www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jун 04, 2020 3:47 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 72 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: INDIKATORI ZA KRAP
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 26, 2011 9:14 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON 819
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
mozes da priklucis bilo koj svinger i bez gajle bidi samo stavi mu dobri alkalni baterii i ti garantiram deka ke ti traat minimum edna sezona.....pzdrav ;)

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: INDIKATORI ZA KRAP
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 28, 2011 12:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Poliz НапишиCOLON
vlade НапишиCOLON
Konecno stignaa do bitola DAM BLUE MOTION x3,gledam na dolnata strana imaat otvor za priklucok pa me interesira dali mozi na niv da se prikluci svetlecki swinger. Nekoj sto gi koristel bi trebalo da znae pr.Dimitar ili Sale carp
Можеш да приклучиш,ама не се замарај со тоа ;) само џабе ќе ти ја трошат батеријата ;) И да удри ноќно време, немаш потреба од светлечки свингер затоа што самиот сигнализатор ќе ти свети.
Немаш потреба од тоа,една сезона ловам со нив и до сега ми се нема случено да се збркам да не знам на кој стап ми има повлечено рибата.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: INDIKATORI ZA KRAP
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 28, 2011 12:56 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Ное 01, 2010 6:28 pm
МислењаCOLON 99
namenata na toj swingerr e za da vides vo momentot koga imas povlekuvanje(vo momentot bidejki signalizatorite pamtat 10-15-20 sekundi a kaj swingerot e toa momentalno samo koga imas povlekuvanje) i vo nokni uslovi da primets dali swwingerot padnal nadole ili obratno pa da znaes kako da reagiras
za sloboden ribolov ne se koristi mnogu a za natprevari moze,bidejki togas bdees nad niv ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: INDIKATORI ZA KRAP
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 28, 2011 1:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
:!: Тоа сакав да кажам :)

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Сигнализатор Carp Sounder Neon
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 22, 2011 7:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Отварам тема и за еден проверен модел на сигнализатори(проверен и користен од повеќе мои пријатели со кои одиме заедно по риба)Јак,сигурен,издржлив ..... :arrow:
[ img ]
Карактеристики :arrow:
*Подесувањето на тонот е преку ротациска контрола.
*Влез за централа.
*Користи 9V батерија
*Исклучително силен и стабилен звук.
*100% водоотпорен.
*Продорни и јаки диоди (сина, црвена, зелена)
*Голема трајност на батеријата.
*Здрав материјал, изработен от стаклопластика засилена со полиамид.
*Винтови од месинг.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Сигнализатор Carp Sounder Neon
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 22, 2011 11:24 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
kolku ve kostale ?dali ima kaj nas?mene 2 mi trebaat a ovoj dobro mi izgleda a i dobri karakteristiki ima..do sega neam fakano vaka na zvonce sum za sega :)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Сигнализатор Carp Sounder Neon
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 22, 2011 11:45 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON 819
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
aki brat podobro da ne znaes 2kom.150eu. pa posle parabolici, pa svingeri,pa rod pod i na kraj koga ke ti vleze civijata kako skokas se poveke vleguva

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Сигнализатор Carp Sounder Neon
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 23, 2011 12:22 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
akiribar НапишиCOLON
kolku ve kostale ?dali ima kaj nas?mene 2 mi trebaat a ovoj dobro mi izgleda a i dobri karakteristiki ima..do sega neam fakano vaka na zvonce sum za sega :)
Во Бугарија,Аки еден број од овој модел кошта 75-80 левови(околу38-40 евра)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Сигнализатор Carp Sounder Neon
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 23, 2011 2:26 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
abe si koshta da, ama koa ke mi tekne deka za toj kejf zdravje reskiram, drugo sve mi e eftino haahahah dosta sum se unistil po vodivie, neznam za drugite...i vreme mi e poleka, poleka da si sklopuvam krapsko priborce :) a gledam i drasticna razlika vo cenite megu dva komentara, vtorata ponuda ne me plashi tolku ko prvata ahahahah pa ajde zdravje se gledame na voda da vi pariram, vaka mi begate edno 40m. nemozam da ve dobacam a i preku glava mi e od halucinacii na zvonceto cel den deka udira ahahahahah si vlece i parabolici mi trebaat ;)
p.s. idam sea nakaj makedonski brod se citame so taze informacija...

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON CORMORAN CARP FISHING SET
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 17, 2011 6:45 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
http://www.cormoran.de/co/en/products/c ... -model.htm

[ img ]
mojot nov set...cekam pozitivni i negativni kritiki ;)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 72 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum