www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Aпр 27, 2024 10:15 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7778798081»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 20, 2015 12:52 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Де бре, што се налутивте одма... :D
Петелот ли ве скара сеа...шо е работа? :D

Има вистини во секој пост...нема лутиш момци, темава јас би ја прекрстил од Кастинг во БУДЕЊЕ! :lepi:

Да се разбудат и стари и млади... :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 20, 2015 12:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Keltan НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
saso НапишиCOLON
Abe dajte soberete se i napravete ozbilen muabet.
Sednete i ozbilno razgovarajte.
Dosta na forum tupite i merite pamet.
Sednete i napravete izdrzan plan i programa, site ke se potrudime toa da se ostvari.
Dosta so prazni muabeti.

nema tupenje i ne e nauka,si treba pari i vreme.za kaj nas ne e problem i liga da si pecas,za nadvor MORA PARI.
sto znaci ova????
ne na treska.ke odat na pelagicevo i ke vezbaat 5 dena frlanje na 150m i vadenje riba od 15 kg na tie tenki konci(pelagicevo e samo primer moze bilo koja voda koja nie ja nemame) ke kupi barem sufix edno 3-6 kotura ama onoj od 700 den 300m,a ne nekoe konce od 100 denari,ke kupi pva edno 50m ,ke kupi pletenica power pro 0,15 za spod i marker,ke zeme shock kako sto treba i ke zeme non lead mnogu dobarnu tenki leadcore.
I ke odi ke markira,ke rani i so pva i so boila i ke faka so 0,22 na 150 m.

E saso samo taka.So pari se ide takmicar na svetsko a ne so pozajmanea oprema ili bez pari,so pari se vezba ne bez pari
Ne se vezba na prazna treska i na masa.Se vezba na voda so riba.

Toa e ona jas sto go kazuvam.seto ostanato e zaludna rabota
Go tupis i toa kako .Aman , pa skapa na Pelagicevo ..i site drugi elitni vodi po bakanov ..barem ti taka tvrdis . I sto ? Sto deka si lovel na bogati vodi , kaj se rezultatite od toa ? Ja preteruvas , jbg ...sto ti e celta samo se prasam ? Sakas da se otkazat mladive ? Daj im nekoja godina da gi vidime ,vie imavte po 20 pa vidovme do kade stasavte ..............Arno si pocnaa , svatija deka treba trening za sovladuvanje tehnikata pred se .Do vcera ne znaea da frlaat , ne znaea sto i kako da kompiniraat od oprema ................Denes ne mi licat na takvi ? Sufix od 700 denari stana problem ...... .ako e do nego dojdeno idi begajte bre , frlete trskite . Da kupel 50 metra PVA konec ...Aman be , jas ce vi poklonam na site po 50 metra ako do tuka dojdoa rabotite .............Mene lucno me nervira sto starive takmicari bile 3 veka nazad....Ico denes ja otkri fizikata na koncite vo voda :hit_head: drug na PP me prasuva da mu objasnam .... tret ................... :head_bang: Se posravte od toa deka trebalo rabota da lovis na 150 metri .... deka bila specijalna nauka samo za odbrani , a vie ste nesposobni ....Abe ce rabotis i toa kako , koga si odlucil da se natprevaruvas !
Petelot pred 20 godini,ne razlikuvase ``krap od elen`` be :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 20, 2015 6:30 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
daniel_veles НапишиCOLON
Petelot pred 20 godini,ne razlikuvase ``krap od elen`` be :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:
Абе не заебавај он класификатор е ги знае трите категории да не речам столбови на крапџиите..
:NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 20, 2015 6:45 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
pred vas edno pet godini min.a stolbot e za mene isto,
koj kaj si se naoga samiot negovo pravo ,jas nikogo nepotencirav

faktot e toj nie nemame eden kompleten,a vie ovde pisuvajte sto sakate.prvo treba da gi stigneme bugarite ,ukraincite,kazastan,litvanija,
pa posle da se merime so frnacija,italija,engleska,srbija i hrvatska :D :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 20, 2015 9:20 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
JaneMK НапишиCOLON
pred vas edno pet godini min.a stolbot e za mene isto,
koj kaj si se naoga samiot negovo pravo ,jas nikogo nepotencirav

faktot e toj nie nemame eden kompleten,a vie ovde pisuvajte sto sakate.prvo treba da gi stigneme bugarite ,ukraincite,kazastan,litvanija,
pa posle da se merime so frnacija,italija,engleska,srbija i hrvatska :D :D
Tacno.. i ja toa zboram.. isto kako tebe.. ama samo zborime.. ne pravime.. a ne pravime zatoa shto site si gledame u tugjite dvorovi a ne kolku koj moze i znae.. i sme zaslepeni od egoto site do eden poshto mislime deka sve znaeme a ne znaeme i toa mnogu ne znaeme.. a samo krekame.. namesto da pishuvame stolbovi treba da zboruvame za napredok i da go planirame i pravime toa.. namesto da krekame treba da diskutirame a ne da ogovarame.. edni so drugi si pravime lica a posle oci si kopame na strana.. ne ide toa taka.. losho e.. namesto nekoj koj e po iskusen da gi pouci pomladite, SITE nie se plashime da nekoj ne ne projde dali vo znaenjeto dali vo neshto drugo i ako moze so cigara u oko da go opneme ke go opneme..

takov ni e naravot.. ne sme zaedno.. proshla godina ne se mozese da se frli 120m ovaa godina poedinci stignaa to taa famozna 160m mesto da se poddrzi toa i da se odi napred koga e nadvor od sezona site nie ovde verglame kako trebalo da bide.. mnogu mislime ko sofokle sme.. od mnogu mislenje oko si terame..

i da jasno mi e mene i na mnogu drugi deka samo so frlanje ne se pravi resultat ama i na site treba da e jasno deka ako nemozes da rabotish na daleku nad 130m+ deka toa e minus za samiot sebe.. bez razlika dali ti si bil do 100m rod hutchinson.. poshto pravilata na igrata se smeneti se e otideno nad 130-140m..

so rakicka i salatka na voda nishto ne se pravi i pak doagjame na onoj moment so taa pusta voda shto site mislime deka ja imame a vistinata e takva deka ja nemame.. i da ja imame ke ja pre**me..

zatoa site neka se osvestat ako sakame da mrdneme od dnoto na tabelata.. pocnuvajki od MRF DOOEL.. patot e mnogu strmen i bara mnogu zalaganje i trening (sekakov) a ne tuk tek ima pa nema.. kako shto beshe so lakrdijata liga..

i shto pravi seto toa posle.. pravi da imame stolbovi.. da se delime na kasti da se delime koj kakva oprema imal sho pravel da si gi merime.. a ustvari realniot problem ne go sogleduvame..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 20, 2015 9:21 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
i ne si pet godini pred nas.. tuku edna godina pred 2006 na akvarium..

toa so germini ne se racuna ako e taka od 3 godini lovam..

:)

i ne gledam nikakva ama bash nikakva pricina da se spomenuva koj kolku presedel i shto pravel.. bitni se rezultatite.. shto toa ima veze koj od koga lovi.. pa ima faci koj imaat trski i lovat od 2000 a tapkaat vo mesto.. moze nekoj koj nema shto da pravi a e pun pari ke cmae na voda 250 dena i ke raboti i ke ne usere site..

znaci iskustvoto e relativna rabota.. no ne i neophodna.. iskustvoto se gradi i se razviva kako muskul.. ako ne go drocis ke omale..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 20, 2015 9:59 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
tri godini akvarium znaci 2003 e akvarium.ne racunam pred toa :D

nego deneska postaviv marker na 160m.mereno i razvleceno a ne frlanje na line klip.

Decki koj ke raboti na taa dalecina od nas mozam dvete race da mu pruzam za blagoslov i da mu kazam alal da mu e.A be nese gleda markerot ako ne e korda so golemo perce a ne da hranis precizno i da fakas. :shake_hand: :shake_hand: :shake_hand:

Sekoja cest na onoj koj ke ostvari takva dalecina,ja moram naocari definitivno da si staam za taa dalecina..

edno me buni,gi gledam srbite i hrvatite a bas me interesira kojso kobra ke raboti na taa dalecina???

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 20, 2015 10:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
A zosto mora so kobra da raboti????

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 20, 2015 11:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Pa ss sto be brat ss bespilotno letalo ili ss brodce ... :D

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 20, 2015 11:33 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
martinMK НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
pred vas edno pet godini min.a stolbot e za mene isto,
koj kaj si se naoga samiot negovo pravo ,jas nikogo nepotencirav

faktot e toj nie nemame eden kompleten,a vie ovde pisuvajte sto sakate.prvo treba da gi stigneme bugarite ,ukraincite,kazastan,litvanija,
pa posle da se merime so frnacija,italija,engleska,srbija i hrvatska :D :D
Tacno.. i ja toa zboram.. isto kako tebe.. ama samo zborime.. ne pravime.. a ne pravime zatoa shto site si gledame u tugjite dvorovi a ne kolku koj moze i znae.. i sme zaslepeni od egoto site do eden poshto mislime deka sve znaeme a ne znaeme i toa mnogu ne znaeme.. a samo krekame.. namesto da pishuvame stolbovi treba da zboruvame za napredok i da go planirame i pravime toa.. namesto da krekame treba da diskutirame a ne da ogovarame.. edni so drugi si pravime lica a posle oci si kopame na strana.. ne ide toa taka.. losho e.. namesto nekoj koj e po iskusen da gi pouci pomladite, SITE nie se plashime da nekoj ne ne projde dali vo znaenjeto dali vo neshto drugo i ako moze so cigara u oko da go opneme ke go opneme..

takov ni e naravot.. ne sme zaedno.. proshla godina ne se mozese da se frli 120m ovaa godina poedinci stignaa to taa famozna 160m mesto da se poddrzi toa i da se odi napred koga e nadvor od sezona site nie ovde verglame kako trebalo da bide.. mnogu mislime ko sofokle sme.. od mnogu mislenje oko si terame..

i da jasno mi e mene i na mnogu drugi deka samo so frlanje ne se pravi resultat ama i na site treba da e jasno deka ako nemozes da rabotish na daleku nad 130m+ deka toa e minus za samiot sebe.. bez razlika dali ti si bil do 100m rod hutchinson.. poshto pravilata na igrata se smeneti se e otideno nad 130-140m..

so rakicka i salatka na voda nishto ne se pravi i pak doagjame na onoj moment so taa pusta voda shto site mislime deka ja imame a vistinata e takva deka ja nemame.. i da ja imame ke ja pre**me..

zatoa site neka se osvestat ako sakame da mrdneme od dnoto na tabelata.. pocnuvajki od MRF DOOEL.. patot e mnogu strmen i bara mnogu zalaganje i trening (sekakov) a ne tuk tek ima pa nema.. kako shto beshe so lakrdijata liga..

i shto pravi seto toa posle.. pravi da imame stolbovi.. da se delime na kasti da se delime koj kakva oprema imal sho pravel da si gi merime.. a ustvari realniot problem ne go sogleduvame..

:~~ :~~ :~~

Тоа е тоа ... кога барем 50% би размислувале како Мартин , напредокот нема да изостане .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7778798081»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 47 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum