www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Maј 07, 2024 4:06 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1234»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 19, 2015 1:44 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Пак Вие со вашето его. Никој никого не прозва. До сега било што било. Дали сте спремни да ја прифатите вистината???
Аааа бе Крки. Капитенот мој у Англија не се појави ни еднаш у 72 саати. Кај Вас не излезе од бокс. И????????
Ти си тој што реализиеаш. Крај. Однапред изградена тактика??? Научете дека такво нешто нема. Точка. Примаш информации, договараш со партнер, Капитен и толку. НО, претходно, ТИ сондираш и праиш се друго, па врз основ на тоа и донесуваш заклучоци и превземаш активности. Ако чекаш на тоа што прави соседот, ќе те снајде тоа што те снајде у Италија.
Кога си се пласирал у лига, почнува приказната, но и одговорноста.
Воопшто не се слагам со тебе. Тоа, за мене е линија на помал отпор.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 19, 2015 1:59 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
marks НапишиCOLON
Пак Вие со вашето его. Никој никого не прозва. До сега било што било. Дали сте спремни да ја прифатите вистината???
Аааа бе Крки. Капитенот мој у Англија не се појави ни еднаш у 72 саати. Кај Вас не излезе од бокс. И????????
Ти си тој што реализиеаш. Крај. Однапред изградена тактика??? Научете дека такво нешто нема. Точка. Примаш информации, договараш со партнер, Капитен и толку. НО, претходно, ТИ сондираш и праиш се друго, па врз основ на тоа и донесуваш заклучоци и превземаш активности. Ако чекаш на тоа што прави соседот, ќе те снајде тоа што те снајде у Италија.
Кога си се пласирал у лига, почнува приказната, но и одговорноста.
Воопшто не се слагам со тебе. Тоа, за мене е линија на помал отпор.
za ovoj post imas od mene pita ;)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 19, 2015 6:29 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
marks НапишиCOLON
Пак Вие со вашето его. Никој никого не прозва. До сега било што било. Дали сте спремни да ја прифатите вистината???
Аааа бе Крки. Капитенот мој у Англија не се појави ни еднаш у 72 саати. Кај Вас не излезе од бокс. И????????
Ти си тој што реализиеаш. Крај. Однапред изградена тактика??? Научете дека такво нешто нема. Точка. Примаш информации, договараш со партнер, Капитен и толку. НО, претходно, ТИ сондираш и праиш се друго, па врз основ на тоа и донесуваш заклучоци и превземаш активности. Ако чекаш на тоа што прави соседот, ќе те снајде тоа што те снајде у Италија.
Кога си се пласирал у лига, почнува приказната, но и одговорноста.
Воопшто не се слагам со тебе. Тоа, за мене е линија на помал отпор.

Така е Дуле во право си за се, но имај на ум дека лошо пласираната информација прави многу голема штета.
Не само тоа, ајде да не ми е криво ако дошла од некој си ојле дојле, дошла од логистиката наша. За тоа тупам јас не за дали мора да има логистика или не.

Како што кажав, доколку не работи тактиката, не е до логистиката, до играчите е, не работат како што треба. Но во тој момент кога ке се обратат на логистика за информација, таа мора да е спремна за да ја даде точната и свеќа информација, не после 3 саати ...

Тоа што секој тим кој се пријавува во лига е да биде спремен да ја сноси одговорноста на СП. Гледам се дели лигата наша само за Првак на Р.М. но таа лига треба да продуцира и тимови кој ке настапат на СП. Како е возможно да двете се делат кога двете се взаемно зависни.

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 19, 2015 2:22 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Kapiten treba zosto sekoja ekipa si ima svoja taktika.sekoj vlece na svoja strana.

Iskusniot kapiten ke presece i ke se peca kako on sto ke kaze.Sto e iskusen veke imam pisuvano i nie za zal gi imame mnogu malku.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 19, 2015 2:27 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
JaneMK НапишиCOLON
Kapiten treba zosto sekoja ekipa si ima svoja taktika.sekoj vlece na svoja strana.

Iskusniot kapiten ke presece i ke se peca kako on sto ke kaze.Sto e iskusen veke imam pisuvano i nie za zal gi imame mnogu malku.
Pa neli gledas deka site postovi bre Jane se da ne pecas kako ke ti kaze kapitenot....

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 19, 2015 3:40 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ako utne kapitenot utna cela reprezentacija .Ako odlucuvaat sami ... ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 20, 2015 1:29 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Значи треба да си признаеме дека не сме реално спремни за да натпреваруваме на СП.
Колку побрзо ке го сфатиме тоа.. и колку побрзо ке го отфрлиме егото, и префрлањето на вината едни на друѓи..
Толку побрзо ке се мрднеме од калта..

И свети шепецан да дојде да е за капитен.. и селектор и ајнштајнер.. ако такмичарите не се спремни и не упалат бојлерот џабе е сееее..

Слушам за лига едвај 10 екипи шуш буш муабет.. чудновато.. :) од 18-19.. пресек на 10..

да не биде само за некое време пак на 5 екипи.. само тоа се плашам..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 20, 2015 11:46 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Интересна тема која како и многу други забегува.
Во една репрезенатција СИТЕ имаат своја улога, заслуга или пак неуспех. Дали еден тим нама да успее да се снајде ја повлекува целата репрезентација надоле. Егото крапско никогашм нема да дозволи да си ја признаеме својата грешка, туку напротив криви се сите други само не и ние :oops:
Улогата на капитенот е битна во секој поглед но нокако неможе да се очекува дека капитенот ќе може да лови наместо тимот. Капитенот треба да има авторитет, искуство и добра процена да каже дека во еден од тимот треба да се замени еден натпреварувач или пак двајцата. Оваа одлука треба да се почитува заради доброто на репрезентацијата. Овдека веќе резервните натпреварувачи треба да одговараат и да може да го потполнат недостатокот кој го има некоја екипа.
Капитенот на репрезентацијата најпрвин МОРА да ги знае ФИПС-овите правила, да знае англиски, да присуствува на состаноци, да има добра координација со логистиката како и со самите натпреварувачи, да ги помага и да им даде стимул на натпреварувачите во клучните моменти кога психички ќе паднат, да знае тактички сето ова добро да го уклопи и спроведе. Еден е главен капитен и треба да се слуша а вториот е помошник кој му помага.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 20, 2015 4:27 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Да не се сватиме погрешно. Капитенот си има своја улога и тоа доста битна. Во спортот, секој спорт, манифестацијата, директно на терен е најбитна. Ако системот кој го управува Капитенот=екипите во бокс, не може да реализираат тоа што тој замислил, џабе е. Ако Капитенот пак погреши (човек од крв и месо) пак е џабе. Најбитна карика во целиот систем е манифестната онаа, која реализира. За тоа станува збор. Сите ние сме искусни, се знаеме. И Капитенот и логистиката и такмичарите. Ако нема синхронизација, соработка и не им се ПОМОГНЕ на оние во боксот, и најбитно тие да не можат и да не знаат да спроведат, џабе е и Мурињо у Турново да го донесеш. За мене најбитна карактеристика, кога станува збор за избор на капитен е тој да биде способен да ја прочита водата, да помогне убава сондажа со совети, да ги прибере и изанализира сите информации за водата, па тек тогаш би обрнал внимание на соседи, видови мамци, техники. Мое мислење. Криво ми е, никогаш до сега сме немале подобри услови и соработка со МРФ. И никако да изгребеме еден добар пласман. Верувајте, после тоа, сосема друга ќе биде атмосферата и климата во крапскиот риболов во МК.
Неблагодарно е да се барата со имиња. Плус и тој Капитен е склон на некои свои научени сознанија, тактики и постапки со искуството низ години. Ми се допаѓа општиот концензус во однос на атмосферата во Репрезентацијата.
БИТЕН Е РЕЗУЛТАТОТ. Тој се признава.
А дека треба пред почеток на Лигата треба.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 20, 2015 9:33 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
a trebalo pocetok na liga, taka li :mrgreen:
i sto se slucuva , dekanot , ljuopco kvestorovski, i duhceto od bogdanci se plkasiraat za svesko :D ok
idat na casting i otpadgat nemozat da dogrlat, se pravi sostav od podole plasirani ekipi i se bora reprezentacija,,

i ova e fer i korektno :?: pa ne mi e jasno edna rabota, sto ima vrska plasmanite u ovaa situacija, so sostav predvreme sostaven za reprezentacija, ako ne sakame da se cukame u gradi i ako ne ni e do svetsko...

eve jas se otkazuvam od site aktivnosti u liga natprevari ovaa god , da ne pomisli nekoj jas ke bidam u sostavot :lol: :lol: naprajte go ova da se proba ednas i da vidime dali ke profiunkcionira, koj veruvam deka od site kombinacii e najdobra,,

ako se napravi tim za svesko da odbere kapiten,i da raboti so nego fakam liga , a ne sakam da ucestvuvam na svesko,,eve davam zbor,,

aj da vidam kolku mazi ima i dali vi e do kurcenje ili do rezultat na samionat,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 20 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum