www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 10:57 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS9»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 09, 2013 11:03 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
?. Ne ti go razbiram prasanjeto Miki

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 09, 2013 11:05 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
Ако добро го разбрав постот .. велиш робин ред и црвен пипер немаат допирна точка...

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 09, 2013 11:08 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Маркетингот вели дека е екстракт од благ црвен пипер..
Кога купив од Haith's 1кг.. и кога ми стигна сватив дека некој дебело заработува на јака црвена боја и црвен пипер..
Има едно чиче на битпазар шо го има најцрвениот пипер и нај ароматизираниот што го имам видено и пробано..

Кога ги ставив двата еден до друг.. нема шанси да познаеш што е што и во вкусот исто и во текстура во се..

Според некој споледни истражувања од енглези робин ред-от делува и како убрзувач на метаболизам исто како и чилито..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 09, 2013 11:11 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Za ova e pisuvano I nemaat.robin redot se dobiva od sorta na piperka koja raste pod zemja I spancite ja krstat piperka, kako kompir.robin redot od firma do firma e razlicen I po sostav I po koncentracija.originalot e najdobar I taa firma pravi skoro za site ama ne so ist recept.jas go koristev nutriniot I cc moore I ne se isti.isti mix ista voda nutriniot daval podobri rezultati.ama odamna go izvadiv od upotreba.ene go poslednoto pakovanje veke 4 godini mi sedi na polica do pola iskoristeno..

Toa sto pisuvaat deka e isto vrska nema.
robin redot prvenstveno e napraven kako hrana za ptici ne za krap, nekoj go dosredil a toj nekoj e haits firmataa.i toa sto go pisuva na nivniot sajt deka sodrzi zarem stvarno ste ubedeni deka najgolemata tajna na edna firma od koja zarabotuva ogromni pari javno ke ja napise?

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 09, 2013 11:13 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Циркус или не .. јас останав полесен за 27 евра + транспорт на кило.. као демек.. уау си викам нема везе не е тоа.. ама испадна.. скроз така како што мислев..

Епа оригиналот ако не е од Хаитс.. незнам кој е.. како и да е не мислам да ме дупи некој пак..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 09, 2013 11:14 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Nesto si mi janglas so piperov. ;)

ajde dojdi I ke ideme do kaj ciceto na pazar I ke go zemam mojov nutrinrr I ke sporedime

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 09, 2013 11:18 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Nutra zima od haiths?? taka jas direktno od kaj niv kupiv.... znaci stigna spakuvam vo 1kg zip kesa so patent koj treba da go skrshish.. za da ja otvorish..

i sporedeno so uvozniot od chicheto.. izgleda site ne dupat u mal mozok..

I ne bitno.. bitnoto beshe shto ist miks so ista kolicina vo ist den na isto mesto rabotea isto.. samo shto ne mislam da bidam pak nenormalen i da kupam englesko shpanski crven piper brendovan u ubava kantica/kesica..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 09, 2013 11:18 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
martinMK НапишиCOLON
Маркетингот вели дека е екстракт од благ црвен пипер..
Кога купив од Haith's 1кг.. и кога ми стигна сватив дека некој дебело заработува на јака црвена боја и црвен пипер..
Има едно чиче на битпазар шо го има најцрвениот пипер и нај ароматизираниот што го имам видено и пробано..

Кога ги ставив двата еден до друг.. нема шанси да познаеш што е што и во вкусот исто и во текстура во се..

Според некој споледни истражувања од енглези робин ред-от делува и како убрзувач на метаболизам исто како и чилито..
ОДЛИЧНО, и јас исто ајде да го земам и да го пробам,кај го платив папрено и немав никаков резултат.На мој другар жена, работи на институт за контрола на храна и лекови ја замолив да види ако може што к.р сум земал.По неколку дена,ми кажува дека тоа што сум го купил во основа е 85-90% црвена (алиева) пиперка,а рестото некоја хемија и житарици.
Како на грешки се учи,ама ме боли да таму некој западњаци ни го продаваат нашиот црвен пипер.
Еај не пукни. :head_bang: :head_bang:

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 09, 2013 11:20 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
p.s. zena mu bivsha na serdzo imase analiza koja mi ja donese proshla godina na ezero.. i ja chitav.. inaku.. rezultatot beshe deka RR e 87% crvena aleva paprika a restoto e kafeav sheker demerara..

zaboraviv da napomenam deka istiot od haiths serdzo go ima testirano t.e. bivshata zena negova..

Ken Townley koj inace vo 80te i 90te bil manga ipol i ushte e.. imase zhustra raspravija na carp forum koga iskoci so recept za negov robin red samo ne go vikaa robin red zadho toa ime e zashtiteno i ako sakash da prodavash treba prava da otkupish itn itn itn.. markering poserkovanje..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Последна промена од 1 на martinMK, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 09, 2013 11:22 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
Јане ја чував листата од анализата, само да ја најдам ке ти ја покажам.
Ден денес другарми ме убива од заебавање.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS9»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum