www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 29, 2024 6:17 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12345
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: BEST FIVE CARP 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 12:53 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Zosto tebe da te veruvam a ne niv ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: BEST FIVE CARP 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 12:55 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Nemoras na nikogo dojdi pa vidi ;) ;)

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: BEST FIVE CARP 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 12:55 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
filip030682 НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Кој победи на WCC?? Една од основачките на дајнамајт бејтс.. и другарка и која пред пола година почнала да пеца крап.. а кој е главен спонзор на тој пуваторот.. аа.. да JRC и Dynamite Baits.. епа дали се не е јасно..

Прошла година.. WCC JRC тим број 2.. предпрошла.. итн итн итн.. Кога беа CCMoore ццмооре екипи тепаа..

капито ли за што зборувам...??

Muabetot ne drzi ama bas ic,na WCC skoro site ekipi imaat jak sponzor pozadi sebe.Skoro site firmi kako CC moore,nutrabaits,solar,Dynamite Baits,Shimano i dr imaa i po povece timovi od 2-3 tima.Taka da spored tvojata teorija koj i da pobedese verojatno isto ke go napisese(pozadi niv stoi Solar zatoa pobedija)Ako go citase Braca i ludjeto na Meleg ke videse zosto pobedija zenite.Zatoa sto bile vo najak sektor pa uste na spic pozicija.
Dobar post , kolega :shake_hand: vtor deneska :shock: Bas me zanima nekoja replika so zdravi argumenti protiv tvojava teza :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: BEST FIVE CARP 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 12:56 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
JaneMK НапишиCOLON
Nemoras na nikogo dojdi pa vidi ;) ;)
Cekaj sega malku , nekoj laze ? Ne se raboti komu i dali jas veruvam ..nego za tocnosta na info koi se plasiraat na forum !

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: BEST FIVE CARP 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 12:59 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Keltan НапишиCOLON
Koj raboti napomena Jane ? rekla-kazala ..nisto drugo ! Kako pobedile zenskite jas ne znam .Ama znam deka tamu imase uste eden kup zvucni iminja od krapskata industrija .A deka tie se mutavi i ne videle ili ako videle CUTELE , ne se pripremile da se zastitat od mozni prevari od ostanatite krapski sponzori i timovi ..toa na Jane kazi mu :D

Utre da pobedam jas slucajno vo liga ..Agata Kristi i Hickok nema da vi bidat ramni so Jane ..vo kroenjeto prikazna kako sum ve nasamaril :lollol: A vo sustina nisto ne se slucilo ..Keltan znael kako i mozebi imal malku srejca so pozicija i ja iskoristil maksimalno i pobedil . Ama neeeeeeeeeeee gubitnicite imaat pravo da se lutat i baraat krivci na site strani samo ne kaj sebe !
Ti misli si kako sakas , jas apsolutno so tebe ne se slagam i zatoa repliciram .Koga bi stavil petelon ili ti barem eden konkreten dokaz za WWC ili ovaj kup vo ovaa tema ili za Mk liga lani e togas mozeme da zboruvame . A ona znaes jas cuv citav onaj mi kaza trajko videl ..jok brale :nono:

ОК се гледа дека си инат.. Болсена од бокс до бокс има преку 250м.. Сарулешти преку 250м.. знаеш какви гачки се праат.. или не.. и не е рекла казала.. него докази има кој како правел.. И не само тоа да си присуствувал на дружби со оние од горниот калибар т.н крапери јаки.. ке дознаеш какви се не мучкетини се праеле.. не само кај нас него и надвор.. од луге кој тоа го правеле.. и си го признаваат..

И ако мислиш дека јас јадам лајна овде.. си се заебал.. јас брат само сум праведен.. а ако напраиш глупост на сред такмичење ја палам цела лига заедно со сите таму у одбор.. мене ми е дојдена до таму работата.. за другите незнам..

Ако победиш чесно давам рака без око да ми трепне.. а вакви напади дека јас сум зборел за лига ти се гола вода.. разбра ?? гола вода.. секоја моја замерка била за подоброто на другите.. јадев ли лајна дека на осмица се шетаа кучишта и се мотаа коли и беше пристаниште.. ме правевте луд само јане и ицо ме поддржаа.. после кога дојдоа на таа позиција да ловат.. трт јајцето на газот.. еј абе лошо е галама има вака онака.. знам јас што зборувам само ти незнаеш.. ке дознаеш и ти ке збориш после..

И оваа лига која се организираше.. ги немаше Илија судијата да пишува на одредени луге караш у крап.. маломерен фали 20гр па пиши го + 100гр.. да се носат риби купени од кафана на само 2км од езерото треска.. и после тој со истата фискална сметка пред судиите да се фали.. го нема васе ушко.. сите риби кој ги вракаше ги вракаше во потонат кеп.. 16.300 Х 3 пати мерење иста килажа исти големини..Го нема алек на интернационален куп водиме до 33кг разлика грците спијат.. и они победуваат само затоа што се грци.. Нема дрва пијани на мавровица судиите вади маркери и сите трски да проверам дали имаш црви со бела глава или бели со црна глава..

И не скокај за џабе.. не сум ти јас некој кој што тресе муабети..

Ако победиш давам рака ако изгубиш ти треба да си тој кој ке ги испоштува...

Мене доволно ме знаат кој што и како.. за новите незнам.. нов кадар си ти во такмичењето.. па моќеби затоа некој работи не се јасни..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: BEST FIVE CARP 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 1:01 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
Keltan НапишиCOLON
Aha , po forumite taka pisuva :D Car si :NotWorthy: Tipicno za forum , lupaj sto sakas , nikomu nisto .... jbg Palamuda mu e nikot ..koj go znae koj e ,moze da lupa kako MAXSIM po divizija .. i nikomu nisto :D
Kako bre bila Ok lani ligata ...citas li ovdeka sto se pisuva? Vrati se nekoja strana nazad vo ovav tema samo li bese toa :D
I da , Jane koj e toa denes poznat krapcija ? Koi se tie ..iminja ?? osim mene se razbira :D
море аждер и тебе да не ти бодам многу очи ? :D
остај ти ова гачки прикаски, спремај се , праиме екипа ја и ти, може и зајакот да го зееме за куварка пошо се пофали дека добро готвел :lol: :lol:
и идеме на текма, WCC, српски карп куп, радута бирај ти каде сакаш и да ги побиеме муабетиве и тезиве, ЦИВИЛИЗИРАНА опрема од мене, бојли од тебе ! :D

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: BEST FIVE CARP 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 1:05 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
filip030682 НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Кој победи на WCC?? Една од основачките на дајнамајт бејтс.. и другарка и која пред пола година почнала да пеца крап.. а кој е главен спонзор на тој пуваторот.. аа.. да JRC и Dynamite Baits.. епа дали се не е јасно..

Прошла година.. WCC JRC тим број 2.. предпрошла.. итн итн итн.. Кога беа CCMoore ццмооре екипи тепаа..

капито ли за што зборувам...??

Muabetot ne drzi ama bas ic,na WCC skoro site ekipi imaat jak sponzor pozadi sebe.Skoro site firmi kako CC moore,nutrabaits,solar,Dynamite Baits,Shimano i dr imaa i po povece timovi od 2-3 tima.Taka da spored tvojata teorija koj i da pobedese verojatno isto ke go napisese(pozadi niv stoi Solar zatoa pobedija)Ako go citase Braca i ludjeto na Meleg ke videse zosto pobedija zenite.Zatoa sto bile vo najak sektor pa uste na spic pozicija.
Не си у тие кругови па за да збориш.. си слушнал рекла казала.. јас сум слушнал од човек со кој договарал истоот тој.. информациите кој ги пласирам се точни.. само сети се колку купови кој ги има организирано мелег он има тепано.. човекот е машина.. свака част.. само прочитај и најди.. ке сватиш за што зборувам..

И да жените беа у најдобар сектор.. на нај нај позиција која 99% од времето дава топ резултати.. но проследиги другите годишни резултати и ке сватите.. плус кој к*р се па они у светов на крап.. едната има компанија за боили и е главна за тој регион.. и нормално дека ако имам фабрика.. има да го окапам местото од крмење.. румунија небеше апла местенка..?? гледано од страна дека они 1 месец пред такмичење пуштаат маломерен крап.. шо ја и ти знаеме ептен да факаме а оние глупи енглези се а? ај жити се.. размислите пред да траскате по форумов..
дојдете у лига натпреварувајте се па после ке правиме муабет за текма..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12345

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 31 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum