www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jун 04, 2020 3:05 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 ELLIPSIS 72 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 30, 2011 3:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
И мене ме збуни,може трите 35еу.Јас ги купив лани 950 ден. еден,мислам дека и сега се толку

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Сре Aвг 31, 2011 7:51 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
http://shop.fishbg.org/index.php?main_p ... ts_id=2318

Пожелно е сигнализаторот да има и копче за регулирање на осетливоста , ќе ни заштеди многу непотребно станување. Посебно преку ноќ


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Сре Aвг 31, 2011 7:57 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON 819
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
izvini sakav da napisam 45 evra site tri ama j....ga za pocetnik se stvarno dobri a poznavam i luge koi den denes gi koristat i do sega nemale nikakva mana ...a vprocem eve i Dimitar gi ima i se nadevam deka dobro mu sluzat...pozdrav


[ img ]

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 01, 2011 8:53 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON 1040
ЛокацијаCOLON Bitola
Барав индикатори по интернет и посебно ми привлече внимание кај повеќето од нив е нагалсено ‘‘времето на закаснување‘‘
Што тоа точно значи? (еве на пример ако има 20 секунди закаснување?)

http://shop.fishbg.org/index.php?main_p ... ts_id=1603
Дали овој индикатор вреди за тие мали пари ?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 01, 2011 10:35 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Sekoj indikator vredi dodeka ne ja vidish izdrzlivosta na vremenski nepogodi,troshenje na baterija osnovni raboti na eden indikator.Ovie shto gi gledash a i site na prowes se kineska napravija i gi imash vo formax pod drugo ime

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 01, 2011 11:46 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
badzo so paskata si poracavme od DAM BLU MOTION -OD KAJ IVO PO 850 KE NI GI DAJ
ako ti brka nekoja rabota mozis da si priporacas vtornik ke gi donesi

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 01, 2011 2:45 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Баџо НапишиCOLON
Барав индикатори по интернет и посебно ми привлече внимание кај повеќето од нив е нагалсено ‘‘времето на закаснување‘‘
Што тоа точно значи? (еве на пример ако има 20 секунди закаснување?)
Тоа е време на задествување на звучниот сигнал откога рибата ке повлече одредена должина од најлонот. Примерно на моите сигнализатори ако одам да ловам смуѓ или друга риба различна од крап можам да ги програмирам да свирнат откога рибата ќе одмота 2,3 4....метра најлон.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 01, 2011 3:06 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Oкт 28, 2010 9:01 am
МислењаCOLON 116
Овие сигнализатори dam blue motion ги има еден мој пријател и добри се, ама една работа кај нив ме нервира. Имаат некој продолжен сигнал, на пр. ако само малку чепне на другите сигнализатори прави пип, а кај овие прави пиииип, и мислиш дека крапот извлекол конец, некако ми дава нереална претстава на тоа што се случило. А инаку не се лоши, досега не прокиснале, не затаиле, светат на далеку :) , во ред се.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 13, 2011 9:54 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Na prvata slika e slikana rekata levo od prvata trska(isto levo prva) sto e na poslednata slika.Znaci na polovina metar od toj krs! A tuka i samo tuka udiraat krapovite :D Drugite dve trski ,legnatite so signalizatorite se samo taka slikani ,za sporedba na toa za sto mislam da pisuvam.Inaku tie dve so signalizatorite ''cekaat''stotina metri desno na otvoren cist prostor,ama slabo lovat tamu :lol:
Znaci na toa mesto (do krsot drva) moram,dosta zakocena kocnica i kako sto se gleda na slikata dobrooo obezbedena trska vo onaj da go narecam drzac.Mora taka,trskata da me zameni za desetina sekundi dodeka izlezam od vreca za spienje,pa patenti od sator,ajde cizmi ne mora ,moze i po corapi :D zatoa sto ako e na da receme free spool ..otide divljakot vo krsot i nema vadenje.E sto e problemot? Pa zvonceto za signalizacija...koga se spie tesko se slusa! Go prevrtev internetot ama ne uspeav da najdam signalizatori za ovaa prilika.Znaci ne ne poteg(koga zema konec) zatoa sto i nema popustanje od masinkata mi trebaat nekoj drug tip(ako voopsto postojat) sto se aktiviraat na nekoj drug nacin ,na potres,vitkanje na trskata,napinjanje na konecot,bilo kako samo ne na poteg.Znae li nekoj za nesto takvo?
[ img ]
[ img ]
[ img ]

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Последна промена од 1 на Keltan, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Индикатори
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 13, 2011 10:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Keltan НапишиCOLON
................zatoa sto i nema popustanje od masinkata mi trebaat nekoj drug tip(ako voopsto postojat) sto se aktiviraat na nekoj drug nacin ,na potres,vitkanje na trskata,napinjanje na konecot,bilo kako samo ne na poteg.Znae li nekoj za nesto takvo
Потруди се да монтираш бејби фон во близина на самото звонче ;) па ке го слушаш звончето на централата во шаторот.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 ELLIPSIS 72 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum