www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 26, 2024 9:04 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS104105106107108ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 19, 2015 9:45 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
abe na makedonec ke kazes,kako prvo nemav zbor i komunakicaja so takmicarite.. eve ziv primer sto e makedonec,, akvarium ezerovo e u losa situacija da proraboti, site znaat a kutat kakako p....i na forum :D :D dali me razbirate, znaci nikad vise petel na svesko dodeka ne se smeni se otkoren,,,pravilata

neznam petelot kaj gi fatil ribite, znam samo kolku podalku frlil oliver tamu bile udarite,,
:D :D

i ne zaboravjte, jas dadov svoe mislenje posle edna god od sveskoto :D :D nemojte ja reper da vi bidam na temava da proraboti,,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 19, 2015 9:52 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Ах, маки по народот...боље шо не отидов. :crazy:

Шо знам, јас сум директен обично...сепак неможе никој да ме преубеди дека до 130м. немало риба. :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 19, 2015 9:56 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
utre kaj pepi u 15 casot popradisance, i ne mi ja rasipuj i ti vecerta :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 19, 2015 10:01 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Ако бе зајак, ќе те барам утре... :lepi:

Професоре, ти шо ќе кажеш за експертскиве анализи на зајциве и петливе? :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 19, 2015 10:16 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Мое мислење е дена нас не утепа:

1. Кашата..
2. непознавањето на зиг риг..
3. неспремноста за дистанца..
4. лошата комуникација (шетачи и дремачи)

како сакате вртете го ама тоа е реалноста..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 19, 2015 10:40 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
vasil НапишиCOLON
kladofora НапишиCOLON
и далечина на која ја бараа рибата би додал.
И најважното, со каков конец ловеле ;)
:lepi: :lepi: :lepi:
За се беше крива логистиката. Ништо не сработија и тоа е клучот на неуспехот. Такмичарите си беа ОК, селекторот беше супер, тренерот уште подобар, . Ја утнаа "шетачиве" (јас дремев под дрвцето и ги "снимав" хрватите у А сектор, ама ништо не прочитав и не успеав да им помогнам на Крки и Мишко да ловат на 130-150 м.). Значи директни виновници бевме Јас, Кајстор (изгубен во вселената замо запишуваше кои на која дистанца се ловеше онака од око), делумно Ицо (го "изгоре" точакот) и неоправдано го караа зошто најмногу време проаѓал измеѓу А и Б сектор (во заливот). Не знаеа дека најдобар поглед за следење на ситуацијата беше од таму. До некаде беа криви и Горан и Абедин (еднаш ги пофалија дека добро сработиле), дечкото со наочарите (му го заборавив името), Пешиќ (стално не губеше на враќање). куварот (многу солено готвеше), боемот со бела брада од кампот со малиот (крив е зошто не им кажа на што ловел на езерото во кампот и фаќал крапови, а некои му кинеле), а шоферите беа така - така. :D
Не знам Диме што ти требаше оваа работа? :D

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 19, 2015 10:43 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
marks НапишиCOLON
vasil НапишиCOLON
kladofora НапишиCOLON
и далечина на која ја бараа рибата би додал.
И најважното, со каков конец ловеле ;)
:lepi: :lepi: :lepi:
За се беше крива логистиката. Ништо не сработија и тоа е клучот на неуспехот. Такмичарите си беа ОК, селекторот беше супер, тренерот уште подобар, . Ја утнаа "шетачиве" (јас дремев под дрвцето и ги "снимав" хрватите у А сектор, ама ништо не прочитав и не успеав да им помогнам на Крки и Мишко да ловат на 130-150 м.). Значи директни виновници бевме Јас, Кајстор (изгубен во вселената замо запишуваше кои на која дистанца се ловеше онака од око), делумно Ицо (го "изгоре" точакот) и неоправдано го караа зошто најмногу време проаѓал измеѓу А и Б сектор (во заливот). Не знаеа дека најдобар поглед за следење на ситуацијата беше од таму. До некаде беа криви и Горан и Абедин (еднаш ги пофалија дека добро сработиле), дечкото со наочарите (му го заборавив името), Пешиќ (стално не губеше на враќање). куварот (многу солено готвеше), боемот со бела брада од кампот со малиот (крив е зошто не им кажа на што ловел на езерото во кампот и фаќал крапови, а некои му кинеле), а шоферите беа така - така. :D
Не знам Диме што ти требаше оваа работа? :D

Така е Профа.. за се си и ти во право.. не викам не..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 19, 2015 10:47 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Лошо е да мислиш дека мојата 4-та точка е кон вас..
Вие како резерва сте си го заработиле тоа право во лигата кај нас.. :)

Не сте само вие таму кој бевте.. има и многу друѓи кој требаа да дадат се од себе ама никако да го сторат тоа.. :)
Капитенот не бил на ниеден состанок.. лоши информации.. главата тамба ламба да ти на ја праат.. итн итн инт.. за тие работи зборам јас Профа.. не за тебе под дрвцето.. не е битно тоа.. ова другово е многу по битно..

мислам дека се сложуваш со мене околу тоа..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 19, 2015 10:54 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
за што зборите ??? п али ке се враќаме назад што кој и како :hit_head: :hit_head: :hit_head:








терај работа , гледајте напред не позади ... и преку тасета ми е веќе до како пецале хрватите како пецале србите , како јужна африка и како пецале занзибар .

никој од нас не знае како и што се припремале они нит какви говнарии си имаат кај нив у репрезентација ... само за жал они ги знаат сите наши говнарии .

а празниот простор е она што радо би го пишал овде ама срамота е ... да се пљука по колеги стварно е срамота !!!

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 19, 2015 11:12 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
zemi pisi 2 zbora na temava necinis :lol:
nepisuj , kriv si :lol:
bidi vozdrzan pe..er si :lol: :lol:



aj racistete ja temava i site ke vikame veterot jak bese, toj ne zaeba :lol: :lol:

decki citajte dobro,, videa spotovi i dremenje na tastatura i pecanje ribi ovde , nadvor rezultat ne pravat,, ova seriozno i sekoj da go zapamti,, sveskoto e naptrevar pomedgu iskusni volci sto investiraat u ovoj ribolov,,i bez ralzlika nekogas makedonija da dojde do plasman, toa nema da bide znak deka sme podobri od svetot i znaeme poveke da fakame od niv,, oni se ponapredni od nas finansiki pospremni i poveke imaat iskustvo za takvi naptrevari zatoa sto pecaat kontinuirano preku cela sezona,,
ako nekoja ovca misli da se bori pomedgu tolku volci so ladna glava se laze, t :lol: taa ovca treba da raboti da peca investira i gzeto da go ispoti za da go smeni oblikot :D :D
abe pola so satori od tinex fakame i so prekrivki od hubo sakame svveski prvaci da bideme :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS104105106107108ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 22 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum