www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 16, 2024 1:06 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6162636465ELLIPSIS70»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 06, 2017 9:46 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
saso НапишиCOLON
I da falat nekolku raboti ama 150 m. e imperativ ako sakame dobar rezultat. I iskrano 150 metri i ne e taka nevozmozno da se frli, vo sustina e lesno. samo treba trening i vezbanje i dve tri caki. A tie dve tri caki moze da vi gi kaze i Ljudmil, ne e nikakov problem da se donese covekot na eden vikend ovde na ezero Treska i da poraboti malku so sekoj od vas.
Ама зошто веќе еднаш не го избришете тоа од главата да се „ФРЛИ„ 150м. Колку пати е дискутирано дека не е само да се фрли на 150-160м.. Да Сашо,лесно е да се фрли но тешко е да се работи.Две различни работи. Еве ќе земам и јас добар спод или трска за далечини,ќе ги научам како работат и еве ќе фрлам 150м. И? Што ако фрлам 150 кога не знам да прихранувам на таа далечина. Со кобра ќе фрлам макс. 70-80м. Со спод со ракета ќе фрлам 150,ама секое второ ќе ми биде промашено... И што сум направил ако јас фрлам 150? Плус рачунај дека за да ловиш на 150,треба маркер да фрлиш 160-170м.

Без никој да навредам,ама за мене е жива глупост што се прави на светско,едно дуо почнува да лови еве пример макс на 120-130м,таму прави хранилиште работи два дена и нема успех и после два дена се пушта резерва што фрлал и демек еве одма резервата ќе направи разлика што ќе фрли плус 20-30. и кога после два дена кога скоро се е завршено ние се надеваме дека ќе направиме нешто. Не знам ама некако ништо не ми иде на добро секоја година тоа па тоа исти грешки,исти проблеми....

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 06, 2017 10:42 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Тоа па тоа...у круг секоја година. До фрлањето е, не до фрлањето. До боилата е, не е до боилата. Хранеле ваму, фрлале таму.
Ама овој фаќал на 170, е НЕ...тие до нив на 120 праеле лом.

На кој како му одговара, така си тумачи. Тамба ламба теории!

А впрочем многу е просто....БАТЕЕЕЕЕ - МОРА да си комплетен натпреварувач! Точка! Ќао!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 06, 2017 11:06 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Sveski samoni rumunija. Na ebro pecaa na 80m ..
Drugata den nie cela.ekspedicija redime.25 trski na nivnoto.mesto nemame ni eden tit :)

Francija... sveski sampioni.na 100m. Dodeka.okoly niv ekipiti gledqaat lov I ribilov :) na sampionatot u francija..vo red e da se dostigne.dalecina no mamecot e broj1 koj bi go pojacal rezylratatot I na losi poz..
Taka da mislam deka ova se otide usku...c I se montira proces u krapskiot ribolov samo sto pomalky da go ima u mk..
Neznam of koi pricini ,no vo ribolovot I natrevaruvannjeto na takvi nateevari, nekogas I kockite treba da se pogidat da se dojde do rezultat..
Pisuvam opsto..:)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 06, 2017 11:14 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Еве ти што значи комплетни натпреврувачи.

Погледни колкави битанги се бе, светски шампиони поединечно.

[ img ]

И боила и дистинца...па гледај бре колку мирно и рутинирано работат....ние праиме ДРАМИ БРЕ, ДРАМИ!


_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 06, 2017 12:29 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Spaiva НапишиCOLON
А впрочем многу е просто....БАТЕЕЕЕЕ - МОРА да си комплетен натпреварувач! Точка! Ќао!
Тоа е тоа што го ломотам цело време само кој сфаќа.

Сашо, јас многу би сакал да имаме лекција и тренинг со Људмил. За да се направи тоа јас би предложил да направиме листа на кој би дошол за да знаеме колку луѓе че има за да не биде двајца без тројца залудно..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 06, 2017 12:57 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Искрено, страв ме фаќа. Погледни го бе да си ибе....БИТАНГИШТЕ РОМУНСКО! :crazy:

[ img ]

Е сеа, и оној Хрвоје на Банај другарчето шо е колку мене си бацка 170+...ама дечкото си работи на себе и нема шо гачки поеќе да се праат.

Треба да си поработиме и да се вложиме комплетно ако сакаме резултат, а не да продаваме тулумби по форум!

За боила на светско не се замарам, си имам селектор и нека му ја мисли.... :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 06, 2017 3:20 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
ico baits НапишиCOLON
Ex dule dule, vreme e da se penzioniras I popadicinja na kozjak da si lovis :D
Kakov kameleon si ,da si mi.tatko, javno u vesnik ke se otkazam od tebe ,,zimi godpod.. :D
Aj cao :)
:lollol: :lollol: :lollol:
Да ти бев татко (не дај боже) и да имав претстава за ваков финален производ каков што си ти, сосема друга патека ќе имаше твоето создавање и веројатно и не би постоел. Како на суспендиран репрезентативец заради крадење (остај тоа другите големи гревови) би ти препорачал да собереш сили и барем Даниел да го ослободиш од казната со признание дека е колатерална штета на твоите основни животни принципи. Веќе си прочитана анегдота, а од кафезот во кој живееш најмалку јас можам да те извадам. Жалосно е што оние кои најмалку те познаваат, ти ракоплескат. Ти од спортист, немаш ни с, барем од човечка, етичка или морална смисла.
А јас, попадичиња си ловам и дај боже да можам и да менувам бои и да се адаптирам на околината, ама не можам. Имам нешто што ме одвојува од базичните инстикти каде што припагаш.

Вие останатите, со сета почит, може да продолжите да туркате со затворени очи, ама вистината за успех на СП е јасна како ден. Барем последните 4-5 години. Дечките на сликиве од Романија (Iohan и Roman) хранеа (со кобри) на 140-150 м., а ловеа малку подалеку.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 06, 2017 3:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
marks НапишиCOLON
Вие останатите, со сета почит, може да продолжите да туркате со затворени очи, ама вистината за успех на СП е јасна како ден. Барем последните 4-5 години. Дечките на сликиве од Романија (Iohan и Roman) хранеа (со кобри) на 140-150 м., а ловеа малку подалеку.
Тоа јас се запенува,баш тоа... Дека треба да се работи на тие далечини а не само да се фрли..

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 06, 2017 5:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
marks НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
Ex dule dule, vreme e da se penzioniras I popadicinja na kozjak da si lovis :D
Kakov kameleon si ,da si mi.tatko, javno u vesnik ke se otkazam od tebe ,,zimi godpod.. :D
Aj cao :)
:lollol: :lollol: :lollol:
Да ти бев татко (не дај боже) и да имав претстава за ваков финален производ каков што си ти, сосема друга патека ќе имаше твоето создавање и веројатно и не би постоел. Како на суспендиран репрезентативец заради крадење (остај тоа другите големи гревови) би ти препорачал да собереш сили и барем Даниел да го ослободиш од казната со признание дека е колатерална штета на твоите основни животни принципи. Веќе си прочитана анегдота, а од кафезот во кој живееш најмалку јас можам да те извадам. Жалосно е што оние кои најмалку те познаваат, ти ракоплескат. Ти од спортист, немаш ни с, барем од човечка, етичка или морална смисла.
А јас, попадичиња си ловам и дај боже да можам и да менувам бои и да се адаптирам на околината, ама не можам. Имам нешто што ме одвојува од базичните инстикти каде што припагаш.

Вие останатите, со сета почит, може да продолжите да туркате со затворени очи, ама вистината за успех на СП е јасна како ден. Барем последните 4-5 години. Дечките на сликиве од Романија (Iohan и Roman) хранеа (со кобри) на 140-150 м., а ловеа малку подалеку.
Da..tocno e seto ova.NO...ama edno golemo NO...jas kako gazda ili selektor (kako mrf dooel i predreg :D :D :D ),treba da znam deka so 16ka ili 18ka bojla...maksimum za so kobra e 100-110metri.E sega ,imame situacija kade sto ke ti dadam 18ka bojla,pa odi ti frli 150m.
Eve prv se prijavuvam za dostignuvanje na taa dalecina so 26;28;30ka bojla.i carbonska kobra od 150e Pa ednas da dokazeme deka se frla bojla i na taa dalecina.

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 06, 2017 10:32 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
marks НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
Ex dule dule, vreme e da se penzioniras I popadicinja na kozjak da si lovis :D
Kakov kameleon si ,da si mi.tatko, javno u vesnik ke se otkazam od tebe ,,zimi godpod.. :D
Aj cao :)
:lollol: :lollol: :lollol:
Да ти бев татко (не дај боже) и да имав претстава за ваков финален производ каков што си ти, сосема друга патека ќе имаше твоето создавање и веројатно и не би постоел. Како на суспендиран репрезентативец заради крадење (остај тоа другите големи гревови) би ти препорачал да собереш сили и барем Даниел да го ослободиш од казната со признание дека е колатерална штета на твоите основни животни принципи. Веќе си прочитана анегдота, а од кафезот во кој живееш најмалку јас можам да те извадам. Жалосно е што оние кои најмалку те познаваат, ти ракоплескат. Ти од спортист, немаш ни с, барем од човечка, етичка или морална смисла.
А јас, попадичиња си ловам и дај боже да можам и да менувам бои и да се адаптирам на околината, ама не можам. Имам нешто што ме одвојува од базичните инстикти каде што припагаш.

Вие останатите, со сета почит, може да продолжите да туркате со затворени очи, ама вистината за успех на СП е јасна како ден. Барем последните 4-5 години. Дечките на сликиве од Романија (Iohan и Roman) хранеа (со кобри) на 140-150 м., а ловеа малку подалеку.
Star si I.od opsta kultura nemozam da ti pisam so sakam,,
Boili na takvi kako tebe ton imam gratis dadeno..nikoj ne osloboduvam nitu sum vrzal, a.nitu sum zemal boili od francija, toa gobznaat site vklucitelno I toj so ne namesti..
Nemozes tatko da mi bides ti kazav kaj mene sitna disa prodadena roditel nemoze da mi bide..iskreno pd srce..
Samo ti prodolzi da glumis ludilo I teraj na sveski sampionati.. I nie ke navivame za tebe :)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6162636465ELLIPSIS70»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum