www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Maј 21, 2024 10:45 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1234
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Skapa ili eftina boila
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 09, 2012 9:42 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
znaci u veles vikaat,za konj sto ne si go javal ne komentiraj za nego ;) ;) ;) 1 god ni dokazuvas deka od banani smnokvi i kivi se pravat nadobri boili, i deka ne rabotat ovi sto prodavat hemija :D toa e isto kako jas da stavam tema , lovete so prirodno i kupujte nasi prozvodi, arabotam sosem obratno, zatoa i ne treba da komentiram za nekoj konj sto ne sum go javal,,

hemijata e evtina za nasive vodi, koja bara lesna i balansirana hrana, za podobar uspeh i koja se stedi na nea vo odnos na nejzinata jacina,, nema odgovor precizen za skapa i evtina boila,, mojot sovet za site sto sakaat da investiraat kako tvoive recepti, e da ne go pravat toa samo poradi edna pricina,, ne deka paritwe ke gi dadat, nego deka ke dremat na voda,,
AMINO KISELINITE SE PROBLKEM I MALKU SKAPI , AKO GI KUPUVAS od krapdski firmi,, amurot i krapot gi sakaat i se trost poveke, jas do sega imam 5l potroseno samo za prihrana, samo ne kraPSKI, NEGO OD TUBA 25L :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Skapa ili eftina boila
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 09, 2012 9:56 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Nikade jas ne sum rekol deka ne smee hemija ,tuku deka ne mora petel i deka ima drugi raboti relativno mnogu poeftini koi mozat da ja zamenat....krapskata hemija . da na kraj bide eftina a lovna boila...
Ne zaboravi zboruvame za diva voda i reka ,komercijali vo druga tema ,a kolku znam i gi nemame na pretek takvi jazoviri...Site zakaci pocnuvaat tuka..mesate so Jane komercija so diva voda,.I da te prasam , sto ce ti e pa tebe hemija koga lovis po cel mesec na edno mesto...ubavo smislen miks ce si ja sraboti rabotata ....bez kapka hemija ,go znaes toa i ti samo dali ce go potvrdis ova e prasanje :D

Druga rabota ,proteini na diva voda krapot ima vo izobilie ...99 % od hranata mu e toa.Mu falat seceri,jaglenhidrati bre petel , a takva boila e mnogu poeftino da mu spremis ,taka li e :D I imaj na pamet deka 99% od nas odime na maksium 3-dneven ribolov..taka da balansirana boila nema potreba , so jaglenhidratite bas POUBAVO ce mu napraviem balans na ishranata... posto TOA mu fali , capito ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Skapa ili eftina boila
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 09, 2012 10:04 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
jas na komercijala :?: petel eden prilepski,, pa nie so sergej imavme fateno oni krapovi doeka komercijalite gi otvorija, bre petel, i nikogas ne pisuvam post za komercijali, smetam deka gi zaebuvam kolegite sto lovat nadiva voda, i da se potprat na nesto pogresno,, :)

ne e problemot vo temata,, nego e sto ti znes od skapa i evtina boila koja ne koristis hemija, toa e problemot :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Skapa ili eftina boila
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 09, 2012 10:06 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ponekogas i te rabiram sto sakas da kazes ,ama sega jok :D ajde prevedi

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Skapa ili eftina boila
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 09, 2012 10:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Sto znaes ti sto e skapa boila koga godina dena tvrdis deka ne ja koristis,celo vreme otvaras isti temi so nov naslov za da mozes da si go meris i da se gokazuvas tuka,Ednas ti kazav koga ke pocnes da lovis na ezera togas komentiraj za boila,vaka na reka krapot i taka nemoze da ja oseti,nemas hraniliste

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Skapa ili eftina boila
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 09, 2012 10:53 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
A bas se prasav sto mi fali na forumov :D tvoite biseri :D ako sum rekol deka ne koristam skapa boila ,ne znaci bre zajace deka i ne sum ja pravel nekogas,koga ti i ne znaese sto e toa .Aj pojasni mi go sega posledniot tvoj biser KAKO toa vo reka nemam hraniliste ?? I kako toa krapot NE MOZE da ja oseti ????
PS . I kako znaes ziti se deka ne lovam na ezero ,zajko li ti kaza :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1234

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum