www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Aпр 16, 2024 11:46 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS106107108109110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 2:52 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Kremenadla НапишиCOLON
ЦитатCOLON
Мое мислење е дена нас не утепа:

1. Кашата..
2. непознавањето на зиг риг..
3. неспремноста за дистанца..
4. лошата комуникација (шетачи и дремачи)

како сакате вртете го ама тоа е реалноста..
:lepi:
Не ми се веруе. :shock:
daniel_veles НапишиCOLON
Jas se izvinuvam sto otvoriv ostra debata vo vrska so nasiot plasman vo italija,no nemozam da prekutam...Nekoi ovde celo vreme ne ubeduvase deka se fakalo na 150-160 metri...jas iskreno da vi kazam od onaa reportaza od italijanive i onaa vtorta..glava ostavam deka maksimalnata dalecina e 120m ni milimetar poveke.
Ostajte ovde zajakot prikaski sto vi kazuva :lol: ..losiot plasman ne bila dalecinata,tuku taktikata,mamcite i prihranata.Znaci so eden zbor...gresno e bukvalno se.Pa ne mi e jasno kako nikoj ne uspea da vidi deka hrvatite fakaat so zig,a hranat so klasicen spod mix-tuka e greskata na logistikata kako sto kaza dule :)
Isto kako jas da recam deka lani se zeznavme so dalecinata ,koga pola evropa znae deka fakavme na muvlosani bojli :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:
Даниел, што мачиш душа. Ловеа на А6 на голема далечина (помеѓу 130 и 150 м.), ама, како што пиша Васил, ловеа веројатно со 0,23 и потенко, а не со 028 или 0,30. Затоа секоја риба ја вадеа по пол саат и мрсеа конци на нашиве.
Од ова не ми се пеца више. Колкава е таа суета да и после сите укажувања и кога на сите ни е јасно, вината да ја бараме кај друг. 4 дена и три ноќи го гледа и Јас сум му потребен да му кажам како лови и каде лови? И што ако му кажам? Зошто сите трчате по откривање на тајните на комшиите. Зошто не си застанеш и не се обидеш со своето (какво и да е). На крај се се сведува на еден заклучок-не успеавме да ги ископираме Хрватите. е па не успеавме, зошто не можеме. Крај на приказната.
Доаѓаш на СП и се пушташ у шпионажа кој како лови, каде лови, со што лови. И цела тактика ја базираш на тие неколку согледувања на сама стаза од првиот ден од неколку луѓе (кои и какви не е битно), а во вода паѓа твоето знаење, искуство, договори и сл., и пецај како што пеца тој до тебе, копирај. Затоа Пепи добро помина у Португалија, затоа Ицо направи успех во Франција. Си го пецаа своето и ги заболе како пецаа Хрватите лево или Србите десно или карши. Напротив, некои нив почнаа да ги копираат.
Истото ќе се случи и во Шпанија. Испаѓа цел резултат зависи од шетачите и дремачите. Не се битни тие у бокс.
Малку доблест, особено ако си тазе. Заради себе, не заради другите.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 3:35 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
marks НапишиCOLON
Колкава е таа суета да и после сите укажувања и кога на сите ни е јасно, вината да ја бараме кај друг. 4 дена и три ноќи го гледа и Јас сум му потребен да му кажам како лови и каде лови?
Не е тоа Дуле, ја уткаш поентата.

Кога некој такмичар ќе праша некој од логистика „На што ловат, и со кој систем, и на која далечина“.. очекува одговор прецизен и точен.. а не одговори „на зиг..“ а колкав е следното прашање.. и ти вика „а па не видов“

Тогаш зошто е тој у логистика.. да дремчува.. да се пшаври по стаза.. !!??


Несомнено информациите кој се даваат треба да се тазе и точни.. не за да се прилагодиш ти него за да знаеш ако нешто не работи да имаш план за нова тактика..

Не е само утката во логистиката.. во целиот аранжман е утката.. Некој работи ги присвојуваш мислиш дека само тебе ти се обраќа..

Не него збориме општо овде.. а не дали Дуле, Кајстор, Станко Петко Мичо итн итн итн.. потфрлил..

Сите сме потфрлиле.. сите..

Еве пошто велиш дека јас сум млад и неискусен ;) А ти си возрасен волк..
Ако гледаш дека не оди.. а знаеш зошто е тоа така.. Дали ти им даде совет што и како да праат? прашувам само, незнам дали си ги советувал или не..

За останатите знам дека добивале тамба ламба муабети и информации.. да ги пишувам овде ќе треба 3 дена и 3 ноќи да окапам..

Како и да е она што го напишав предходно оние 4 ставки.. тоа е реалноста..

Џабе што го гледал Јане Србинот.. кога морал сам да излезе од бокс и да види што и како.. е тука е бољката.. кога некој кој треба да ти пренесе информации ти вика.. аа па незнам на што ловат..

Нормално.. ке си искочиш и ќе видиш.. пошто од старт тактиката од МК беше утната со супите и чорбите.. затоа почнаа адаптации на дно, Бојанич, Јане итн.. сите оние кој маваа со онаа чорба пропалитет..

и пак ке кажам.. сите сме потфрлиле.. овде се говори општо.. никој никого не обвинува.. само се изразуваат фактите..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 4:29 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
marks НапишиCOLON
Kremenadla НапишиCOLON
ЦитатCOLON
Мое мислење е дена нас не утепа:

1. Кашата..
2. непознавањето на зиг риг..
3. неспремноста за дистанца..
4. лошата комуникација (шетачи и дремачи)

како сакате вртете го ама тоа е реалноста..
:lepi:
Не ми се веруе. :shock:
daniel_veles НапишиCOLON
Jas se izvinuvam sto otvoriv ostra debata vo vrska so nasiot plasman vo italija,no nemozam da prekutam...Nekoi ovde celo vreme ne ubeduvase deka se fakalo na 150-160 metri...jas iskreno da vi kazam od onaa reportaza od italijanive i onaa vtorta..glava ostavam deka maksimalnata dalecina e 120m ni milimetar poveke.
Ostajte ovde zajakot prikaski sto vi kazuva :lol: ..losiot plasman ne bila dalecinata,tuku taktikata,mamcite i prihranata.Znaci so eden zbor...gresno e bukvalno se.Pa ne mi e jasno kako nikoj ne uspea da vidi deka hrvatite fakaat so zig,a hranat so klasicen spod mix-tuka e greskata na logistikata kako sto kaza dule :)
Isto kako jas da recam deka lani se zeznavme so dalecinata ,koga pola evropa znae deka fakavme na muvlosani bojli :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:
Даниел, што мачиш душа. Ловеа на А6 на голема далечина (помеѓу 130 и 150 м.), ама, како што пиша Васил, ловеа веројатно со 0,23 и потенко, а не со 028 или 0,30. Затоа секоја риба ја вадеа по пол саат и мрсеа конци на нашиве.
Од ова не ми се пеца више. Колкава е таа суета да и после сите укажувања и кога на сите ни е јасно, вината да ја бараме кај друг. 4 дена и три ноќи го гледа и Јас сум му потребен да му кажам како лови и каде лови? И што ако му кажам? Зошто сите трчате по откривање на тајните на комшиите. Зошто не си застанеш и не се обидеш со своето (какво и да е). На крај се се сведува на еден заклучок-не успеавме да ги ископираме Хрватите. е па не успеавме, зошто не можеме. Крај на приказната.
Доаѓаш на СП и се пушташ у шпионажа кој како лови, каде лови, со што лови. И цела тактика ја базираш на тие неколку согледувања на сама стаза од првиот ден од неколку луѓе (кои и какви не е битно), а во вода паѓа твоето знаење, искуство, договори и сл., и пецај како што пеца тој до тебе, копирај. Затоа Пепи добро помина у Португалија, затоа Ицо направи успех во Франција. Си го пецаа своето и ги заболе како пецаа Хрватите лево или Србите десно или карши. Напротив, некои нив почнаа да ги копираат.
Истото ќе се случи и во Шпанија. Испаѓа цел резултат зависи од шетачите и дремачите. Не се битни тие у бокс.
Малку доблест, особено ако си тазе. Заради себе, не заради другите.
Seto ova sto go napisa e za respekt..I se soglasuvam so tebe.Ama nekoj da me pravi lud vo 120 strani,da mi kazuva deka nemalo uspeh samo poradi toa sto ne se dostignati 150m,e toa nemozam da go prebrodam.Jas uste pred da zaminat,a dobro znaes i ti deka gi sovetuvav da lovat onaka kako sto si znaeme.Da ne se vpustame vo trka so za nas nesto nepoznato.
Sega da ti odgovoram za dalicinite.I so 0,10 da frlale,so onoj zamav nema teorija da dofrlis 150m.Ne sum jas dule od vcera i ne sum taze vo ovoj sport za da mi crta nekoj ovde vegi.
Lanskata prikazna se povtoruva..sekogas si patime od nasata glava,i ikoj ne rece deka treb da se kopiraat komsiite za da napravis rezultat,cist primer za toa e pepi od lanskiot sampionat.
E bas poradi vakvite tvrdoglavi ubeduvanja vo sprotivnoto od greskite,mnogu odlicni krapdjii gi nema vo nasata liga i vo nasite liga natprevari.Taa nasa sueta ne upropasti vo napredokot vo ovoj sport.Se dodeka ne sedneme i da napravime edna retrospektiva na nastanite od izminative sampionati i da se soocime so problemite i znaenjeto koi relano gi imame sekoja godina.....se dotogas ke se borime za predposledno mesto na tabelata.

pozdrav

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 4:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
Ostavete ja italija sega e na red spanija osvoite u liga 1-3 mesto i sobirajte info sto i kako tamu treba.a da i 140+ m.

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 4:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
kladofora НапишиCOLON
Ostavete ja italija sega e na red spanija osvoite u liga 1-3 mesto i sobirajte info sto i kako tamu treba.a da i 140+ m.
Bistro neka vi e na site sto planirate da gi osvoite ovie 3 mesta.A toa 140+...pogolema glupost nema,samo ajde da ne ja rasipuvame temata.

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 4:55 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Daniel pa isti tie hrvati na kasting natprevar so isto takvo zafrlanje od mesto frlaa po 150 + metri,i jas sum gledal eden kup vide od kasting kade pri zafrlanje ti se cini deka i ne e nekoj zamav a koga ke poglednes rezultat ono olovoto letalo u PM.
Na videoto se gleda kako ekipi pomedju dva kolca merat dolzina za zaklipuvanje nekoj da gledal tamu ke znael do metar kade se.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 5:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
filip,nikoj ne go osporuva nivnito zafrlanje so olovo od mesto.Koga ke stavis predvez i bojla ,odi frli 150 taka lesno.Ovde zafrlat so zig rig..teorija nema da se dostignat dalecini od 150+ so takva lesnotija,pa ako treba i Himen da frla.

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 5:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
I ajde pak da se navratime na sustinata na muabetot,da gi ostavime hrvatite nastrana.I drugive li od videoto frlaat po 150m?
Ubavo gledaj i presudi...ima ekipi so ulov koi si ranat i zafrlaat od 20 do 100m.Pa site nasi takmicari mozea da ja dofrlat taa dalecina.Jasno li ti e sega za sto Daniel pisuva???
Drugo e problemot kaj nas...ne e kastingot

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 9:11 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
martinMK НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
Колкава е таа суета да и после сите укажувања и кога на сите ни е јасно, вината да ја бараме кај друг. 4 дена и три ноќи го гледа и Јас сум му потребен да му кажам како лови и каде лови?
Не е тоа Дуле, ја уткаш поентата.

Кога некој такмичар ќе праша некој од логистика „На што ловат, и со кој систем, и на која далечина“.. очекува одговор прецизен и точен.. а не одговори „на зиг..“ а колкав е следното прашање.. и ти вика „а па не видов“

Тогаш зошто е тој у логистика.. да дремчува.. да се пшаври по стаза.. !!??


Несомнено информациите кој се даваат треба да се тазе и точни.. не за да се прилагодиш ти него за да знаеш ако нешто не работи да имаш план за нова тактика..

Не е само утката во логистиката.. во целиот аранжман е утката.. Некој работи ги присвојуваш мислиш дека само тебе ти се обраќа..

Не него збориме општо овде.. а не дали Дуле, Кајстор, Станко Петко Мичо итн итн итн.. потфрлил..

Сите сме потфрлиле.. сите..

Еве пошто велиш дека јас сум млад и неискусен ;) А ти си возрасен волк..
Ако гледаш дека не оди.. а знаеш зошто е тоа така.. Дали ти им даде совет што и како да праат? прашувам само, незнам дали си ги советувал или не..

За останатите знам дека добивале тамба ламба муабети и информации.. да ги пишувам овде ќе треба 3 дена и 3 ноќи да окапам..

Како и да е она што го напишав предходно оние 4 ставки.. тоа е реалноста..

Џабе што го гледал Јане Србинот.. кога морал сам да излезе од бокс и да види што и како.. е тука е бољката.. кога некој кој треба да ти пренесе информации ти вика.. аа па незнам на што ловат..

Нормално.. ке си искочиш и ќе видиш.. пошто од старт тактиката од МК беше утната со супите и чорбите.. затоа почнаа адаптации на дно, Бојанич, Јане итн.. сите оние кој маваа со онаа чорба пропалитет..

и пак ке кажам.. сите сме потфрлиле.. овде се говори општо.. никој никого не обвинува.. само се изразуваат фактите..
тебе, ама баш никаде не те спомнав и најмалку на тебе мислев (под твојот цитат има едно смајли, нели?), а за другото излишно е човек што и да напише. Не вреди.
Затоа, секој со своето. Толку беше.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 10:49 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
daniel_veles НапишиCOLON
I ajde pak da se navratime na sustinata na muabetot,da gi ostavime hrvatite nastrana.I drugive li od videoto frlaat po 150m?
Ubavo gledaj i presudi...ima ekipi so ulov koi si ranat i zafrlaat od 20 do 100m.Pa site nasi takmicari mozea da ja dofrlat taa dalecina.Jasno li ti e sega za sto Daniel pisuva???
Drugo e problemot kaj nas...ne e kastingot
auuu,portugal,66ti,znaenje,bre,bre,fakanje riba,znaenje,bre,bre. :hit_head: :hit_head: :hit_head: :jane: :jane: :papa: :papa:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS106107108109110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 14 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum