www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 29, 2023 11:01 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS147»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:01 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON605
Рaзбирaм Бoрис,тoa е уште пoнелoгичнo зa мене...Кoј ќе биде жaрoт вo лигa тoгaш?

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:02 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Izborot mora da bide od ucesnicite na festivalot,tie peaci sto go dledaat festivalot nwsmeat na evrovizija.Taka da povelete na bina :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:10 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Филип НапишиCOLON
Никој не го оспорува нивниот минат труд, ама на минат труд никој денес не оди на светско без претходно да се такмичи на официјални натпревари. Тоа е исто како сега да го земат Роналдо пак у Бразил, пошо порано беше одличен и го потеше газот за репрезентацијата. Да, нека ги избере селекторот екипите сам, ама прво нека поминат екипите низ лига како што е редот. Нивното искуство и шетање на сопствен трошок не им дава за право да се стават над другите.

И не мислам дека само отпорот кон МРФ ги одвраќа од лига. Има и една друга работа, тие некогаш биле најдобри, ама денес може да завршат и последни, некои деца да им ги исплескаат газовите. Е од тоа мислам дека повеќето постари натпреварувачи се плашат, повеќе отколку што имаат отпор кон МРФ.
Да треба да поминат лига натпревари,ама на вода како што долукува каде нема да одлучува раката туку знаењето! Не на вода каде од 8 позиции три се добри или одлични,а другите пет бунари и по некоја срека еве пример Јас и Живко со среќна рака ке ги исплескаме пример Сергеј и Тото-манџа.. Поради тоа многу од старите крапџии бегаат од лига.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:10 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
itekako ima uloga ligata,ako ne e ligata kapitenot ke nemoze da vidi koja kako srabotil.Ama faktor sreka se isklucuva vo sekoj pogled.Na pamet da nese zbori dodeka ne se zavrsta site raboti....

nekoj nesto predlozil,treba da se sedne na masa i da se vidi,AMA treba da se sedne na masa.E sega edno mora da se svati..dodeka nekoj si gleda interes vo ligata ,drug si gleda cisto razonoda,tret si gleda kako najnormalno takmicanje za da se druzi,ima poedinci koi sakaat da bidat prvi,koi sakaat da jadat.
kaj nas vo ligata si ima od sve gore navedenoto...

Primer.Jas koga idam da osiguruvam JAs sum toj sto moli,a ne toj sto saka da se osigura.Malku mrf ke si legne ako saka nesto da postigne

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:11 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Dimitar НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Никој не го оспорува нивниот минат труд, ама на минат труд никој денес не оди на светско без претходно да се такмичи на официјални натпревари. Тоа е исто како сега да го земат Роналдо пак у Бразил, пошо порано беше одличен и го потеше газот за репрезентацијата. Да, нека ги избере селекторот екипите сам, ама прво нека поминат екипите низ лига како што е редот. Нивното искуство и шетање на сопствен трошок не им дава за право да се стават над другите.

И не мислам дека само отпорот кон МРФ ги одвраќа од лига. Има и една друга работа, тие некогаш биле најдобри, ама денес може да завршат и последни, некои деца да им ги исплескаат газовите. Е од тоа мислам дека повеќето постари натпреварувачи се плашат, повеќе отколку што имаат отпор кон МРФ.
Да треба да поминат лига натпревари,ама на вода како што долукува каде нема да одлучува раката туку знаењето! Не на вода каде од 8 позиции три се добри или одлични,а другите пет бунари и по некоја срека еве пример Јас и Живко со среќна рака ке ги исплескаме пример Сергеј и Тото-манџа.. Поради тоа многу од старите крапџии бегаат од лига.

Ete ja mavrovica,ama odluci faktor sreka so poribeni krapcinja a ne razmisluvanje i taktika.Mavrovica ke bide spremna koga ke ima najstarata riba pustena vo voda barem 3 godini

Voda nemet,da e diva da ima staza i da e polna so riba

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:13 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Предраг НапишиCOLON
Сите оние кои треба да се убедат " старите" и оние " новите " крапџии треба да се најдат на едно место а тоа е државната крапска лига. Каде (Преспа, Дојран, Велешко), кога, колку кола(3-4), колку саати натпревар (50,72),...се договара и се изготвува календар со котизација.
ico baits НапишиCOLON
Izborot mora da bide od ucesnicite na festivalot,tie peaci sto go dledaat festivalot nwsmeat na evrovizija.Taka da povelete na bina :lol:
Ова е вистинскиот начин. Нека ги бира селекторот по сопствено убедување, без разлика на резултати од лига, ама предуслов да е учество во сите кола на државна лига + државен куп.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:16 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Pa normalno bre sine :lol: Znaci general Ke stavame,a gledal tel dodeka drugive ginele :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:16 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
JaneMK НапишиCOLON
Ete ja mavrovica,ama odluci faktor sreka so poribeni krapcinja a ne razmisluvanje i taktika.Mavrovica ke bide spremna koga ke ima najstarata riba pustena vo voda barem 3 godini

Voda nemet,da e diva da ima staza i da e polna so riba

Доволно е да се пориби декември до мај таа риба нема да биде иста,нема да биде како сега една недела пред наптревар пуштена.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:17 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
AHa pa isto bese i godinava :lepi: :lepi:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:18 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ico baits НапишиCOLON
Pa normalno bre sine :lol: Znaci general Ke stavame,a gledal tel dodeka drugive ginele :D
a be se ubija od ginenje :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS147»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum