www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 29, 2024 12:12 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS67891011»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kup na R.M. 2013 vo krapski ribolov Krusevo
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 09, 2013 7:17 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Секоја чест. Честитки за сите.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kup na R.M. 2013 vo krapski ribolov Krusevo
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 09, 2013 8:20 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ubavo bi bilo da procitame kratok izvestaj od ucesnicite na kupot :D Ajde zajko prv ti ..kako pomina takmicenjeto :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kup na R.M. 2013 vo krapski ribolov Krusevo
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 09, 2013 8:45 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON583
ЛокацијаCOLONСкопје
Честитки до сите натпреварувачи... :bravo:

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kup na R.M. 2013 vo krapski ribolov Krusevo
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 09, 2013 8:52 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
Честитки до сите натпреварувачи,а посебно до Пеџа за првото место.
За жал поради фамилијарни обврски не бевме во можност да учествуваме со Раде.
Голем поздрав до сите.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kup na R.M. 2013 vo krapski ribolov Krusevo
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 09, 2013 8:58 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
odlicno.. pisav i prdhodno..bevme so namera da porabotime so trskite i da lovime na 100+ m na ovaa voda,,


i ni se posreki pozicija u blizina na brana za da mozeme da prefrlame podaleku,,,

lovevme so krupni boili,, nesto kako 15mm i hrnevme so raketa na taa dalecina,, nemase aktivnosto kako sto ocekuvav, no imavme i 3 izgubeni ribi koe za taa i taa galama e dobar rezultat..

amurite od kade izlegoa neznam, no ako ne bea oni natprevarot ke bese za nikade,,,


lovevme so mesni boili kako i obicno, ista strategija od sam start do kraj na natprevar,,,,

jas sum prezadovelen od rezultatatot, koj isreno ne otidov i da go napravam i da se optovaruvam so pogolem plasman,,

celta mi bese drugo,do kaj sme i kako sme, sto mozeme za portugal, tamu mi e do rezultat,,

mnogu tolstobik ima vo ezeroto, i se javuva na povrsina kako krap koj ti go pokacuva adrelinot,,ima i krap imase skokovi , samo ne sakase da se simne na hrana,, iskreno neznam zosto iako pa uspeavme da izvadime 2 kom prekrasni divjaci od 2kg koj mi go zapalija sinlizatorot na 100m stvarno da se zacudis,,

amurot koga go vidov sinoka pred kepce,, iskreno mi se krena kosata,,,,pred nego izgubiv 2 ribi ednata bese krap poseriozen,,

treba sekoj da ja poseti taa voda,, ednostavno vooduaevuva samata okolina okolu nea, a bez udar nema da bide vo relax atmofera sigorno,,
so risteto i flore bukvalno se druzevme 2 dena od zaednicko jadenje pienje i pecanje,,,,
fala na susdiite za grafceto,, na tasim gulasot i treba da mi zablagodarat mene za denesniot pojadok sto im go spremav,,, :D :D nemaa takvo brzo i ubavo jadenje videno dosega ;) ;)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kup na R.M. 2013 vo krapski ribolov Krusevo
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 09, 2013 9:15 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Jун 16, 2013 1:52 pm
МислењаCOLON42
pozdrav do site natprevaruvaci

navistina prekrasno bese druzenjeto vo krusevo a i prva nagrada za mene prvata medalja :D

i prviot pehar za ZRLE. CRN-DRIM LABUNISTA

Za mene bese posebeno dozivuvanje vo navistina prekrasna priroda prekrasno ezerce mnogu ubavo sredeno cisto be nitu edna zamerka

Za druzenjeto golem doprinos imase od organizatorite od Kire od MRF sudiite Pesic i Zoran

Prv pat bev naezerceto vo krusevo i na prv pogled mislev deka ce imame mnogu pogolem ulov na ribi ne samo nie tuku opsto ce ima povece kaj site ekipi e seg dali se raboti za mal broj na ribi ili
se raboti za ne dobra taktika na nas ucesnicite nesum tolku iskusen d go kazam toa toa ce go kaze mozebi nekoj sto e po iskusen iako se slozuvam so ico deka i nie stvaravme golema buga so teskata prihrana mozebi i toa e pricina sto ribata se uplasi nevazno e mozebvi seto toa...

Naj vaznoto e sto mnogu ubavo si pominavme mnogu ubavo druzenje razmena na mislenja

CESTITKI USTE EDNAS DO SITE POBEDNICI
I SEKAKO GOLEMI CESTITIKI DO SITE UCESNICI ORGANIZATORITE I SITE KOJ DOPRINESOA ZA ODRZUVANJE NA OVA NATPREVARUVANJE (DRUZENJE)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kup na R.M. 2013 vo krapski ribolov Krusevo
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 09, 2013 9:36 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
amurite od kade izlegoa neznam, no ako ne bea oni natprevarot ke bese za nikade,,,


lovevme so mesni boili kako i obicno, ista strategija od sam start do kraj na natprevar,,,,

jas sum prezadovelen od rezultatatot, koj isreno ne otidov i da go napravam i da se optovaruvam so pogolem plasman,,

celta mi bese drugo,do kaj sme i kako sme, sto mozeme za portugal, tamu mi e do rezultat,,

mnogu tolstobik ima vo ezeroto, i se javuva na povrsina kako krap koj ti go pokacuva adrelinot,,ima i krap imase skokovi , samo ne sakase da se simne na hrana,, iskreno neznam zosto iako pa uspeavme da izvadime 2 kom prekrasni divjaci od 2kg koj mi go zapalija sinlizatorot na 100m stvarno da se zacudis,,

Често го посетувам тоа езеро,имам куќа во Крушево.
Толстолобиците ги има од секогаш само что се сега мнооогу големи.Ама пријатно ме изненадивте кога прочитав дека ударале и сте ваделе и амури.Етие од кај испаднаа? Имаше пред 5-6 год.но крушевчани ги истребија.Изгледа нешто и останало,или порибиле.
Во секој случај одлична вода за рекреација и тренинг.Ми се идеше, ми се :cray: .Во следна прилика.
:bravo: :bravo: уште еднаш.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kup na R.M. 2013 vo krapski ribolov Krusevo
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 09, 2013 9:39 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Cestitki do site natprevaruvaci i do pobednicite

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kup na R.M. 2013 vo krapski ribolov Krusevo
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 09, 2013 10:08 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Јан 12, 2012 9:48 pm
МислењаCOLON496
ЛокацијаCOLONBitola
Уште еднаш честитки до победниците, сите натпреварувачи, судиите и натпреварувачката комисија при МРФ за успешно реализираниот куп !!!
Како што се договоривме на средбата кај Жабарот во Скопје така и го истеравме купот, релаксирано , со шетање по боксови, без строги правила , значи една одлична дружба со еден куп мајтапи и супер моменти од која мал дел ќе видите низ мојот објектив :

Првиот удар кај нас и уловот на Флоре :hit_head:
[ img ]

околу 23h слушаме добра борба на позиција 1 , Побре црпи нешто а Предраг вика- судија амур дојдете на мерење, а ние :?: :?: :?: шо бе амур :?: :?: :?:
на душекот се најде оваа убава риба :arrow:
[ img ]

Ноќта следуваа реализирани удари на амур кај Тасим и Предраг кои не ги видов оти спиев , уморен од :eatdrink:
Наредниот ден дупнимандалото Даниел си играше со трските на Флоре и кога ја извлекуваше едната фрлена речиси во нивниот спот , пишти сигнализаторот во нивниот бокс а :ico: побрз од куршум удира контра и вика по дупнимандалото : Ти ли ме влечиш ??? а овој од кај нас : изгледа јас сум !!!
Ама не било така :D :arrow:


Следуваше презентација на прихранување со спомб на 120+м. (поздрав до Јане) :arrow:



Од тоа произлезе и оваа уметничка фотографија која секој рибар треба да ја има урамена во својот дом :mrgreen:
во дилема сум само околу насловот на сликата дали "Зајак во лет" или "Лебедово езеро" :arrow:
[ img ]

уморен сум и ми е мака уште да пишам па еве дел од дружењето , мајтапите и прогласувањето на победниците :arrow:
[ img ]

Ицо пиши пораки за на форум :mrgreen: :arrow:
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

капитенот се спрема за примање на пехарот :D :D :D :arrow:
[ img ]

победниците
[ img ]

групњак :D
[ img ]

Поздрав од најубавиот крапски тим ;) ;) ;)
[ img ]

_________________
Anyone who truly understands the passion for
angling knows, only true happiness exists by the
waterside. All other time is spent either thinking or
dreaming about it.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kup na R.M. 2013 vo krapski ribolov Krusevo
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 09, 2013 10:27 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
Одлични фотки,а онаа со Ицо во лет, па друже бе Баришњиков да ти позавиди.Право у М.Б.У Ц професор за пируети одма те ангажираат.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS67891011»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 48 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum