www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 7:32 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 27, 2017 11:06 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Моментално освен Марош , мислам дека никаде нема други готови бојли каде да се купат кај нас .
Тогаш доаѓа проблемот ... од кои да набавиш од странство и колку . Па што ако не ти ги исполнат очекувањата ??? џабе си фрлил пари .
Полесно би било кога би имало каков таков избор .
Знам за еден квалитетен пример , Јане е инволвиран директно , се работи за братучет му на Јане од Кичево , кога имаше добар успех на Пролоџик бојлите мислам дека беа . Следниот пат порача голема количина . Се надевам дека ке сподели Јане ако се сеќава ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 27, 2017 11:08 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Апсолутно никаков избор.

Имам пробано 10-тина вида на купечки боили купени дали од Србија, дали од Бугарија...но само 1-2 си имаат покажано како ловни.
Истите се со инстант ефект.

Е сеа, мешањето миксови е сосема друга прича, тука е во право Јане.
Готова боила, освен инстант во МК мислам дека тешко ќе проработи зошто нашиве води пред се не се нападнати со толку голема концентрација на микс -состојки и хемија.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 7:15 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ТафТабиТ НапишиCOLON
Моментално освен Марош , мислам дека никаде нема други готови бојли каде да се купат кај нас .
Тогаш доаѓа проблемот ... од кои да набавиш од странство и колку . Па што ако не ти ги исполнат очекувањата ??? џабе си фрлил пари .
Полесно би било кога би имало каков таков избор .
Знам за еден квалитетен пример , Јане е инволвиран директно , се работи за братучет му на Јане од Кичево , кога имаше добар успех на Пролоџик бојлите мислам дека беа . Следниот пат порача голема количина . Се надевам дека ке сподели Јане ако се сеќава ;)

Taka e tafta.se raboti za dd baits sladkovoden polzav koj se pokaza odlicno na kozjak.dobiv poklon nekolku kila koi mene nemise pokakaa na velesko a so istata boila uspesno lovev vo srbija I veruvav deka e odlicno na pravena.taman sto bi rekle labava.
odkoga gi potrosi tie sto mu gi dadov.dokupi svr sto imase I lovese na kozjak.za zal nepostoi taa boila poveke.extraktot seuste go korista od sladkovoden polzav I e odlicen

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 9:09 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Од готова боила BYT Solar,која повеќе ја нема.Пробав нешто после да комбинирам ама ништо. Па кога одлучив пак да купам повеќе не се прозведуваа.А таа боила ја криев како најголема воена тајна :)

После тоа освен Хот Демон друго немам ни користено.

Од готови миксеви само Клуб и Сквид на солар. Сите боили кои ги ролав за Пелагичево ги продадов,но освен од Трстија не ми се пофалија на друга вода дека нешто имал успех колегата на кој му ги дадов.

Порано немав намера да зимам котови боили или миксеви,најмногу поради финансиска причина бидејќи имав време и одев како луд на риби и трошев количини.А сега кога се ми се сведе на 10 викенда по 3-4 дена годиншно,решив да пробам една варијанта со готов микс и малку други брашна,поскапи не од макробиотика. Секако ќе си го користам мојот микс но ќе ловам плус и со новиот што го планирам па здравје ќе бидете известени благовремено,се разбира ако некој го интересира :)

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 9:11 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Димитар ... Хот Демон си користел само за мамец или и си хранел со него ???

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 9:16 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
ТафТабиТ НапишиCOLON
Димитар ... Хот Демон си користел само за мамец или и си хранел со него ???
Еднаш хранев :D за жал :D

Само за мамец и 2-3 боили на ПВА.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 10:21 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
JaneMK НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
Моментално освен Марош , мислам дека никаде нема други готови бојли каде да се купат кај нас .
Тогаш доаѓа проблемот ... од кои да набавиш од странство и колку . Па што ако не ти ги исполнат очекувањата ??? џабе си фрлил пари .
Полесно би било кога би имало каков таков избор .
Знам за еден квалитетен пример , Јане е инволвиран директно , се работи за братучет му на Јане од Кичево , кога имаше добар успех на Пролоџик бојлите мислам дека беа . Следниот пат порача голема количина . Се надевам дека ке сподели Јане ако се сеќава ;)

Taka e tafta.se raboti za dd baits sladkovoden polzav koj se pokaza odlicno na kozjak.dobiv poklon nekolku kila koi mene nemise pokakaa na velesko a so istata boila uspesno lovev vo srbija I veruvav deka e odlicno na pravena.taman sto bi rekle labava.
odkoga gi potrosi tie sto mu gi dadov.dokupi svr sto imase I lovese na kozjak.za zal nepostoi taa boila poveke.extraktot seuste go korista od sladkovoden polzav I e odlicen
Od istite boili imaj i jas dve kesinja koj se pokazaa odlicni za kozjak vo toa vreme. Blagodarnost do Jane sto mi gi dade ama za zal gi nema veke vo ulotreba.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum