www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 29, 2024 3:06 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS306307308309310ELLIPSIS312»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 8:06 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Гледам дека почнавме да стануваме циркуз и јело за крекачите од страна..
Така да најубаво е сите да си се повлечеме и приватно сите заедно да ги решиме работите.. овде на форум сме цирко медрано..

Преку ноќ почнаа посочувања тој од оној бокс тој вака тој онака.. и сите тие мислења се сфатија премногу лично и со право.. пичаниот збор и мислениот гледам дека се различни овде на форум..

Затоа обидете се кога пишувате убаво да објасните а не у трт мрт рекла казала..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 8:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
marks НапишиCOLON
filip030682 НапишиCOLON
Tebe nikoj ne ti objasnil izgleda deka vo sekoj sport ima navivacki grupi koi imaat pravo da komentiraat se sto se slucuva vo toj sport.
А ти бе слико и фотографијо, објасни ми која е улогата на навивачите и коментаторите??? Да не снема, да не постоиме??? Ќе бидеш задоволен ако нема крапски натпреварувачки риболов во МК. И после кај ќе бараш салата и аперитив???
Ваква фрустрација немам сретнато. да си толку лично безличен, а да бараш сатисфакција кај актерите, навистина е демагогија.
Ај цепај си на Липково и карашите таму и олабави не со твоите "логички" констатации.
Na kogo dase frustriram na tebe li i tvojata kumunisticka skola,ne bre daleku si od vistinata.Gi znam tie kako tebe da gi videse da plivaat i da tegnat sajli ti pak ke go pisese isto toa ti e karakter kovan so decenii.
Merak mi e da gledam liga kade sudijata ke dojde da sudi a ne da se seta i pecali dnevnica ,ali toa nema da se sluci dodeka se kazuvaat nepravilnostite pozadi grb a vamu poradi poznata atmosvera nikoj ne pisuva sto se desava.
A ovoj pa sto ke ti pravi kafe i toa gorko prv pocna da place deka poradi neregularnosti pogresni ludje ke pecaat svetsko a sega se izgubi i neznae sto saka vece.
I si pecam ja dovolno gledaj ti sto pravis da ne e ligata nema racete na riba da ti zamirisaat.
I te molam ako resis da repliciras nemoj samo demagogii da pisuvas ,pisi sto si videl neregularno vo ligata i kako da se resi i posocigo krivecot za losa organizacija....ako smees normalno. :lol:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 8:30 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
martinMK НапишиCOLON
Така да најубаво е сите да си се повлечеме и приватно сите заедно да ги решиме работите.. овде на форум сме цирко медрано..
Ти решaвaј си привaтнo вo Вaрдaр.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 8:53 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
filip030682 НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
filip030682 НапишиCOLON
Tebe nikoj ne ti objasnil izgleda deka vo sekoj sport ima navivacki grupi koi imaat pravo da komentiraat se sto se slucuva vo toj sport.
А ти бе слико и фотографијо, објасни ми која е улогата на навивачите и коментаторите??? Да не снема, да не постоиме??? Ќе бидеш задоволен ако нема крапски натпреварувачки риболов во МК. И после кај ќе бараш салата и аперитив???
Ваква фрустрација немам сретнато. да си толку лично безличен, а да бараш сатисфакција кај актерите, навистина е демагогија.
Ај цепај си на Липково и карашите таму и олабави не со твоите "логички" констатации.
Na kogo dase frustriram na tebe li i tvojata kumunisticka skola,ne bre daleku si od vistinata.Gi znam tie kako tebe da gi videse da plivaat i da tegnat sajli ti pak ke go pisese isto toa ti e karakter kovan so decenii.
Merak mi e da gledam liga kade sudijata ke dojde da sudi a ne da se seta i pecali dnevnica ,ali toa nema da se sluci dodeka se kazuvaat nepravilnostite pozadi grb a vamu poradi poznata atmosvera nikoj ne pisuva sto se desava.
A ovoj pa sto ke ti pravi kafe i toa gorko prv pocna da place deka poradi neregularnosti pogresni ludje ke pecaat svetsko a sega se izgubi i neznae sto saka vece.
I si pecam ja dovolno gledaj ti sto pravis da ne e ligata nema racete na riba da ti zamirisaat.
I te molam ako resis da repliciras nemoj samo demagogii da pisuvas ,pisi sto si videl neregularno vo ligata i kako da se resi i posocigo krivecot za losa organizacija....ako smees normalno. :lol:
Мојата комунистичка школа е за тебе недостижна аспирација во 2 и повеќе животи, момче младо. Не знаеш ти ништо, а камо ли натпреварувачки проблеми. Лечиш фрустрации од детството, но и од сега и за жал нема никогаш да почуствуваш што е тоа натпревар. Јас сум даскал, но големо ми е задоволството што сум дел од Лигите 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2012, 2013,2014 и 2015-та. А ти бе мачна душо, ќе седиш зад компјутер и ќе ме мезиш мене, Тафта, Предраг и другите, во недостаток на соствена храброст да ни се појавиш на стаза, а демократијава ти дала за право да мезиш. Па ти цепај. Ама еден ден ќе се разбудиш и ќе се погледнеш во огледало и ќе ја видиш само сенката од човек кој бамбури за нешто кое никогаш во животот не го осетил. Малку барем респект кон нешто што ти тежнееш да го имаш, а го немаш, пријателе мој мал.
ПС
I si pecam ja dovolno gledaj ti sto pravis da ne e ligata nema racete na riba da ti zamirisaat.
Ова е врв. Дај боже да имаш ти уловено колку што јас имам пуштено риба. Па ќе се најдеме на половина. Удри ја главата не од ѕид, туку заковај шајка прво во ѕидот.
Ниту ти одговарам повеќе ниту ти реплицирам. Само се надевам дека ќе го задржиш културното ниво на постирање. А ти седи си во закрила на некој просечен рекреативен риболовец и остај ги за тебе боговите кои натпреваруваат да фрлаат молњи.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 9:33 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Jas mislam deka dovolno bese, temava ja iskoristivte maksimalno da se raspukate pa sega pretpostavuvam ste po smireni site.
Ajde da ja zatvorime i da pocneme da razmisluvame za pokonstruktivni raboti.
Se slozuvate, neli ?

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 10:22 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
И додека си седам раат со чајче во Македонски брод, еден ден пред големата сесија на Козјак, со сознанието дека крајот е тука некаде блиску, си велам:
Каде оди крапскиот риболов, мојата најголема љубов.
Голем дел од мојот живот помина со Вас крапџии. Контрадикторни, НО најубави луѓе во мојот свет. Ви благодарам за насмевките, љубовта кон рибите и кон мене. Фала му на Васко Костов за се што стори оваа работа пак да заживее. Фала му на Рибар 2011, на Диме, Тафта, на Здравче звани Џемс Дин т.е. бунтовник без причина, на Сашо, на Борис и Крсте и милиот ми Мишо, фала му на Предраг, на Јоцо, на Раде и Мики срциња од луѓе, на мојот бивши партнер (за кого искрено жалам) Кајстор, на Зоки Пакунг за минатото, на Оливер и Марјан во оваа лига. Фала им на Сергеј, Тони, Мечо, Кокан, на починатиот Игор, фала ти голем човеку Милчо Иванов, јас и ти не ја најдовме оазата, но поминав убави времиња со тебе, фала ти. Луѓе како Флоре и Ристето не еден саг, два, се ќе им дадам, зошто се луѓе со срце и само за пријатели да ги имам. Поклон кон Арнаудови, особено кон Дарко како синот де го гледам, полн со љубов и ентузијазам, луѓето со големо срце и знаење. Даниел Наумовски и приказната за бунтовникот за крапски права, а секогаш е во врвот и Тони солар, фала ти Јанко, легендо и белегу на еден период на развој и најмногу фала за анатемата велешка, со која 100 пати се скаравме, а останавме пријатели, за рибарот пар екселанс, за карактерот без компас, но најголемиот пријател кога ви треба помош, за најдобриот меѓу нас, капа долу, се му е простено и конечно, на крајот, му признавам... дај поучи ме, да се тргнам од шумските јаготки и да почнам да фаќам риби. Не смеам да не ги споменам милите луѓе од МАК Крап, на чело со Зоки Смилчевски-легенда.
Најдобриот, искуствено меѓу нас, задоволство ми е да го наречам дека ми е личен пријател. Перо Стефков е мој пријател и јас учам од него. И го сакам како и Мики и сите Вас заедно.
Хвала и мојим пријатељима Цапану и Болдину, Чичи и покојном Паји, хвала Домазу, хвала Матиолију и Барбари на личној коресподенцији, највише хвала Браци и Миши Мајкичу, Љуби, Мелегу и Кирају и Бојану и Мудринском, Боби Шампањцу, Радосављевичу и Мичи и Декију.
На крајот од овој натпреварувачки пат барав, а барајте и Вие радости и смеа, а не невалидни риби и караници, не трња и кактуси.
Навистина сте подобар дел од мојот живот и Ве сакам сите до еден,
Со искрена почит кон сите, искрено, од се срце Ве сакам сите.
МАРКС

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 10:40 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Филип НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Така да најубаво е сите да си се повлечеме и приватно сите заедно да ги решиме работите.. овде на форум сме цирко медрано..
Ти решaвaј си привaтнo вo Вaрдaр.
nemam jas shto vo vardar da reshavam.. prvo nishto losho ne kazav.. vtoro za da se spasime od sranjata i sramot najdobro e da ne se drobi vekje.. kako ti vo slucajov.. nit si zasegnat a nit ke bidesh.. duvash od daleku da ne ti se naluti nekoj vo mrf na licna baza.. koa trebase da ripash te nemase.. sea posle site drapanja pauni site do eden.. rekov jas ne e propust na takmicarite nego na sudii i mrf.. zatoa zaboravi go ona moe vardar tvoe ribar.. eden tim drug tim i probaj da napravish dobro za site a ne da ti bode oci moj post.. jas kako edinka najmalku sum ti biten

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 02, 2015 9:40 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Ное 30, 2011 10:02 pm
МислењаCOLON255
marks НапишиCOLON
И додека си седам раат со чајче во Македонски брод, еден ден пред големата сесија на Козјак, со сознанието дека крајот е тука некаде блиску, си велам:
Каде оди крапскиот риболов, мојата најголема љубов.
Голем дел од мојот живот помина со Вас крапџии. Контрадикторни, НО најубави луѓе во мојот свет. Ви благодарам за насмевките, љубовта кон рибите и кон мене. Фала му на Васко Костов за се што стори оваа работа пак да заживее. Фала му на Рибар 2011, на Диме, Тафта, на Здравче звани Џемс Дин т.е. бунтовник без причина, на Сашо, на Борис и Крсте и милиот ми Мишо, фала му на Предраг, на Јоцо, на Раде и Мики срциња од луѓе, на мојот бивши партнер (за кого искрено жалам) Кајстор, на Зоки Пакунг за минатото, на Оливер и Марјан во оваа лига. Фала им на Сергеј, Тони, Мечо, Кокан, на починатиот Игор, фала ти голем човеку Милчо Иванов, јас и ти не ја најдовме оазата, но поминав убави времиња со тебе, фала ти. Луѓе како Флоре и Ристето не еден саг, два, се ќе им дадам, зошто се луѓе со срце и само за пријатели да ги имам. Поклон кон Арнаудови, особено кон Дарко како синот де го гледам, полн со љубов и ентузијазам, луѓето со големо срце и знаење. Даниел Наумовски и приказната за бунтовникот за крапски права, а секогаш е во врвот и Тони солар, фала ти Јанко, легендо и белегу на еден период на развој и најмногу фала за анатемата велешка, со која 100 пати се скаравме, а останавме пријатели, за рибарот пар екселанс, за карактерот без компас, но најголемиот пријател кога ви треба помош, за најдобриот меѓу нас, капа долу, се му е простено и конечно, на крајот, му признавам... дај поучи ме, да се тргнам од шумските јаготки и да почнам да фаќам риби. Не смеам да не ги споменам милите луѓе од МАК Крап, на чело со Зоки Смилчевски-легенда.
Најдобриот, искуствено меѓу нас, задоволство ми е да го наречам дека ми е личен пријател. Перо Стефков е мој пријател и јас учам од него. И го сакам како и Мики и сите Вас заедно.
Хвала и мојим пријатељима Цапану и Болдину, Чичи и покојном Паји, хвала Домазу, хвала Матиолију и Барбари на личној коресподенцији, највише хвала Браци и Миши Мајкичу, Љуби, Мелегу и Кирају и Бојану и Мудринском, Боби Шампањцу, Радосављевичу и Мичи и Декију.
На крајот од овој натпреварувачки пат барав, а барајте и Вие радости и смеа, а не невалидни риби и караници, не трња и кактуси.
Навистина сте подобар дел од мојот живот и Ве сакам сите до еден,
Со искрена почит кон сите, искрено, од се срце Ве сакам сите.
МАРКС

Е па редовен, иако си во моментов одсатен, со овој пост што потсеќа како на додела на Оскарите, уште малку ќе ме расплачеше. И ние те сакаме тебе!!! Поздрав редован још једном :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 02, 2015 3:41 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
ја само би кликнал like :lepi: не би се поздравувал, некако поздравување ми делува како некој иде некаде не знаеме дали ќе се видиме, заеби то.....Професоре ти во целата оваа крапска турлитава (како едно убаво македонско јадење) си по мене една битна состојка, мирудија без која турлитавата не би го имала тој вкус, ти си еден од најголемите мотиватори и спојка која игра убава улога според мене, така што не туку се поздравувај, туку терај со љубовта и продолжи да ги редиш лигите 2016, 2017....2025...2035 , :) ако ти е фуфка за божјиот пат, можеш да почнеш да спремаш тоа биографијата да излезе 2016-та, па после ќе направиш една надградена и проширена во 2026, па уште една 2036, а за после ќе прајме моабет....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 02, 2015 4:40 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
marks НапишиCOLON
И додека си седам раат со чајче во Македонски брод, еден ден пред големата сесија на Козјак, со сознанието дека крајот е тука некаде блиску, си велам:
Каде оди крапскиот риболов, мојата најголема љубов.
Голем дел од мојот живот помина со Вас крапџии. Контрадикторни, НО најубави луѓе во мојот свет. Ви благодарам за насмевките, љубовта кон рибите и кон мене. Фала му на Васко Костов за се што стори оваа работа пак да заживее. Фала му на Рибар 2011, на Диме, Тафта, на Здравче звани Џемс Дин т.е. бунтовник без причина, на Сашо, на Борис и Крсте и милиот ми Мишо, фала му на Предраг, на Јоцо, на Раде и Мики срциња од луѓе, на мојот бивши партнер (за кого искрено жалам) Кајстор, на Зоки Пакунг за минатото, на Оливер и Марјан во оваа лига. Фала им на Сергеј, Тони, Мечо, Кокан, на починатиот Игор, фала ти голем човеку Милчо Иванов, јас и ти не ја најдовме оазата, но поминав убави времиња со тебе, фала ти. Луѓе како Флоре и Ристето не еден саг, два, се ќе им дадам, зошто се луѓе со срце и само за пријатели да ги имам. Поклон кон Арнаудови, особено кон Дарко како синот де го гледам, полн со љубов и ентузијазам, луѓето со големо срце и знаење. Даниел Наумовски и приказната за бунтовникот за крапски права, а секогаш е во врвот и Тони солар, фала ти Јанко, легендо и белегу на еден период на развој и најмногу фала за анатемата велешка, со која 100 пати се скаравме, а останавме пријатели, за рибарот пар екселанс, за карактерот без компас, но најголемиот пријател кога ви треба помош, за најдобриот меѓу нас, капа долу, се му е простено и конечно, на крајот, му признавам... дај поучи ме, да се тргнам од шумските јаготки и да почнам да фаќам риби. Не смеам да не ги споменам милите луѓе од МАК Крап, на чело со Зоки Смилчевски-легенда.
Најдобриот, искуствено меѓу нас, задоволство ми е да го наречам дека ми е личен пријател. Перо Стефков е мој пријател и јас учам од него. И го сакам како и Мики и сите Вас заедно.
Хвала и мојим пријатељима Цапану и Болдину, Чичи и покојном Паји, хвала Домазу, хвала Матиолију и Барбари на личној коресподенцији, највише хвала Браци и Миши Мајкичу, Љуби, Мелегу и Кирају и Бојану и Мудринском, Боби Шампањцу, Радосављевичу и Мичи и Декију.
На крајот од овој натпреварувачки пат барав, а барајте и Вие радости и смеа, а не невалидни риби и караници, не трња и кактуси.
Навистина сте подобар дел од мојот живот и Ве сакам сите до еден,
Со искрена почит кон сите, искрено, од се срце Ве сакам сите.
МАРКС

ti bre krompir da ne planiras da se besis :lo ako planiras da ti pravime memorijalen nabrzo, si zaebal da znaes, uste dolgo ima ti od zajko apcinja da pies :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS306307308309310ELLIPSIS312»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 40 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum