www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 29, 2024 4:25 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»

Цук vs. Марош
Анкетата заврши во Сре Aпр 18, 2012 2:25 pm
Цук 71%  71%  [15 ]
Марош 29%  29%  [6 ]
Вкупно гласовиCOLON21
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Cukk vs. Maros
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 03, 2012 9:24 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
ico baits Напиша:
ne e inaet nego e taka,

________________________________________________________________________________________________________
извини ако си помислил на такво нешто но јас никаде не спомнав дека си го кажал од инает .

ако од мојот пост си добил такво мислење се извинувам :!:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Cukk vs. Maros
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 03, 2012 9:31 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ne bre zajko bre taman rabota , tebe da ti zameram :D :D :D zzameruvam na nekoj sto go gleda ova belo a ne ubeduva deka e crno,,ili ja znaes onaa ,te ubeduva deka, od tvrd k.r rak se dobiva :D :D

na nikoj ne sum zameril dosega , narocito sto saka da nauci nesto,, a vo celost i ne mora nikoj da go prifati moeto licno razmisluvanje,,sami selektirajte,, :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Cukk vs. Maros
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 03, 2012 9:38 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Јас ги читам сите и ги почитувам мислењата на сите , но се разбира не ги прифаќам сите .
Она што мислам дека држи вода го прифаќам , она што мислам дека недржи го читам но не го практикувам
Секој си има свое мислење и искуство ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Cukk vs. Maros
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 03, 2012 9:41 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON837
ЛокацијаCOLONTetovo
ico baits НапишиCOLON
cukot e dobar ama ne kakio maros pcenkata,,cukot se pravi od mlada pcenka i po napadnat od sekoja riba, dodeka maros ima pcenka od staro seme ,
Definitivno mislim deka e vo pravo.
Iako glasav za cuk.

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Cukk vs. Maros
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 03, 2012 9:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Со цук ловам повекеод 10год и директно на јадица и на влакно и не сум имал многу проблеми,мислам поголеми проблеми одколку на стара домашна пченка или на тврда пченка на Марош за која кажува Ицо.Летото го лињакот и малите крапчиња ми го јадеа Цукот,сменив на Марош тврда пченка мислам дека беше школка-јагода и пак беше иста песна и таа ја јадеа.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Cukk vs. Maros
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 03, 2012 9:50 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ТафТабиТ НапишиCOLON
Јас ги читам сите и ги почитувам мислењата на сите , но се разбира не ги прифаќам сите .
Она што мислам дека држи вода го прифаќам , она што мислам дека недржи го читам но не го практикувам
Секој си има свое мислење и искуство ;)

taka e ,,taftabit,,

dimitar ne si u pravo.. ke ti dokazam ,., toa e samo edna tvoja slucka nisto poveke,, starata pcenka po servirana e za golema riba, samo vie sakate da vi titkaat signalizatorite , od se,, jas fakav na ezero 15 dena od prekun 50 udari na amur , kineje otkacuvanje i vadenje, a medgu site udari imav sasmo 1 karas od 1kg,, vo box imav dnevno od 1 do 2 tona karasi koj ripaa 24 saata u denot vrs tskite,, ima uste nesto vio pcenkata potkrepena so hemija sto uste podobro selektira riba,,,
zatoa na prav krpski ribolov ,, maros da ama staro zrno ,, e togas po nema da vi zadeva sitnata riba,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Cukk vs. Maros
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 03, 2012 9:58 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
Koga ja otvorivme ovaa tema ke kazam deka i jas glasav za CUKK i koga se koristat nivnite proizvodi treba da se znae deka ima tri vida na proizvodi od cukk.
-prvata serija se zrna od prva klasa isti po golemina so solidna cvrstina i osnovna karakteristika kaj niv e sto se naogaat vo tecnost(gi koristam isklucivo direktno na jadica)
-vtorata serija se zrna od vtora klasa IMP serija tie se razlicni po golemina,nekoi se celi nekoi se raspukani a site se meki i tesko stojat na jadica uste potesko na podvez.
-tretata serija se zrna od prva klasa oboeni, jako aromatizirani i glavna karakteristika e deka se naogaat vo teglata bez tecnost.OVIE ZRNA CUKK SE TVRDI.Vakviot cukk go koristam za na vlakno i NIKOGAS ne sum imal problem so ispaganje od vlaknoto nitu problem so sitna riba.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Cukk vs. Maros
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 03, 2012 10:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Ај ептен избегавме од темата.Ицка таа фаза ја минав многу одамна да сакам да ми титкат сигнализаторите.

Кога јаде ситната риба каква сакаш пченка стави и пак ке ја јадат,мое мислење бидејки милон пат сум бил во ситуација и кога на стара кисната не варена пченка сум факал клен и караш,а посебно на Калиманци клен.Кога сме кај Цук натурал барем мегу рибарите овде е многу популарен,посебно е топ мамаец за есен.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Cukk vs. Maros
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 03, 2012 10:17 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
moze jas sum greska,, jas na ezero kaj nas fakam po 2 karasa godisno,, slucajno,, ete neka ti potvrdat od forum najmalku 5-6 dusi imaa sto fakale so mene, k0ga sitna riba ne zaebavala...ako sakaat normalno..
a inace fakam 90 & samo na boili ,, za amur preku den pcenka noke boila,,, i koga lovam krap pcenka ne frlam samo boila.. moze e i od toa..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Cukk vs. Maros
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 03, 2012 10:24 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
a za karas majstor e janko ,, on koga saka da faka karas zima eden parabolik stava 2 zrna pcenka stara pop ap gi brca u nekoj negov dip,sto ne sum go prasal ni sto e,, i za 5 saata noke vadi po 15 parcinja so 1 trska karasi nad kilo,,

ako saka nekoj karas da lovi neka go prasa nego , nema promasaj,, so toj dip,,

mene u princip koga ke mi udri prva riba karas, na mesto kade sto lovam mi se odmiluva ribolovot..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum