam okolu i da nenabrojuvam poveke i ova mie dovolno zada se odlucham za nea.

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Последна промена од 1 на akiribar, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 16, 2014 5:50 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Bazata vrsi golema rab ne samo za vo sator i nadvor od nejze....
Kaj mene koga lovam so baza e uklucena 24 casa...
Si sedi na masa i odma znam koj signalizator e i koja trska....
Ednostavno ne se zamar....A za tie pari pa ic ne se zamaram...
Inaku i vo liga lovevme so i bez baza....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 16, 2014 6:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
База си треба,остајте го дечкото од КУ..Не секогаш имаш прилика да поставиш шатор на 5м од трски,јас и ако се будам многу лесно ми се случувало од замор да заспијам јако па да го слушнам индикаторо после 5мин.Последно беше 2ро коло,кога спиев надвор на стол па пак го слушнав индикаторо после подолго време,знам дека долго време е била риабата закачена по позицијата на конецот и срека што добро беше заглавена трскта и не беше голема риба инаку ке имаше пливање..А Даниел што ги слуша ногу индикатори шаторот ке го бутнев,он мајок у несвест :D Прва прилика да соберам некоја пара зимам централа.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 16, 2014 6:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
База си треба,остајте го дечкото од КУ..Не секогаш имаш прилика да поставиш шатор на 5м од трски,јас и ако се будам многу лесно ми се случувало од замор да заспијам јако па да го слушнам индикаторо после 5мин.Последно беше 2ро коло,кога спиев надвор на стол па пак го слушнав индикаторо после подолго време,знам дека долго време е била риабата закачена по позицијата на конецот и срека што добро беше заглавена трскта и не беше голема риба инаку ке имаше пливање..А Даниел што ги слуша ногу индикатори шаторот ке го бутнев,он мајок у несвест :D Прва прилика да соберам некоја пара зимам централа.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 67 68 69 70 71 72 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum