www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 29, 2024 12:21 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1213141516»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 07, 2013 11:42 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Абе не е проблем, ама сега ти пишуваш приказна горе и опишуваш момент за да подобро ја доловиш поентата и очекуваш одговор на истото...као твојот пост погоре...одма се најдовме!

Ице ме прашува, сосема трето...не му паметот во проблемот кој сум се потрудил да го донесам сликовите, тој ме прашува за тоа како сум префрлал толку многу...

Ај што мене ми е чудно како може да ме праша дека сум префрлил за 10 саата 30 пати, туку него му уште по чудно како јас сум префрлил 30 пати?? :crazy:

Оди најди се и врати се на правиот момент! Да не беше ти, ојде цел тој пост у к...ц!

Затоа нема здрава дискуија...еве ти пак една страна во бестрга...и згора тој е љут. :hit_head:
Не е само тој таков, бар 80% се такви.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 07, 2013 11:45 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Ice MAMBA НапишиCOLON
Spaiva НапишиCOLON
Ice MAMBA НапишиCOLON
Тоа на слободен ми се немаше случено, толку не работам на слободен, префрлив ноќта барем 20-30 пати.Ja mislam tuka ti e greskata krapot se ceka ne se brka ako prefrlas 30 pati vo tekot na nokta ti be bate ja brkas ribata
Не зборуваме како да фатиме крап Ице, зборуваме за други моменти...се фаќате за влакна!
Мислам дека поради вакви коментари кој се чист нонсенс, оди темава во бестрага. 5 пати ја враќам назад.
Извини, ама дај пршај ме за истово во друга тема, со задоволоство ќе ти одговорам. :lepi:
Ne te razbiram.na natprevar odime da fatime riba e Sega tuka ima milion faktori eden od tie e I podesuvanje na opremata,cisto onaka sugerirav deka 30 pati e nepotrebno da se prefrli posebno na Crnicani.Se izvinuvam I poveke ne komentiram

Ице , за да ја погодиш вистинската дупка помеѓу два три бусена трева сепак треба да ти се погоди малце :D
од три пати еднаш ке погодиш онака како што сакаш ... ама додека погодиш :? :o :shock: :( :evil: :twisted: :roll: :hit_head: :head_bang: ти текнува ;) па си закачил па си тегнел , па се сјебал и лидкор и предвез и монофил и јадица ... па одозгора и темница ... и сабајле оп риба ама тикви ... нешто се с**ало :jane: :jane: :jane:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 08, 2013 12:03 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ico baits НапишиCOLON
mnogu cudni ste,,, :D :D

ima eden primer,,,, imalo nekoj jak u amerika ,, graden tepac golem, pustos pravel na ulica koga ke pominel :D :D i se falel deka ke go nokautiral klickov :D :D ama samo se falel :D :D toa E RAZLIKATA..

STO SE ODNESUVA do zajakot,, lovi on bez prekin 17 god krap,,a i se takmici od koga postojat krapski takmicanja u mk, pa i nadvor od mk,, e toa e razlikata , GI VIDEL I DVETE STRANI,,i moze so pravo da komentira ;)

sto se odnesuva do takmicarski spremna ekipa, i obicna ekipa za rekreativen ribolov, toa se dva razlicni sveta,koja do nekade pomaga ribolovno steknato iskustvo, na natprevaruvacite,, e toa e+ ;) ;)

takmicenjata se sosema drugo,,,,,kazav i predhodno,, ne e za siste isto, ne e kako ti sto sakas itn, ima poziici kade sto nema riba, ima poziicii kade sto drug raboti protiv tebe, ima poziiciii kade sto treba iskustvo itn, a i ma poziicii i kade sto ne treba mnogu za da se dojde do rezultat bez razlika na iskustvoto..e u ovie situacii profitiraat tie sto se takmicarski pospremni i vadat na tiie pozicii max...

ima mnogu da se pisuva , zdravje od ponedelnik, do nedela sme na kup na velesko :D :D

p,s.. povelete natrpevaruvajte se, bidete najdobri, jas prv cestitam,, no ne toleriram, lanski sliki i videa, stara slava , i koj kolku znael da peca i da pisuvaa krapski demagoogiii :D :D
Ete ova e toa sto nikako ne mozam da go svatam koga go napise nekoj sto takmicel :D A edino podvlecenoto ima vrska so temava ???

Pa ne e isto za tebe , ne e i ni za mene , sto tuka ima posebno problem i koe iskustvo treba :D

ne e kako jas sakam ama ne e i kako ti sakas , i tuka ne gledam deka treba nesto posebno iskustvo :D

Kade nema na nekoja pozicija riba za tebe nema ni za mene , sto tuka e problem ili posebno takmicarsko iskustvo :D
Kade drugi rabotat protiv tebe taka i kaj mene drugi ce rabotat protiv mene , pak ne te razbiram :D

Eeee za pozicii kade treba iskustvo BARAM pojasnuvanje petel , kakvo ?

PS . Iskreno ti si edinstven na ovaj forum koj pisuva demagogii , ama ni eden post nemas od tie 8000 od koj nekoj ce izvlece korist bre petel , samo nekoi nedoreceni raboti pisuvas kako ovaj post sto ti citiram sega :howitz:

takmicenjata se sosema drugo . .. i koga mislis da ni kazes STO se takmicenjata :D

tie sto se takmicarski pospremni . .. . STO podrazbiras pod ova :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 08, 2013 10:45 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
pa kako da mu objansnam na covek sto ne se takmicel, a i treba li da objasnuvam :D :D ili pa od moite 80000 posta treba da stavam prikazni za mali deca,,od tipot..

kako se zamara krap, :filip: , za sto sluzi voblerot, :hit_head: , koja e razlikata od mal i golem k*r :D :D i li pa rod pod ili.... klinovi u karpa :D :D i ovaa najnova i najglupa ,sto veruvam deka na normalen forum ke bide brisena,, 28 DUBINKI :lol: :lol: C C C C CC stvarno od tvoite 3000 covek ima sto da nauci :lol: :lol:

stavarno ne mi e jasno jas sto k*rac se mesam u temava...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 11, 2013 8:47 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
[ img ]

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 11, 2013 8:53 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Одлично прикажано :lepi:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 12, 2013 1:49 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
Тафта, вака ли е во „крапскиот рај“ друже? :shock: :fishing:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 12, 2013 3:24 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
тоа е тоа друже ...

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 12, 2013 9:01 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
Одлична слика,едно време ми беше на десктоп. :ok_ok:

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 22, 2013 8:44 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 3:46 pm
МислењаCOLON187
ЛокацијаCOLONSkopje , Makedonija
SantaFe НапишиCOLON
Тафта, вака ли е во „крапскиот рај“ друже? :shock: :fishing:
Мала корекција за рајот.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1213141516»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 45 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum