www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 26, 2024 10:52 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS46»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 26, 2011 7:10 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
3 типа на миксови, млечни - со калциум касеинат и ренет касеин итн за извор на протеини, птичја храна миксови, и месни миксови, а хемијата прави разлика точно и тоа највеке аминокиселините и бетаинот, а ако најдам моносодиум глутамат уште подобро може да биде.

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 26, 2011 7:17 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
E ovaa faka mesto..Brat so tebe definitivno riboloven vikend narednata god, ama da go zemes i drugarti Jane, da vidam koj ja znae poveke krapskava teorija...Jas ucam od praksa,,poveke godini prespieni vo sator, i mnogu pati idenje so k..t u race...pa se e iskustvo... ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 1:05 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Не се мешам, немам основа но само сакам да кажам дека има од оваа тема што да се научи дефинитвно.
Што се не прочитав за миксовите, додатоци и состојки и дефинитвно бар 2-3 варијанти ги земам во предвид за на води кои планирам да ги посетам следната сезона...браво!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 11:01 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aвг 07, 2011 8:13 pm
МислењаCOLON245
Od ova se sto go vidov gledam deka ne sum ni 10% iskusen za lov na krap :cry: ama ce se potrudam malce.A pa nekoj sostojki i hemikalii ne ni mozev da gi procitam a ne da gi napravam cccc.Alal da im e na tie sto seto ova go znaat.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 11:02 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
martinMK НапишиCOLON
3 типа на миксови, млечни - со калциум касеинат и ренет касеин итн за извор на протеини, птичја храна миксови, и месни миксови, а хемијата прави разлика точно и тоа највеке аминокиселините и бетаинот, а ако најдам моносодиум глутамат уште подобро може да биде.
monosodium glutaminat e pojacuvac na vkus se koristi u proizvodstvo na hrana taka da so mozes da napravis podobro u samata aroma sto ja kupuvas e zastapen zatoa i mala kolicina ima silen miris pozz

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 1:55 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Monosiduumot e veke odminata rabota deneska ima dosta dobri raboti od tipot na adit digest na nutra,betain hidrohlorid u ushte mnogu digestivni dodatoci koi go potpomagaat varenjeto a voedno sluzat i kako atraktori za krapot.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Последна промена од 2 на JaneMK, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 28, 2011 6:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Најдобро нешто што имам користено е:

Арома Стар Баитс цреша-многу јак мирис,одлично ја комбинирам со адитив ВДЕ скопекс.

Арома Квенч на Солар-За многу кратко време добри резултати,претежно мали риби.

Арома/Атрактор Беланчан од Солар,го користев во комбинација со стимулатор Сквид и Октопус во прав на Солар(добри резултати имав во пролет и почеток на лето)

Бетаин Мелег-прв пат кога го користев расипав поголема доза боили,ама наредниот пат го дозирав на пола од препорачаното и имав добар успех.

Амино комплекс Мелег-исто се заебав како и со бетаинот,но втор пат го дозирав пола количина и тоа после варење.

Стимулин Амино од Солар-исто дозирање пола од пропишано и тоа пола во варење и пола после варење.

Кенди Свитнер во прав Солар-по мене нај јак засладувањ дури и кога го отворам паковањето цела соба ми мириса на него.дозирање една мала лажичка на кило микс.

Салмон Оил на Солар

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 29, 2011 8:43 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Eve Spaiva ,amino kiselini,vitamini whey protein kolku sakas.litar 1500 den(ako ti e prijatel 1200)maloto sisence e etericno maslo (ova e vanilija) imas razni...vo sekoja posnabdena apteka za 100 den,kesickata e Whey protein 150grama inace 2,5kg go zemam za 2600den (vo prodavnica e 3500) hemijaj i kombiniraj ...kakvi solar 15 evra za 100 ml...bar ne jas !
Na dolnite dve sliki e sostavot na toj litar amino.vitamini :D

[ img ]
[ img ]
[ img ]
Zaboraviv,ima i egg white (albumen) :D i prekrasen miris na portokal...Vo ovaa Liquid amino...
dodeka whey protein ima isto odlicen miris na vanila ;)

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 29, 2011 8:55 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Izvini Keltan shto se nadovrzuvam ama ajde kazi im na tie shto neznaat zoshto bash whey protein,so shto ide najdobro vo kombinacija.Inace ovie amino kiselini gi znam ama treba da im kazesh koja e dozata za krap poshto e ova razlicna koncetracija od onie na solar so negi sakash koi posebno se koncetrirani so tocna doza bash za riba.Kako vikash hemijaj pa ne e bash taka shto ako od toa hemijanje i umrat nekolku ribi kako shto se slucilo i toa nekoi od nas imaat videno.Ili toa ne treba da ne zasega.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Последна промена од 1 на JaneMK, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 29, 2011 9:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
а место ова веј протеинот и аминото да ѓи давате на рибите, да ми ѓи дадете мене ми требат за у теретана :D :D :D ќе трчам од центар до ѓорче, ранови ќе ви правам :D :D :D :D

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS46»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum