www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 01, 2022 12:00 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Резултати од КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 14, 2015 11:03 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Само официјални информации, без коментари.

_____________________________________________

Распоред на позиции:

1. Шаран Каменица, Флоре и Ристе
2. Рибар 2011, Крсте и Кременадла
3. Рибар 2011, Предраг и Класниот
4. Св.Стефан, Даниел и Ицо (охриѓани)
5. Вардар, Мартин и Максим
6. Вардар, Оливер и Пакунг
7. Рибар 2011, Тафта и Спаива
8. Бабуна, Тони Дуков и Дејан Стојанов
9. Св. Апостол Петар, Арнаудови
10. Рибар 2011, Маркс и Милчо (Иванови)
11. Еко Спорт Фиш, Кајсторовски Љупчо и Борче
12. празна позиција (Нико од Крушево не дошол)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Резултати од КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 18, 2015 8:29 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Резултати од прво коло:

1. ВиП Рибар 2011 - 64.550кг
2. Астерикс и Обеликс Рибар 2011 - 30.620кг
3. Дрим тим Рибар 2011 - 29.520кг
4. Карп терминатор Бабуна - 23.380кг
5. Иванови Рибар 2011 - 22.810кг
6. Свети Стефан - 19.860кг
7. Еко спорт фиш - 15.410кг
8. Флокарп Шаран Каменица - 5.610кг
9. Карп тим Арнаудови - 3.150кг
10. Газц Бајтс Вардар - без улов
11. Пакунг Вардар - без улов
12. Мрена Крушево - не натпреваруваа поради болест.

Вкупно уловени 214.910

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Резултати од КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 22, 2015 1:40 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Резултати од КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 22, 2015 1:41 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Програма за крапска лига 2015 - второ коло

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Резултати од КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 15, 2015 11:53 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON 2377
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Резултати од КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 15, 2015 11:54 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON 2377
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Резултати од КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 15, 2015 12:28 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON 2377
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Резултати од КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 29, 2015 10:51 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Резултати од трето коло и конечен пласман

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 7 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum