www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jун 04, 2020 4:11 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 ELLIPSIS 72 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 30, 2011 1:24 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Изгледа скоро-скоро ке си бркнеме подлабоко во џеповите за нови индикатори...Мене почна веке да ме чеша џебот.

http://www.youtube.com/watch?v=YZslidRS ... detailpage

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 30, 2011 1:43 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
drzacot za svingerot na ovie e lesno krsliv ke trebas mnogu nezno so niv


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 30, 2011 1:47 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Нежен сум јас со опремата јас исто како и со девојка,а мош и повеке..се додека не почне да ме заебава и ми скисне,после кршам и чат-пат фрлам у вода. :D

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 30, 2011 2:21 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Ное 01, 2010 6:28 pm
МислењаCOLON 99
ne se zaebavi so mu aresa na tava cudo,demek 2 vo 1.
Poodamna ko go videh klipo si kazah,eden od nikakvite noviteti u krapskio ribolov pak
Neznam kolku bi bilo kvalitetno tava ama za trajno ic ne mi izgleda deka ke e trajno zemajki gi u predvid raznite uslovi na ribolov,oti ne lovime sekogas na ramen teren i trevicka odozdole
Moe mislenje e toa,ic ne mi izgleda privlecno mene,nekako kako na stakleni noze da stoe a komplicirano se mesti konecot


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 30, 2011 8:37 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
И тоа шо викаш,а плус тоа шо и фале на индикаторите што си ги користиме сега ама ке најдат пак некои кои ке се истресат некоја пара,како шо вика Филип2054 "манекени". :)

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 30, 2011 10:44 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON 1040
ЛокацијаCOLON Bitola
ајде совет од колегите Крапџии-што мислат за овие два сета?
Да напоменам дека се работи за почеток во крапскиот риболов, затоа барам нешто поскромно!
http://www.angelsport.de/__WebShop__/pr ... detail.jsf


или пак :

http://www.angelsport.de/__WebShop__/pr ... detail.jsf

Дали би одговарале овие индикатори за почетник, ве молам за совет бидејки ова за мене е Астронимија!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 30, 2011 11:39 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Ное 01, 2010 6:28 pm
МислењаCOLON 99
Ne ti treba da bidat so centrala,bidejki nea ja plakas plus
podobro najdi nesto bes centrala,ili vidi da najdes na staro nekoj poevtin model na fox ili carp sounder
na exyu prodavaa eden model na Carp sounder za nekoi 60 evra 3broja
imaj vo plan deka ako zemes od poeftinite signalizatori posle 10 ribolova ke sakas da gi menas
a i kl ti e skapa prodavnica da znaes


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 30, 2011 12:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
ЦитатCOLON
DAM Blue Motion имам јас и сум презадоволен од нив.Купив ги лани и сум ловел со нив на дожд и тоа многу јак целодневен дожд и можам да ти кажам дека се 100% водоотпорни.Исто така се доста осетливи немаат ниту малку луфта,мислам како кај ефтините индикатори на кои конецот поминува 10см,а интикаторо не реагира
Моја препорака.И јас мислам дека е многу за тие индикатори да плакаш толку,а уствари ја плакаш централата.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 30, 2011 3:11 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON 819
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
kupi si DAM Blue Motion za evtini pari i uzivaj si ,dobar signalizator,prodoren zvuk,vodootporen i najvazno edna baterija ke te tera 2 sezoni.....za 35 evra podobri zdravje,pa ponatamu se vo svoe vreme.......pozdrav

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 30, 2011 3:36 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Ное 01, 2010 6:28 pm
МислењаCOLON 99
SALE CARP НапишиCOLON
kupi si DAM Blue Motion za evtini pari i uzivaj si ,dobar signalizator,prodoren zvuk,vodootporen i najvazno edna baterija ke te tera 2 sezoni.....za 35 evra podobri zdravje,pa ponatamu se vo svoe vreme.......pozdrav
35 evra eden li e?


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 ELLIPSIS 72 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum