www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 24, 2021 8:21 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 68 69 70 71 72 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 16, 2014 7:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
JaneMK НапишиCOLON
Mislish pijani-dvajca bevte
Не ме ставај у ист кош со алкоси.. :D .Јас спиев надвор и ми се заглави патентот на вреката,затоа не станав,имам сведоци дека не сум бил пијан,судијата од БТ ми светеше со лампата во очи како на испрашување да бев во полиција..

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 16, 2014 7:59 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
:lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 16, 2014 8:12 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Treto kolo lovev so ovie sig bez baza...Bazata nivna e zicana...
Moja ocenka top jako svirat, dobra osetlivost, jako svetat i ne trosat baterija...
Pokazani na dozd i toa koga istura , na veter ne reagiraa.
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 27, 2015 9:02 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
новитет од Старбајтс за 2015 ... среќа што пропаднаа :lol: :lol: :lol:

[ img ]

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 27, 2015 9:50 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Има на карпбг Делкими на добра цена :lepi:
Ете ви шанса кој е заинтересиран за добар сигнализатор


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 04, 2015 3:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Еднаш се пишуваше овде мислам за нај евтина варијанта за база која ке одговара на Делким плус индикатори. Па ако може совет како ке ми биде нај ефтино.Мислам АТХ не одговара за Делким Плус.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 04, 2015 4:22 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Odgovara, pokasno ke prikacam i snimki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 04, 2015 4:31 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Attx ima so 3,5mm dzek koja e bas za delkimi,najmalku e eftina baza.nova so 3 dzeka okolu 200 eur i poveke
Megutoa pravi smetnji.Dokolku sakas druga baza 90% se so 2,5mm dzek koj neodgovara i mora da se menuva

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 04, 2015 5:57 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.p ... 78#p448778

Секоја централа може да работи со Делким сигнализатори, треба да се заменат џековите со 3,5мм и да се заврти поларитетот внатре во џекот!
Димитар еве и линк од темата каде сум го објаснил ова, ако нешто не ти е јасно повели прашај


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 04, 2015 7:23 pm 
Ја користам Carp Academy vdx - Презадоволен сум од нив :) остеливи се,гласни, И 50 дена беа на вода неисклучени.батерии не сум сменил уште си траат.Инаку база и тоа како треба. Кога спиеш ти треба, кога врне дожд а седиш во шатор пак ти треба :)


Кон врв
   
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 68 69 70 71 72 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum